Ráno mám upload dobrý, ale pak už ne

Od: Datum: 05.05.15 08:18 odpovědí: 8 změna: 07.05.15 14:28

Teď jsem zapl internet a upload mám kolem 1,5MB/s

Když přijdu ze školy třeba v 15:00 tak upload se ukazuje 0kb/s a takhle až do večera.

Nevíte čím to může být, že ráno to chvíly jde a pak celý zbytek dne to nejde :(

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.05.15 09:38

Dobrý den, protože je to v tomto atraktivním čase přetížené - je tam hodně lidí a dělají to stejně jako Vy. Po půlnoci to bude super. Jakou máte agregaci (běžně je 1 : 50)? Zdravím!

doplněno 05.05.15 15:19:

No, on upload a download jsou jeden internet, ale máte pravdu, že při přetížení by to postihlo asi i download. A ten máte stále dobrý (stejný) a bez změn v čase? Snad se obraťte na svého poskytovatele internetu a žádejte vysvětlení. Pokud jde pouze o YouTube, tak to prý škrtí nebo dříve škrtilo O2.

doplněno 05.05.15 15:52:

Takže, máte "wifinu" (když píšete o anténě). Já mám ADSL a to je naprosto stabilní. S "wifinou" nemám zkušenost - pouze jsem četl o její určité nestabilitě nebo i rušení. Zvláštní je, že ten problém není stále, ale jen v určitém čase - v čase, kdy je asi nejvíce internet vytížený. No, musíte to řešit s tím poskytovatelem, protože u Vás doma ten problém asi nebude.

Ohodnoceno: 2x

Od: kellne
Datum: 05.05.15 13:57

Tak tu agregaci nevim, ale netušil jsem, že i upload může být přetížen. Myslel jsem, že se to týká jen downloadu.

Nejhorší je, že když chci nahrát video na YouTube tak mi to píše 6000 minut.

Jenže ráno to uploadovat nemůžu, protože chodím do školy :(

Datum: 05.05.15 15:44

Já nemám internet od O2. Download je dá se říct pořád stabilní a dobrý :)

Zavolal jsem poskytovateli a ten mi řekl, že je asi potřeba vyměnit anténu.

Ale pořád nechápu proč upload nejde a download normálně jede :)

Tady je obrázek mého měření: http://zkraceno.cz/gxoy

Teď zrovna upload je 0,4 | Jenže to vydrží max tak 1 minutu a spadne to na 0,0 :(

Datum: 05.05.15 16:04

O2 má jeden z nejhorších uploadů vůbec..

Vymenit anténu? To se mi nějak nezdá... Máte-li kabelové připojení nevidím jediný důvod proč ji menit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.05.15 18:15

Mám normálně anténu, z ní jde kabel do wifi, z wifi jde do PC.

A já potom s notebookem se na tu wifi připojím. Ale je jedno kde to měřim, ukazuje to stejně.

Fakt už nevím čím. Nechce se mi platit za novou anténu pokud to třeba ani anténou nebude.

Kamarád bydlí na vesnici, má anténu starou 5 let a vše je v pořádku. Nějak se mi to nezdá :/

Datum: 05.05.15 20:16

Tak vzhledem k tomu, že vám to ráno jde bych opravdu novou anténu nekupoval. Tipoval bych to na přetížení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.05.15 08:09

Ale divné je, že ještě týden zpátky všechno fungovalo normálně.

Takže mi nezbývá nic jiného než abych uploadoval ráno? :)

Datum: 07.05.15 14:28

Teď jsem to měřil asi od 08:00 do 11:00 a upload fungoval bezvadně :D

Teď mám upload zrovna kolem 1,4 Mb/s | Jsem strašně rád, že to začalo zase fungovat.

Snad to vydrží takhle.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.