Jak zadat heslo pro POP3 přijmout?

Od: Datum: 11.04.15 06:15 odpovědí: 5 změna: 13.04.15 05:12

Dobrý den,

mám několik emailových adres na Thunderbirdu.

Najednou mi z jedné adresy j.hraba@seznam.cz Nejde mi odesílat ani přijímat pošta .

A neustále mi naskakuje na plochu toto - příloha foto.

Ostatní adresy ( dvě ) na Thunderbirdu fungují správně.

Adresu - účet na Thunderbirdu jsem vymazal - j.hraba@seznam.cz

a snažil jsem se opět založit nový účet - j.hraba@seznam.cz,

ale s tím heslem se mi to nedaří. Účet - j.hraba@seznam.cz - se mi na Thunderbirdu opět objevil, ale nefunguje.

Stále mi adresa j.hraba@seznam.cz v Thunderbirdu nefunguje - kvůli tomu heslu. Všude zadáván stejná stále hesla.

Opakovaně a nic se nelepší.

Prosím o případnou radu.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.15 06:40
Seznam má k nastavení protokolů nápovědu krok za krokem. Chce to jet podle ní. Většinou bývá problém v zadávání těch pop3 pro příchozí a smtp pro odchozí poštu v tom že jednou se zadává BIMBULA@seznam.cz a podruhé jen BIMBULA a ten zbytek si program doplní automaticky takže když to člověk vyplní až za zavináč, má to tam po uložení dvakrát a to hází chybu.
Jestli to ale fungovalo a najednou se to rozhodilo tak to nejspíš jen špatným nastavením nebude.
Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 11.04.15 06:41

Dobrý den, podívejte se do celkového Nastavení (Předvoleb) Thunderbirdu a na kartě Bezpečnost do záložky Uložená hesla. Tam si hesla zobrazíte a zkontrolujete. Pokud je tam pro nějaký účet heslo nesprávné, tak ho odstraníte a potom by se mělo vytvořit nové, když ho zadáte správně a ponecháte zatrženo Uložit heslo (viz Váš obrázek). Zdravím!

doplněno 11.04.15 07:14:

Zkuste klepnout pravým myšítkem do horního prostoru a zaškrtnout si tam Lišta nabídky.

Pokud se to povede, tak potom postup viz výše (možná se to bude u Vás jmenovat Možnosti).

doplněno 12.04.15 10:40:

misa503 - tak, tu lištu jste asi našel a udělal to přes Možnosti a ta Uložená hesla, jak jsem Vám psal. To pořadí účtů se tam změnit nedá (nepřišel jsem na to - ani očíslování nepomůže).

Myslím, že jediná možnost je odstranit všechny účty a potom je zakládat tak, aby účet, který má být první ve sloupci, se založil až jako poslední. Thunderbird je řadí podle pořadí jejich založení a ten nejnovější je vždy jako první v tom sloupci. Nastavení účtu na Výchozí na to nemá vliv.

doplněno 13.04.15 08:26:

Nemáte zač. Hlavně, že už to funguje zase ke spokojenosti.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.04.15 07:08

Nikde nemůžu najít nastavení hesla.

doplněno 11.04.15 07:11:

Dříve tam ta možnost určitě byla - ohledně vložení a změny hesla, protože jsem to sám nastavoval, ale nyní nikde nevidím možnost vložení hesla či změny.

Datum: 11.04.15 22:09

VYŘEŠENO !

Problém byl v tom, že mi přišla minulý týden nabídka změna hesla na seznam.cz - adresa : j.hraba@seznam.cz

Do té doby mi adresa j.hraba@seznam.cz v THB fungovala spolu s ostatními účty, nastavit to umím obecně.

Psali mi, že je nutné si změnit heslo. Bez této změny jsem se nedostal do své emailové adresy.

Heslo jsem si tedy změnil, pak jsem se dostal do své emailové schránky na seznamu.cz - adresa : j.hraba@seznam.cz.

Pak jsem další den otevřel Thunderbird a zjistil jsem, že se mi nestahuje ze seznam.cz pošta z adresy j.hraba@seznam.cz

Protože jsem chtěl heslo původní pro : j.hraba@seznam.cz , tak jsem si otevřel přes nové heslo adresu : j.hraba@seznam.cz a tam jsem si v nastavení změnil to nové heslo zase na původní co jsem měl.

Což se ale nelíbilo Thunderbirdu.

V Možnostech...jsem v heslech dal heslo na j.hraba@seznam.cz smazat, pak zvolil původní heslo a nyní vše je jak má.

A měl bych dotaz :

Nyní mám j.hraba@seznam.cz jako třetí účet, ale protože jej mám výchozí, tak bych si přál, abych měl v Thunderbirdu

j.hraba@seznam.cz na prvním místě v levém sloupci v Thunderbirdu a ne až na konci.

Šlo by to nějak přehodit, ten poslední účet na první místo?

Děkuji.

Datum: 13.04.15 05:12

Máte pravdu. Při dalším zapnutí PC + Thunderbird je již adresa co potřebuji na prvním místě.

Děkuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.