Píská mi zdroj, jak opravit?

Od: Datum: 17.05.15 14:02 odpovědí: 8 změna: 19.05.15 23:54

Mam pocitac s atx zdrojem ktery piska, porad. Kdyz pripojim flesku nebo sitovy kabel zacne piskat vic. Cim to je?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dylin
Datum: 17.05.15 14:09

Proudový šum. Většinou to má na svědomí měnič... neuděláte s tím nic.

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 17.05.15 16:52

dylin:

velikánské moudro :-D

1) ne většinou, ale vždy to má na svědomí měnič, nikde jinde se to pískání objevit nemůže.

2) lze podnikonout tyto kroky - upevnění jádra, zalití celého transformátorku...

Ohodnoceno: 1x

Od: dylin
Datum: 17.05.15 20:59

Nevim jak se to má teď v budoucnosti, ale kdysi býval měnič součástka, která měnila AC na DC. Teď zřejmě transformátorek plní roli měniče. A já myslel, že trafo je AC to AC součástka. Člověk se furt učí něco nového.

Od: bmbx®
Datum: 19.05.15 23:54

Měnič nikdy nebyl součástka, ale shluk součástek, třeba i částečně mechanických (vibrační měnič, rotační měnič) a trafo bývá ale nemusí být součastí ať je výsledek AC nebo DC pro jednoduchost zvyšování napětí. Dnes pro jednoduchost a vysokou účinnost se vyplatí i DC-DC provést střídavým napětím o vysokém kmitočtu, spínané zdroje jako například PC zdroj je toho příkladem, kdy se sítové napětí zcela obyčejně usměrní až pak se zpracovává dál, opětovnou změnou na střídavé...

Datum: 17.05.15 14:10

Napište značku, model zdroje + celou PC sestavu ;).

Od: mkat®
Datum: 17.05.15 14:12

To vyzerá na volné feritove jadro, v trafáku alebo nejakej cievke.Dosť ťažko sa to odstraňuje.Najprv treba nájsť vec ktorá to spôsobuje, potom tú volmú časť nejako upevniť.Zaliať nejakým voskom ,aby prestalo kmitať.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.05.15 15:43

Kmitá jádro v cívce. Já to řeším tak, že celou tu cívku zaleju epoxidem. Zatím to funguje a nic nehvízdá.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.05.15 23:31

Ve zdroji může pískat cokoli, co "beží" na této frekvenci, takže začínáme u spínacích tranzistorů (u mne nejčastější závada, pak většinou zdroj odejde) které jsou akusticky zesilovány chladiči, dále tu máme transformátorek, usměrňovací diody, a v některých zdrojích (neožizených, takže menšina) i pár cívčiček...

doplněno 17.05.15 23:32:

Ještě mne napadla cívka aktivního PFC, tedy pokud ho zdroj má...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.