Optické připojení na internet

Od: Datum: 31.05.15 06:45 odpovědí: 3 změna: 31.05.15 09:42

Před pár lety nám do baráku (bytovky) UPC nainstalovali krabici s optickou přípojkou. V současnosti máme připojení realizováno klasicky metalikou a přípojku sdílí více domácností. Optický internet je momentálně nevyužit. Vzhledem k tomu, že se současná linka je agregovaná a rychlost DOWN i UP je nedostačující pro mé potřeby, zvažuji se odtrhnout a zařídit optický internet.

Optiku do baráku dotáhly lidé z UPC, první otázka, na kterou se chci zeptat: Je možné tuto optickou přípojku od UPC využít a mít smlouvu s jiným poskytovatelem ačkoli je přípojka od UPC? Počítám, že optika je dotažená do NIXu a UPC pouze spravuje své klienty(?) Jiného poskytovatele chci zvolit z toho důvodu, že v naší lokalitě je poskytovatelů víc a někteří nabízí jednak větší přenosové rychlosti a nižší ceny.Jen nevím, jak je to s tím, když optiku do baráku dotáhlo UPC

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 31.05.15 08:17
Optika bude majetkem upc a je pripojena do jejich site. Takze ostatni poskytovatele by si muselui natahnout optiku svoji, pokud by se nedohodli na pronajmu od upc. Coz se jim kvuli vam asi nevyplati...
Aktualne jste pripojen jak? Taky kabelovkou? Nebo bezdratem?
Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.05.15 08:28

aktuálně jsem připojený kabelem, ale v podstatě tuhle síť nemám ve své kompetenci a je na ní čím dál tím více lidí (lokální poskytovatel sdílí připojení od UPC dálším lidem, což má i dohodnuté s UPC) - jeden z důvodů, proč se chci odtrhnout. Navíc vzhledem k tomu, že platím za připojení 20Mbit/s 1000kč a UPC nabízí papírových 250Mbit/s za identickou cenovku, tak mě to docela nahlodalo. Možná nakonec zvolím UPC. Ještě jsem se chtěl zeptat. Doma mám nevyužitý routerboard rb953gs se dvěma SFP konektory. Optický kabel se mi válí v práci stejně jako UTP kategorie 5e. Tak mě napadlo, jestli by tenhle routerboard šel připojit rovnou na optiku od UPC. Bedna s UPC optikou je v patře pod náma a svářečku na optická vlákna v práci máme taky, tak uvažuji ještě hlouběji, že bych skutečně přešel na optiku. Jen nevím jestli to bude možné realizovat takto jak jsem psal - za použití rb953gs bez dalšího "modemu" od UPC

Od: paw®
Datum: 31.05.15 09:42
Resis to z opacneho konce. Potrebujes rychlejsi sit? Ok, pronajmi si od UPC garantovane pasmo. Po metalice se bezne posila Gbit (do 40m garance). Takze to jedno patro dolu je v pohode. Optika se pouziva na delsi vzdalenosti, pac ma mensi utlumy. To je cele. Oni tomu sice rikaji opticky internet, ale je to technologicka kravina.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.