Emaily do outlooku samy nepřijdou

Od: Datum: 07.05.15 08:18 odpovědí: 4 změna: 08.05.15 06:05

dobrý den

otec používa outlook 2010 na Win7. Emaily má stažené do outlooku, akorát při testech kdy jsem odeslal email třeba ze seznamu na jeho, tak email na servru je cca za 3vteřiny ale do outlooku se jen tak nedostane. čekám 10 minut a nic. Pak stlačím tlačítko v outlooku "přijmout a odeslat" (takové ty 2 obálky) a to email pak přijde. Ikdyž to stlačím třeba po 5ti minutách, nebo i po 15ti minutách. samovolně email přijde po cca pul hodině?

v čem je zakopaný pes? kde muže byt problém?

děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.05.15 09:21

Dobrý den, problém hledejte v nastavení aplikace. Já mám Thunderbird a tam nastaveno kontolovat schránku hned po jeho spuštění (stahovat) a další kontrolu po 10ti minutách při spuštěném programu. Někde to bude i v té Vaší aplikaci. Zdravím!

P.S. Mohlo by to být v nastavení účtu (ne celé aplikace). Patrně něco jako "Po spuštění zkontrolovat nové zprávy" a "Kontrolovat nové zprávy každých x minut" nebo i "Automaticky stahovat nové zprávy"

doplněno 07.05.15 11:01:

rotorod - toto není ono (možná to bude na jiné záložce). Ale, já mám účty pojmenované a v jejich vlastnostech (nastavení) mohu volit různě pro různé účty. Takže, např. pro účet ABC je to nastavení jiné, než pro účet XYZ.

doplněno 07.05.15 11:12:

rotorod - tak, mělo by to být nahoře na liště. Najdete si Nástroje a tam Možnosti / Obecné.

A tam už to vidíte a zatrhnete požadované i nastavíte čas stahování zpráv.

doplněno 08.05.15 08:44:

Nemáte zač.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.05.15 10:56

ja našel toto, a tam je časový limit 10sec, což je kratky...jestli to je ovšem toto co mam hledat?

Datum: 07.05.15 12:19

Takže-v otevřeném outlooku klikněte na Nástroje→ Možnosti→karta Nastavení pošty→Odeslat a přijmout→v okně Skupiny pro odesílání a přijímání zatrhnout políčko "naplánovat automatické odesílání a přijímání po" a nastavte počet minut např.1.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.05.15 06:05

díky Vám oběma, teď už to funguje a vím kde to hledat. díky za help

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.