Jaký program na přehrání zvuku

Od: Datum: 07.05.15 16:53 odpovědí: 5 změna: 07.05.15 19:01

Potřebuji ihned nahrát zvukový záznam z klasické zvukové kazety (MC?) do počítače. Představuji si to tak, že postavím přehrávač k počítači a budu nahrávat - jde to? Může být zhoršená kvalita zvuku. (nemám žádný káblík)

doplněno 07.05.15 17:39:

Představuji si něco jako počítačový záznamník na mluvené slovo

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.15 17:10

Nejlepší by byl propojovací kabel 3,5 mm, přehrávač připojit do vstupu pc a nahrávat přes program Audacity.

Ohodnoceno: 4x

Od: jarm®
Datum: 07.05.15 17:38

mám starý kazeťák, tak-že žádné zbytečné zdířky tam nejsou

Datum: 07.05.15 17:38

No, ono to sice fungovat bude, ale "zhoršená kvalita" zvuku je slabé slovo. Já bych typnul, že to nebude k poslouchání.

doplněno 07.05.15 17:42:

"mám starý kazeťák, tak-že žádné zbytečné zdířky tam nejsou"

No to musíte mít hóódně starý kazeťák. Výstup na sluchátka měly kazeťáky snad už před 40 lety *smich*

doplněno 07.05.15 17:47:

Tak pokud spěcháte, jde Vám jen o mluvené slovo a na kvalitě Vám zas tak moc nezáleží, dá se to tak udělat. Rozumět tomu bude.

Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 07.05.15 17:41

Dobrý den, no, minimálně musíte mít k PC připojený mikrofón. Zvuk nahrajete asi mono a k němu všechny zvuky z místnosti i šum. Nebude to nic moc. Jak píše kolega, tak to je elegantní řešení - propojit přístroje a použít Audacity. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Od: hm®
Datum: 07.05.15 19:01

Jde to. Zmíněné Audacity to zvládne, případně jiný program. Jen bych udělal nedřív pár pokusů s hlasitostí (kazeťáku i mikrofonu), abych zjistil nejlepší nastavení pro co nejlepší výsledek (čím hlasitější kazeťák, tím méně bude slyšet okolní šum, ale zas bude třeba více zkreslený zvuk apod.).

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.