Pomalé surfování

Od: Datum: 10.04.15 23:03 odpovědí: 7 změna: 16.04.15 23:44

Mám notebook s WIN XP a s operační pamětí 512 MB. Opustiljsem Mozillu Firefox a nainstaloval Chrome Google. Chvíli po startu surfuji celkem dobře, ale po chvíli se prohlížeč začne sekat a objevuje se hláška, že stránka nereaguje a nabízí se ji zavřít nebo počkat. Připojení mám ADSL O2 router - rychlost jsem měřil, když to šlo a je 6 Mb/sec.Mám takový dojem, že je vyhrazeno málo operační paměti na určité služby spojené s Internetem, nevím však, kde se to nastavuje. Jinak Windows startují dost rychle, antivirák 360 Total security hlásí "Pretty Fast". Poradí někdo, jak nastavit systém, aby to šlapalo rychleji? Už jsem si dal inzerát na zakoupení další paměti, ale nikdo se mi zatím neozval.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.04.15 23:17
avatar

Dobrý den, té paměti je opravdu hodně málo. Jako rychlé řešení bych viděl to, že během používání prohlížeče ho budete průběžně čistit. Tedy, najít si v jeho nastavení, jak se maže mezipaměť a cookies - a toto potom hned při zdlouhavém načítání použít. Zdravím!

doplněno 11.04.15 06:04:

Také bych se raději vrátil k Firefoxu - ale, nějaké jeho starší verzi (nové verze jsou už také na OS hodně náročné a potom se zdají pomalé). Ve Firefoxu se také může nastavit jeho automatické vyčištění a uživatel se o to nemusí starat - při zapnutí Firefoxu je potom jako nový a tudíž rychlý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.15 00:05
avatar

Proč jste opustil Firefox?

Já bych jej doporučila s doplňkem NoScript, podle mne je lepší než Chrome

(lepší by podle mne byla i Opera).

Také používám Windows XP a Firefox, paměti mám ještě o trochu méně – 384 MB. Java script i cookies povoluji jen vybraným stránkám, java script zakazuji i pro Google (díky tomu odpadne většina pohyblivých reklam, jež prohlížeč dost zpomalují) ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.04.15 08:19
avatar

@ivzez: Také jsem na tom bídně s RAM (512) a nejde bohužel přidat. Jakou starší verzi Firefoxu máte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.15 00:12
avatar

Momentálně používám Firefox ESR 24.7.0,

uvažuji, že vyzkouším novější, ale také verzi ESR.

Vyzkoušejte ten NoScript, mně hodně pomáhá.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.04.15 20:19
avatar

@ivzez: Díky, vyzkouším !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hlucha*
Datum: 11.04.15 00:49

512MB RAM je pro prohlížení dnešního internetu velmi omezujících. Sám mám záložní starý ThinkPad s 1GB RAM a jak se dovede na webu s více JS zapotit. Paměť velmi rychle dojde, systém to začne řešit swapováním, které vzhledem k tak nízké RAM předpokládám dochází na pomalý plotnový IDE HDD, který je mnohem pomalejší než RAM.

Instalace Google Chrome považuji IMHO za hloupost, je to jeden z prohlížečů na RAM nejnáročnějších, osobně bych se vrátil k Firefoxu, použil AdBlock (v rámci úspory sys. prostředků, vím že weby z reklam žijí) a uvažoval o vypnutí JS, na úkor omezení funkcionalit některých webů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.15 23:44
avatar

@aloisb, @ivzez: Mám 496 MB RAM, Celeron 2,4 GHz, WXP. Vyzkoušel jsem starší Firefox, ale nebyl spokojen s rychlostí, a to ani při použití Noscriptu - po chvilce používání začal browser zadrhávat. Nyní jsem přešel na Operu USB (portable), úmyslně ve starší verzi 12.17. Neinstaluje se, lze nastavit češtinu, importovat záložky. Po prvním spuštění zamítněte dotaz na aktualizaci novější verze. V porovnání s Chrome i Firefoxem si bere jen minimum paměti. Jsem překvapen rychlostí, jak startu i přepínání stránek ! Noscript ani Adblok už není nutný. http://www.stahuj.centrum.cz/…a_rozsireni/on-line/operausb/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.