Počítač nereaguje, asi virus

Od: Datum: 10.05.15 07:40 odpovědí: 6 změna: 11.05.15 08:26

Zdravím. Když si otevřu Word a chci pracovat na dokumentu, tak když se mi po dlouhé námaze podaří dokument otevřít, tak se to rozjede a nelze v dokumentu pracovat. Myší to nejde zastavit a nemohu provádět nic. Stránky se samovolně rozjedou a dojedou až na textu a tam se to zastaví a myš už nereaguje. Nemůžu to posunout nahoru. Je to jakoby zaseklé. Restartovala jsem počítač několikrát a mám většinou problém otevřít i Mozilu. Kliknu na mozilu a otevře se mi adobe s uloženým textem. Tam to také letí šílenou rychlostí až do konce a víc s tím nemůžu dělat nic. Můžu to maximálně zastavit pravým tlačítkem myši, ale nemohu do toho psát. jakmile kliknu vlevo, zase se to rozjede. Když jsem poč. restartovala dlouhým zmáčknutím tlačítka, tak to začalo v počítači zvonit asi tři vteřiny. Pak se objevilo že byl poč. špatně vypnut a abych klikla na nouzové zapínání,ale ani to nemohu udělat,myš nereaguje.Vedle běží vteřiny a nakonec se poč. sám otevře, objeví se na ploše normálně ikonky, ale stejně problém přetrvává. Víte někdo co to může být? Jsem z toho zoufalá, potřebuji dodělat práci v jednom dokumentu a nemohu. Mockrát děkuji, ale moc nedoufám. Ani nevím, jestli se sem znova vůbec dostanu, abych si to mohla přečíst.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.15 07:55

Dobrý den, možná je to plácnutí do vody, ale celým příspěvkem prolíná slovo MYŠ. Zkoušela jste problém hledat v ní? Může to být cokoliv od závady senzoru po smítko prachu nebo vlas. Samozřejmě to může být i ten virus, ale o viru, který listuje textem v dokumentu jsem zatím neslyšel. Co takhle ještě zaseklé tlačítko PgDn?

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 10.05.15 08:39

Dobrý den, myslím, že z textu se zdá, že píšete o svém stolním PC, ale otázka je v rubrice Notebooky. A v jiné otázce píšete, že jste byla s počítačem včera v prodejně. Je to PC nebo notebook? Pokud je to notebook, tak zkuste odpojit myš a použít touchpad. Nebo zkuste z vypnutého notebooku vyndat na chvilku baterku a potom ji tam zase dobře vložit a spustit přístroj.

A pokud máte jinou myš, tak ji také můžete vyzkoušet (u stolního PC i u notebooku). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.05.15 11:44

Tuna je niečo o tom.Snáď to niekto zručnejší pochopí ako som ja a príde na riešenie. http://www.tomshardware.co.uk…mly-switches-aero-theme-color

Datum: 10.05.15 14:14

Ano, je to notebook. Já tomu všemu říkám "počítač". To všechno jsem vyzkoušela, samozřejmě. Vyndala i tu baterii a restartovala. Myš vyměnila. V obchodě jsem byla v oddělení počítačů-notebooků a tam mi to ten člověk napojil na jejich systém a ono to chvíli šlo. Ale přijela jsem domů a bylo to znova.Nabízel mi nový notebook za 12 tisíc, málem jsem ho koupila. Dnes přijel syn, koukl na to ode dveří a když viděl jak to letí, tak mi řekl, že to je klávesnicí. Já mám totiž kocourka a ten se po klávesnici prochází a lehá si na ni. Něco tam zmáčkl a bylo to. (Nepsala jsem o tom, protože jsem si tuhle možnost ani neuvědomila. To mne napadlo až pak.) Ale syn mi koupil i novou klávesnici a všechno už normálně funguje. U samotného notebooku mi totiž nefunguje klávesnice, některá písmenka vynechává. Tak mám tu mobilní. Ten člověk v obchodě to musel vědět, že to je jenom klávesnicí a že stačí zmáčknout jedno tlačítko. Ale neudělaL to. Zkusil mi prodat nový notebook. On je to rozdíl v ceně. Klávesnice 400 stovky a notebook 12 tisíc. A já bych ho v pondělí určitě koupila. Tak všem děkuji.

Datum: 10.05.15 23:24

Mě se to taky už stalo, zasekly se klávesy.Stejné příznaky.Ale protože jsem sem náhodou zavítal, tak bych vám to řekl a nic by jste nemusela kupovat.

Datum: 11.05.15 08:26

No, už se stalo. A to jsem pak včera udělala další pitomost. Zalila jsem kytku nad počítačem a nevšimla si, že voda přetekla a nakapala do počítače. Dnes ráno v 6 hodin jsem ho chtěla otevřít a děly se děsné věci. Vůbec jsem se do ničeho nemohla dostat. A když se mi to po dlouhém klikání na všechno možné podařilo, tak nic nešlo používat. Prostě nahoře na liště naskakovalo všechno co je v počítači uložené, otevírala se jedna záložka za druhou, aniž bych mohla cokoliv dělat. Když jsem se pokusila psát do poradny, vůbec to nešlo. Už jsem z toho byla fakticky na dně a myslela si, že to zavinila ta nová klávesnice, že se musí nějak nastavit, nebo odblokovat. Už jsem psala synovi sms a v ní mu vynadala, co mi to koupil za krám a v tom mi secvaklo, že jsem včera zalévala tu ublbanou kytku a nadzvedla počítač. Byla tam voda. Vzala jsem fén, vyndala baterii a začala vysoušet. Když jsem vysoušela klávesnici na notebooku, tak jsem to asi dala hodně blízko, protože najednou vystřelily dvě tlačítka do vzduchu. Zkroutily se teplem. Tak už jsem šla spočítat finance, že budu opravdu nucena ten notebook koupit. Oblékla jsem se a čekala až otevřou obchody. A právě před chvilkou jsem to před odchodem do města ještě jednou zkusila otevřít a najednou se to otevřelo. Jestli to funguje všechno, to ještě nevím. Až tohle dopíšu, tak to jdu ještě zkontrolovat. Píši to sem proto, že se tohle může stát i někomu jinému. A když se něco podobného stane člověku jako jsem já, tak by mu tato má zkušenost mohla pomoci. Já to neznala a byla jsem z toho úplně vyjevená.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.