TP link - připojení se přerušuje

Od: Datum: 10.05.15 21:37 odpovědí: 4 změna: 11.05.15 13:12

Dobrý den, jsem běžný uživatel PC a pokusím se blíže popsat svůj dotaz. Používám připojení TP link, ale mám slabší signál. Když jsem si zobrazil TP-LINK Wireless Utility, signál je asi 60%. Zobrazuje se zde vodorovná čára, která přechází z červené barvy do žluté a pak do zelené. Zelená barva se nezobrazuje vůbec. Když hovořím přes Skype, asi po 20 vteřinách se spojení přeruší. Při sledování Youtube se někdy přehrávání přeruší přibližně na 15 vteřin, jindy se pak video nenačte vůbec. Dříve jsem měl signál silnější a spojení probíhalo bez problému, také stránky se načítaly hned. Chtěl bych se zeptat, jestli se dá nastavit vyšší úroveň signálu nebo je problém jinde? Děkuji za radu.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: radce
Datum: 10.05.15 21:55

TP Link není připojení ale značka routeru. Zkuste jít blíže k routeru, to by mělo pomoct síle signálu. Nejspíš to bude ale spíše pomalé připojením router - poskytovatel (provider). Budete to asi muset řešit s ním, zda-li dostáváte rychlost, kterou si platíte a případně si koupit rychlejší připojení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 11.05.15 09:28

Z vašeho grafu je vidět sílu signálu zachycených wi-fi, vaše vypadá na obrázku docela OK. Ale chce to sledovat živě, pokud máte možnost a trpělivost, můžete si zřejmě všimnout kolísání síly signálu. V místech s více wifinami, například v husté zástavbě nebo bytovém domě zjistíte, že je prostor zahlcený více wifinami, které přijímají i vysílají a tak se mohou také ovlivňovat a ovlivňuje se i síla elektromagnetického pole. Při příjmu na velmi vysokých frekvencích v řádu GHz jsou vlivy prostředí ještě patrnější než u běžného VKV (FM rozhlasu).

Zkuste si vzít (nebo půjčit) tablet nebo mobilní telefon s WiFi (nebo si pozvete kamaráda) a projděte se po bytě a dívejte se na sílu signálu, jak se mění v různých místech bytu nebo třeba i jen na malém prostoru na stole nebo u počítače.

Někdy se vám podaří najít souvislost mezi některou wifinou vašeho souseda, která je aktivní zrovna když vy máte potíže se stálostí připojení, nebo naopak máte dobré a nerušené spojení zrovna když rušivá wifina není aktivní. Někdy je to blízký soused, někdy i vzdálený, který to pere na plný výkon. Ale lidé si ani neuvědomují jestli mají signál, který ruší ostatní, třeba tím, že si pořídí výkonnější (obecně řečeno) zařízení, nebo jestli rušivé zařízení a vaše používají stejný kanál. Stejně tak může třeba i vaše zařízení ovlivňovat (rušit) jiné zařízení.

Rada: navážu na předchozího rádce - zkuste měnit umístění vašeho wifi zařízení a počítače a sledujte sílu signálu. Dobrá pomůcka je program Netstumbler (viz www.netstumbler.com), který podobně jako váš program, monitoruje okolní wifi a vypisuje sílu signálu, poměr signál/šum, atd...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.05.15 13:04
avatar

Hleda bych chybu přímo ve wifi routeru, pravděpodobně špatné napájení, nebo jde možná do korpu, také bych zkontroloval jestli není problém v přijímači, tedy ve vašem pc... Skuste si vypůjčit od někoho wifirouter, jestli se to nezlepší. Také je možné, že máte neěím "rozhašené" nastavení internetu v pc, možností je spousta, já bych ale začal tím routerem, půčit si jiný včetné napájecího adaptéru...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.05.15 13:12
avatar

Dobry den, uz z obrazku je videt, ze wifi_PL je na stejnem kanalu 11, jako je Vase sit. Presunte ji na kanal 7, 8, 9 tak, aby na stejnem kanalu nebyla jina wifi a pokud mozno ani na tech sousednich.

Router obcas restartujete?

Zmerte si rychlost pripojeni, mozna je problem tam a ne na strane wifi.

http://www.speedtest.net/

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.