HDD a data

Od: Datum: 26.04.15 01:59 odpovědí: 4 změna: 27.04.15 01:36

Mám problém. Odstraňoval jsem Linux Ubuntu verze 14 z disku a podělalo se to. Nemohl jsem nastartovat XP HOME. Nenašel to HDD se systémem. Pomohl mi tento návod - http://www.tipypropc.cz/konzo…i-a-prikazy-fixmbr-a-fixboot/ . Navíc se mi z disku udělal EXT4, který je pro Linux a ne pro WIN. Z toho harddisku jsem zase udělal NTFS. Trvalo to pár vteřin. Nic jsem neformátoval a nepřepisoval či nezapisoval na HDD. Koukl jsem na něj a nejsou tam vidět. Je tam jenom koš a SVI. Měl jsem tam data a nejsou v NTFS vidět. Jak na to? Chci jenom, aby zase byla vidět. Bylo to okolo 500 GB - těch dat. Co prográmek TestDisk? Je anglicky. Návod by bodl. Jeden člověk mi dal radu, ale hrozí u toho ztráta dat a tak si to nechám nakonec. Podle údajů S.M.A.R.T. je hadr v pořádku. V LINUXu a GPartedu pracovat nebudu. Nechce se mi provádět záchranu dat. Je to časově náročné. Děkuji za poskytnuté rady.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.04.15 08:02
avatar

Dobrý den, na prvním HDD, resp. C, kde máte OS je vše v pořádku a viditelné? Když se tam v Tento počítač podíváte do Vlastností HDD (disku) D, jak je zaplněn (velikost - volné místo)?

Total Commander také nic nezobrazuje na disku D? Zdravím!

doplněno 26.04.15 18:34:

Tím zásahem, kdy jste z EXT4 udělal NTFS, jste se s tím HDD dostal do stejného stavu, jako při jeho formátování - data tam jsou (zatím přepsaná jen částečně OS), ale nejsou přístupná.

Obávám se, že to bude chtít nějaký program na záchranu dat (dokud není HDD více přepsán).

doplněno 27.04.15 10:15:

Vidím, že už jste si nějaký návod našel, tak budete podle něho postupovat. Já jsem chtěl použít kdysi také nějaké programy pro záchranu dat z HDD, ale ani jeden ten HDD nenašel, protože byl HDD poškozený. Vy budete mít snad více štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pejo®
Datum: 26.04.15 16:37

Zdravím Vás,

v počítači mám dva HDD SATA. Na prvním C je systém a nějaké soubory se kterými pracuji. Je nazván jako HLAVNÍ a je v pořádku. Je vše viditelné i skryté soubory a systémové soubory. HDD s písmenem D nazvaný jako ZÁLOŽNÍ se ve Vlastnostech HDD ukazuje jako prázdný. Nepracuji s ním. Total Commander neukazuje nic. Posílám screeny.

Od: pejo®
Datum: 26.04.15 19:59

Zdravím,

hm. Na HDD jsem nic nezapisoval. Je odpojen. U prográmku TestDisk mám postupovat jak? Děkuji za rady. Je anglicky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.