Dočasné soubory-co to je?

Od: Datum: 20.05.15 18:02 odpovědí: 3 změna: 20.05.15 18:22

Hezký den. Antivirový program v pc má v sekci "Výkon" ikonu "Vymazání souborů" - dočasné soubory aplikace Internet Explorer a dočasné soubory systému Windows. Co to prosím vás je? Klikla jsem na to s tím, že se otevře okno s nějakým čtením, výběrem a potvrzením OK, a ono se to hned rozjelo směr koš. Fofrem jsem klikla na zastavit. Nemůže mi to vymazat moje soubory (dokumenty, fotky, hudba)? *hi* Děkuju předem za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.15 18:04

Nemůže, některé aplikace (např. i prohlížeč) si pro svou dosavadní činnost ukládají svou tzv. rozdělanou práci na disk a tyto věci se stejně většinou nakonec vymažou po vypnutí pc, ale některé ne. Vymazání ničemu neuškodí.

Ohodnoceno: 4x

Od: ben®
Datum: 20.05.15 18:05

Dobrý den, hlavně klid - jsou to dočasné soubory určené ke smazání, když už je OS nepotřebuje. Na Vaše "úložky" to nemá vliv (pokud si je neuložíte do složky TEMP, což by udělal jen hlupák). Klidně vymažte. Zdravím!

doplněno 20.05.15 18:29:

TEMP je zkrácené angl. slovo Temporary (dočasný). Pokud je tato složka hodně zaplněná, tak to může zpomalovat systém. Ale, pokud je pomalejší načítání stránek v prohlížeči, tak si ho vyčistěte také - v jeho nastavení smažete cookies a vymažete mezipaměť. A ono to bude zase vše rychlejší. Já to dělám každý den a všude jsem rychle .

doplněno 20.05.15 18:53:

Nemáte zač. A rychlosti zdar!

Ohodnoceno: 3x

Datum: 20.05.15 18:22

Děkuju moc za odpovědi. To své ukládám do knihovny. To slovo TEMP jsem někde v pc viděla, ale nevím co to je a kde to vlastně je. Tam to neukládám. Tak na tom nejsem zas tak špatně :-D to je fajn. Ještě jednu otázku: když je to v sekci "výkon" má to mazání vliv na rychlost? Někdy to dost trvá než se něco načte a otevře. :(

doplněno 20.05.15 18:43:

Děkuju Vám moc za doplnění. Budu mazat a budu taky rychlá :-D .Dík za vysvětlení. Hezký večer

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.