Domácí sít

Od: Datum: 23.04.15 16:17 odpovědí: 5 změna: 23.04.15 22:07

Dobrý den, chtěl bych si udělat domácí sít, na obrázku níže mám vyfocené věci které mám doma, kdyžtak mi napište co si mám ještě dokoupit. Doma mám normální wifi router, který je zapojený do pc a též je využíván jako wifi, ale na ten sahat nějak nemůžu. Potřeboval bych snadný postup jak na to. Ptáte se proč? Protože se chci něco naučit.

Kdyžtak mi napište co se stěmi věcmi co mám se dá udělat, než jenom ta sít.

předem díkySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.15 16:23

Neber to nějak zle, ale jestli čekáš že ti bude k něčemu grafická karta při dělání domácí sítě tak se radši mrkni na teorii - jak funguje síť, internet. Porty UDP a TCP a jejich povolení, protokoly, IP adresa vnitřní i vnější, RJ-45, MAC adresa, co je to veřejná IP adresa... a tak.

Je toho fakt hodně, ale tady máš hodně klíčových slov které souvisí se sítí.

Vypisoval sem tu proto, že předpokládám že u domácí sítě ve finále zůstat nechceš, ale rád bys své znalosti prohluboval.. Tak můžeš začít s tímhle :)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dominik3
Datum: 23.04.15 16:35

ok díky, a mám na to všechno co potřebuji? A na jakých stránkách si to mám přečíst jak to mám udělat

Od: mcbain*
Datum: 23.04.15 16:36

Stačí Ti jen ten router a pár UTP kabelů, pokud nebudeš mít vše přes WiFi. Routr Ti obhospodaří všechna připojená zařízení.

Pokud do stávajícího routru nemůžeš zasahovat, potom si kup druhý, který zapojíš za stávající routr. Teprve do nového routru zapojíš všechna zařízení. Považuji to ale za zbytečné a doporučil bych domluvit se na možnosti zásahu do stávajícího routru. Pokud nebudeš aktualizovat firmware routru, tak mu v podstatě nemůžeš ublížit. Vždy se dá vyresetovat do továrního nastavení.

Ten Huawei je zřejmě od O2. V něm neměň nebo si předem opiš nastavení pro ADSL linku a ostatní si můžeš svobodně přenastavovat jak chceš. O2 s tím problém nemá.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dominik3
Datum: 23.04.15 16:43

Ok, takže potřebuji dva routery.?

Datum: 23.04.15 22:07

Bylo by dobré, kdybys napsal, jaký druh připojení na Internet máš. A tu síť chceš udělat někde jinde než doma? Pokud máš doma wi-fi router, tak ten Ti dělá bezdrátovou síť. Jinak si můžeš udělat druhou síť s jiným názvem, když připojíš k tomu prvnímu druhý router kabelem a nastavíš ho jako můstek (bridge).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.