Problém s větrákem v notebooku

Od: Datum: 24.05.15 20:28 odpovědí: 3 změna: 24.05.15 22:06

Dobrý den, mám notebook Lenovo Y50-70, který je ještě 19 měsíců v záruce, a nedávno se u něj vyskytl jeden problém - ozývá se velmi otravný, chrčivý zvuk z ventilátoru (je nejspíš zanesený prachem). Tento zvuk je sice velice rušivý, není však moc hlasitý a proto se obávám, že by mi tuto závadu v autorizovaném servisu neuznali. Samozřejmě však nejde jen o tento zvuk, ale i o to, že bych zkrátka tento počítač potřeboval nějak zevnitř vyčistit. Jenže sám to vyřešit nemohu, protože rozmontováním bych přišel o záruku, stejně tak bych o ni přišel, pokud by se do notebooku dobýval jakýkoli jiný servis. Co mohu v tomto případě udělat pro zdárné vyčištění bez porušení záruky?

Moc děkuji za odpověď :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.15 21:07

Vyfoukat,nebo vysát vysavačem od spodu otvory

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 21:09

Tu reklamaci bych risknul, ne všechny autorizované servisy zamítají tento typ reklamací, výměna ventilátoru není zase tak nákladná oprava. Po pár měsících se větrák těžko zanese, tedy pokud není někde v provozu :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 24.05.15 22:06
avatar

Dobrý den, jako první můžete větrací otvory pořádně profouknout pusou. Potom se prodává stlačený vzduch ve speji. S tím vysavačem opatrně - ten proud vzduchu je hodně silný a může ventilátor poškodit. Ovšem, není vyloučeno, že poškozený je už nyní, protože za běžného provozu to zanesení prachem trvá poměrně dlouho. Zdravím!

https://www.alza.cz/clean-it-…ceny-vzduch-400ml-d240917.htm

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.