MYSQL - propojení tabulek

Od: Datum: 20.05.15 21:29 odpovědí: 5 změna: 21.05.15 13:42

Zdravim,
potřebuji udělat databázi. Již jsem si vytvořil tabulky a nainportoval data, určil primární klíče v každé tabulce. Nyní bych chtěl tyto tabulky pomocí nějakého příkazu propojit, ale opravdu nevím jak.
Dokázali byste mi poradit?
Tabulky jsem propojoval v programu Acces v grafickém prostředí a tam je to jednoduché, ale jak se to dělá pomocí příkazů to netuším.
Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: access
Datum: 20.05.15 21:53

SELECT tab1.*,tab2.* FROM tab1 JOIN tab2 ON tab1.id= tab2.id ORDER BY sloupec

doplněno 20.05.15 21:59:

Zobrazí všechny sloupce z obou tabulek

Spojí se pouze věty se shodným Id, lépe řečeno klíče. Klíčem může být i primární id

Setřídit podle libovolného sloupce, nebo několika sloupců

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.05.15 22:26

Něco jsem špatně udělal. Přikládám screen s názvy tabulek a obrázek propojení tabulek jak to má být v Accesu.

doplněno 20.05.15 22:49:

Ted jsem dokazal možná něco spojit. Kde, jak si můžu ověřit spojení? nejlépe v grafickém rozhraní?
Děkuji

Datum: 20.05.15 23:14

Pokud Access a SQL moc neznáš tak to je veliké sousto. Už ten návrh databáze je nějak pochybný. Třeba tabulka Herci2. Sloupce herců. Jak může navázat Id herce

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.05.15 11:50
Herec1 je stejny jako v tabulce filmy. Jinak jsou to jen takove provizorni tabulky. Kazdopadne kde nebo jak si muzu overit ze jsou spojeny?
Datum: 21.05.15 13:42

Jak jsem psal. Tento návrh se mi moc nelíbí, třeba to je tím že nevím o co jde a vazby jsou zvláštní. Propojení má význam při aktualizaci databáze. Záleží na propojení. Např při mazání záznamu se zároveň smažou všechny napojené záznamy. Jinak je potřeba pracovat s dotazy, případně s formuláři

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.