Wifi usb

Od: Datum: 28.04.15 09:29 odpovědí: 13 změna: 30.04.15 10:00

Dobrý den, chci se zeptat dostal jsem teď nečekaně tablet, a vlastním chytrý telefon, tak jsem se rozhodl, že si pořídím wifi do bytu mám PC internet připojený normálně kabelem, ale dozveděl jsem se, že to jde i přes USB

https://www.alza.cz/connect-i…i-adapter-150mb-s-d519290.htm

akorát se chci zeptat jestli to stačí připoji pře USB do PC který má ten internet vedený kabelem jak jsem nahoře psal nebo a ta věcička bude poskytovat wifi, nebo jestli je potřeba router předem děkuji za odpověď

Klepal V.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.15 09:38
Tato věc připojí Vas počítač k nějaké Wi-Fi. Kupte proto router, prodávají se i maličké, mám tu tzv. nanorouter.
Jinak wifi hotspot umí i některé chytré telefony, pak by to bylo pro toho tableta.
Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc®
Datum: 28.04.15 09:40

Při koupi routeru si dávejte pozor na recenze... jsou sice malé, levné, ale přes zeď nebo dveře už se signál nedostane. Koupil jsem také jednou levný router a jeho signál končil v dané místnosti - přes 15cm zdi už se dostalo jen 10% nestabilního signálu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.04.15 11:07

Dobry den, je nekolik reseni, ale levne a funkcni reseni je koupe routeru s WIFI. Napiste nam, jaky router ted pouzivate, jaky mate typ pripojeni k internetu (ADSL, KABEL). Dale jak daleko je potreba mit signal od routeru a popripadne, dke je router umistneny. idealne stred domu / bytu

Datum: 28.04.15 17:28

ja router nemam žádný, mám v pokoji akorát přípojku na internet a z té mi vede kabel do pčítače, mě šlo jen o to že když si koupím to USB a strčím do počítače tak který je přpojený k internetu mohlo šířit po bytě wifi signál, signál není tak důležitý prakticky jde jen o to abych se mohl připojit na wifi třeba v noci na tabletu, takže dosah signálu stačí max 2 m od počítače k posteli

Od: ben®
Datum: 28.04.15 17:58

Dobrý den, když si v tom tabletu zadáte vyhledání dostupných "wifin", tak tam není žádná bez hesla a free? Zdravím!

doplněno 28.04.15 18:09:

Takže, ten současný internet je kabelovka? Kdo ho poskytuje? Neposkytuje tam také i "wifinu", o které nevíte?

doplněno 28.04.15 19:40:

Srozumitelné to je - ale nerozumím tomu, protože mám ADSL a připojený kabel na "krabičku" pevné linky, potom vlastní router a kabel do PC. Ten můj router zároveň vysílá moji "wifinu".

A já nyní nevím, jak Vy připojíte router na tu Vaši "krabičku" - zkuste kontaktovat toho Vašeho poskytovatele pro jasnou informaci, jak se to u nich řeší a jestli potřebujete od nich jinou službu a nějaký přístroj.

doplněno 28.04.15 20:59:

Jak jsem psal - zeptal bych se svého poskytovatele (nebo prohledal jeho stránky na internetu), abych si nekoupil zařízení, které tam potom nepůjde. Zde je citace z toho Vašeho odkazu a z toho pochopíte, že to nebyl dobrý nápad: "Bez zbytečných kabelů se tak můžete bezdrátově připojit na vaši domácí, již fungující Wi-Fi síť." A Vy doma nemáte již fungující "wifinu". Tu Vám tam musí nějaké zařízení začít vysílat (viz rada od poskytovatele).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.04.15 18:06

Ne není

Datum: 28.04.15 19:33

Takhle to řeknu my máme, internent vedený kabelem to zanmená že mám v pokoji, ve zdi přípojku na internet a kabel mi vede přes pokoj do PC už jsem to tady psal, poskytovatele máme starnet, jelikož jsme se stěhovali do tohoto bytu tak jsme potřebovali aby nám to udělali v tomto bytě, žádný společný poskytovatel, tady není každý nájemník má jíného poskytovatele, takže opravdu v našem paneláku nemúže být volná wifi doufám, že jsem to vysvětlil srozumitelně

Datum: 28.04.15 20:30

takhle, pokud vím existuje že sy koupíte router, a kabel který vede ze zdi do PC tam zůstane (v PC) a takovou rozdvojkou jeden kabel strčí do routeru a ten druhý zůstane v PC jen jsem myslel, že tou malou věcičkou si ulehčím práci, že si nemusím kupovat router.

toto je přípojka ve zdi, kudy vede kabel přes místnost do PC

Od: wifi
Datum: 28.04.15 22:45

Vždyť ten adaptér má úplně jinou funkci. Umožní že PC nemusí být připojeno kabelem, ale je připojeno přes WiFi, kkteré musí být. A jeho cena je srovnatelná s levnějším routerem.

Datum: 29.04.15 12:30

Praci si tim nezjednodusite. Budete potrebovat minimalne switch + wifi adapter. Je lepsi koupit rovnou router se 4 lan porty a wifi. WAN si to nacte automaticky pres DHCP a VAM to na LAN portu da take IP automaticky, takze zadne velke nastavovani. Ikdyz by jsem doporucil zmenit hesla a zabespecit wifi cast.

Datum: 29.04.15 15:13

Když chcete mít domácí bezdrátovou síť (Wi-Fi), tak ten sognál ze zásuvky musíte přivést do routeru s Wi-Fi, z kterého pak můžete jít 4 x drátem k nějakým PC a nebo bezdrátově k dalším PC , telefonům nebo notebookům. Pozor jen, aby ten router, co koupíte byl kompatibilní s dodávaným signálem Internetového připojení. Jiný router je pro telefonní přípojku (ADSL) a jiný pro kabel (např. UPC). Pro signál UPC si např. musíte koupit router přímo od UPC, jinde ho neseženete !

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.04.15 16:36

Jak mi pán nahoře radil kontaktoval jsem svého poskytovatele a ten mi nasal přímo tip, který oni sami dodávají když chce někdo udělat doma WiFi, takže si myslim, že je to bombička

Od: ben®
Datum: 30.04.15 10:00

Dobrý den, tak, vidíte, že jsem Vám dobře poradil - kontaktovat poskytovatele a řešit to přímo tam. Budete mít jistotu, že máte to správné zařízení. Vy sice nemáte UPC, ale ten Starnet, ale princip je stejný. Tak, snad to rozchodíte a "wifina" bude fungovat. Zdravím!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.