1 x dlouze a 3 x krátce

Od: Datum: 11.05.15 20:08 odpovědí: 9 změna: 17.05.15 11:42
tuto chybovou hlášku mi odpípal počítač. Dočetl jsem se , že to bude asi grafikou. Nenaběhne vůbec obraz. základní deska ja asus m2n -e a grafika ani nevim. nějaká hd 3850. Můžete mi potvrdit jestli je to fakt graf. kartou nebo to je něco jiného? a jaká by se do toho krámu hodila jiná, jestli je k.o.
Před díky za pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bbbb
Datum: 11.05.15 20:33

http://www.asus.com/Motherboards/M2NE/specifications/ jestli je to tato deska a má award bios tak ta hláška je vadná grafika. Zkus si půjčit jinou a uvidíš. A ty chladiče by taky bylo potřeba pročistit.

Ohodnoceno: 0x

Od: mh23®
Datum: 11.05.15 20:58
jo jo , je to ta deska. nemám možnost odzkoušení. Napojil jsem telefon abych stahl fotky a v tom se na monitoru objevila modrá obrazovka , tu jsem ale nestihl přečíst - jen nějaké psychical bla bla bla a pak už jen tma.
Datum: 13.05.15 14:26

hlucha ma pravdu Grafika, nebo procesor, a obojí jede na 12V větvi a hodně žerou, možná už odchází zdroj... Jinak Nevím proč by ten pc měl být krám... Stačí pořádně vyčistit od prachu a bude jako nová (skus vyměnit ten zdroj) a pokud se rozběhne, tak super... Základní deska není nijak archaická, i když není asi nejnovější, to ale neznamená, že je krám...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.05.15 21:24
k pc se dostanu možná až v pátek , jak poznám že by to bylo zdrojem? naposled jak jsem ho zapínal , tak se rozjely ventilátory a a cvakalo bud v dvd jednotce nebo v hdd. víc nic , už to ani nepípalo. v pátel budu mít doufám grafiku na zkoušku tak ji vyměním a uvidím co to udělá , každopádně dám vědět a už ted všem díky.
Datum: 11.05.15 21:20

1 dlouhej, 3 krátký = grafika nebo procesor. Takže nejdříve ze všeho to PC pořádně vyčistit, takovej bordel v počítači nemá co dělat. Dále zkontrolovat zda na grafice správně doléhá chladič, případně gumou očistit PCIe piny / pořádně vyfoukat slot v desce. Když to nepomůže, skusit vyměnit grafiku. Není také naškodu prostřídat RAM moduly / spustit PC jen s jedním. Uveďte také přesný typ zdroje, mohl odejít on. Zkoušel jste také resetovat BIOS zkratem příslušných pinů?

Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.05.15 13:54

Bordel jsem odstranil , přehodil jsem ramky do jiných (žlutých) slotů a pc se rozjelo ...ale v ccleaneru mi to píše jen 1 gb ram místo dvou . jedna ram je v háji , nebo to je tím slotem? zkus mě prosím tě ještě nakopnout. ramky jsou ddr2. Nebo jak je otestovat?

Datum: 16.05.15 14:05

Jsou sloty čisté? Jsou RAM správně osazené? Skus očistit piny na RAM gumou. Otestovat je lze pomocí Memtest86, co nejdéle, ideálně přes noc.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.05.15 15:15
zitra odzkousim , dnes to uz nevyjde...diky
Datum: 17.05.15 11:42

Díky za pomoc . Vše jede jako předtím. Jen ty ramky jsou ted ve žlutých slotech. Může být chyba v těch černých slotech? co na nich může odejít?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.