Jaký program na album fotek?

Od: Datum: 22.05.15 18:15 odpovědí: 4 změna: 22.05.15 21:15

Dobrý den,
různé společnosti nabízejí tvorbu fotoknih. Celkem draho. To mne inspirovalo, ale hodlám zaplatit pouze za tisk a vazbu, máme u nás solidní firmu, kam chodím levně tisknout fotky na tvrdý papír. Mám v plánu provést výběr fotek a připravit k tisku fotoknihu pro každý rok, aby bylo co papírového k prohlížení za ty roky, od kdy máme fotky jen v PC. Ráda si nechám poradit, jaký program by byl nejvhodnější pro tvrobu koláží fotek s doprovodnými texty. Děkuju.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 22.05.15 20:40
avatar

Dobrý den, zkuste upřesnit, jestli hledáte grafický editor pro úpravu fotek (obrázků), ve kterém si upravíte jednotlivé fotky, ty si odnesete na flashce do "tiskárny", necháte je jednotlivě vytisknout a až potom svázat. Nebo hledáte program, který má to album vytvořit z upravených fotek a necháte tisknout jako hotový celek. Jinak, já používám GIMP, ale jestli je tam i tvorba alba, jsem se nikdy nezajímal, resp. nepotřeboval jsem toto. Zdravím!

doplněno 22.05.15 21:20:

Já dělám vše okolo grafiky, fotek a obrázků v tom GIMPu. Takže, udělat by to tam šlo.

Ovšem, ten program je trochu složitější na obsluhu a já nevím, jestli máte už zkušenost s grafikou v PC. Pro Vás by byl vhodnější nějaký jednoduchý program, který to album už vytvoří, resp. Vy si to tam prohlédnete tak, jak to bude vypadat po tisku. V tom případě bych souhlasil s kolegou a jeho návrhem. Ale, ještě si počkejte na další rady.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 22.05.15 20:55

Dobrý večer, Bene, děkuju za odpověď. No mám fotky v JPG, ty obrázky už nechci dále upravovat, jen je chci vložit a naaranžovat spolu se stručnými komentáři do jakýchsi koláží dejmetomu formátu klidně A4, pak to nechám oboustranně vytisknout na silný papír a vazbu si buď udělám sama kruhovou, případně si nechám doporučit nějakou pěknější. Děkuju.

Od: jofa®
Datum: 22.05.15 21:13

Tak třeba Zoner editor ma spoustu předloh v různých sestavách od jedné až po několik fotek na stránku. Jen si napíšete text a umístíte libovolně. Já bych se přiklonil k vlastním sestavám. Vytvoříte si podklad podle vlastních představ od různých struktůr papíru až po podklad z fotografie, různě tónované, atd, atd. Fantazii se meze nekladou. Potom již vkládáte vybrané fotografie podle libosti velké, otočené, šikmo, no prostě na co si vzpomenete. Doplníte textem, zase jakým chcete a vzpomenete. Uložíte a jdete na další stránku.

doplněno 22.05.15 21:26:

Jsou tam i tématické předlohy. Narození, svatba, výročí, škola, promoce a mnoho jiných.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 22.05.15 21:15

Díky

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.