Stroj času - video efekt (přetáčení data)

Od: Datum: 10.05.15 12:08 odpovědí: 3 změna: 10.05.15 22:25
avatar

Ahoj, možná divný nadpisek otázky, ale věc se má takto. Potřebuju na jednu dětskou akci vytvořit "stroj času". To by šlo, ale chtěl bych udělat efekt, kdy by se na stroji na displayi (využiju tablet, dálkové ovládání vyřešeno) zobrazilo datum startu a postupně bychom šli do jiného data (budeme se vracet z minulosti do přítomnosti). Nejlepší by bylo vytvořit takové video, které bych jen potom na dálku spustil.

Jde mi o to, že netuším, v jakém programu by taková "simulace" šla vytvořit, potřeboval bych, aby tam byl den, měsíc a rok, aby to začalo pomaleji - po dnech, po měsících, po letech (v tom by už dny a měsíce byly jen rozmazané číslice, jako že to jede hrozně rychle) a potom už by to zase postupně zpomalovalo, až by se to zastavilo na aktuálním dni. Bude se jednat asi o 150 let. Ještě bych potřeboval, aby byly číslice dost kontrastní, na černém pozadí a z dobře čitelného místa (bude tam dost lidí, takže potřebuju, aby to bylo čitelné i z větší vzdálenosti).

Napadá někoho, jak toto vytvořit? Klidně bez efektů zrychlení a zpomalení (to už bych si s tím potom pohrál při editaci videa). Budu moc rád za jakékoliv rady :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.15 12:12

Klidně by to šlo udělat i jako prezentace v powerpointu... prostě na jednotlivý snímek napsat datum které chcete a pak jen mačkáním myši skákat na další a další snímky.

Případně si nastavit automatické posouvání snímků.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.05.15 20:31
avatar

díky, to by asi taky šlo, ale přišel bych o ten efekt "plynulého" přesunu. Nebo by takových snímků musely být stovky a pouštět je hodně rychle, ale to zas bude časově náročné.

Teď mě napadlo udělat v excelu NĚCO, co mi třeba každou sekundu samo přičtě k předchozímu datu pár dní. Formátování buňky s tím časem bych si udělal jak potřebuju (text velký, černé pozadí...) nastavil bych program na screenshoty, aby fotil co vteřinu, nechal to takhle jet dostatečně dlouho (klidně celou noc), potom obrázky nechal hromadně oříznout a v movie makeru si z nich už udělal video.

doplněno 10.05.15 20:59:

tak už jsem to skoro měl, ale zasekl jsem se na tom, že excel nedokáže pracovat s rokem starším než 1900 *zed*

Datum: 10.05.15 22:25

teď koukám na Androidí obchod a existuje spousta aplikací "stroje času"

https://play.google.com/store…om.fwhere.michael.timemachine

Možná je to také varianta.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.