SW / HW chyba, nebo virus?

Od: Datum: 09.04.15 10:02 odpovědí: 1 změna: 09.04.15 10:10
avatar

Nedávno se mi stalo, že se po zkopírování souboru na SD kartu (čtečka v USB) několik jiných souborů na té karě přepsalo (přejmenovalo?). Místo původních souborů se tam objevily soubory s nesmyslným názvem, se kterými nebylo možné nic dělat, dokonce nešly ani smazat (hláška soubor nenalezen). Přikládal jsem to předčasnému odpojení čtečky od USB. Naštěstí jsem měl zálohy, takže jsem kartu přeformátoval a bylo vše O.K. Později jsem si všiml, že se USB občas náhodně (většinou při pokusu o zápis) samovolně odpojuje a zase připojuje. Při použití jiné čtečky, jiného slotu, jiného labelu (USB prodlužovák, několik let v pohodě) ani jiné karty nepomohlo. Včera po nakopírování .txt souboru do PDA navigace mi v navigaci odešlo několik souborů operačního systému (Widows CE), což je docela problém, protože mimo jiného nejde spustit synchronizace PDA s PC pro přeinstalování. Naposled se stalo, že se po nakopírování souboru na kartu na ní objevil zase ten podivný soubor (přes 4 Mb) a nešel smazat. Když jsem se o smazání pokusil v jiném PC (přímo, bez čtečky), objevila se hláška, že byl nainstalován nový HW a že mám PC restartovat pro jeho aktivaci (ta karta v onom PC byla před tím už mnohokrát). PC jsem násilně na tvrdo vypnul, abych zabránil jakémukoliv ukládání čehokoliv. Kartu jsem následně přeformátoval.

Setkal jste se někdo s něčím podobným? Placený Avast nic nenašel a drastický Combofix se zatím zdráhám použít (před časem jsem s ním odstranil nezničitelný virus Policie čr, ale vzal s sebou i řadu jiných nevinných souborů).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 09.04.15 10:10
avatar

Já bych to viděl na vir - avast není všemohoucí, stejně jako kterýkoliv jiný antivir. Při podezření používám AVG (placený a nonstop), pak Avast! free a jeho možnost "test po restartu", no a nejlépe v nouzovém režimu ESET on-line.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.