Notebook a ovládání pohybem prstů

Od: Datum: 28.03.15 11:18 odpovědí: 5 změna: 29.03.15 10:15

Zdravím milé rádce, tak se nám do Noťasu dostal vir a tak musel miláček k doktorovi. Jenže mi teď nejde ovládat prsty (posun dvěma prsty nahoru a dolů, lupa a pod.) Poradíte? Hledala jsm v nastavení ovládání, ale...:( . Ď. A.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.03.15 12:56

Dobrý den, to je NTB s dotykovým ovládáním obrazovky? Jaký je to typ NTB a jaký OS?

Třeba to někdo potom zodpoví. Zdravím!

doplněno 28.03.15 18:17:

Tak, ten "obdélník" se jmenuje touchpad a asi je vypnutý. Zkuste zatím radu, jak radí kolega.

doplněno 28.03.15 19:19:

athenaise - já nemám OS WIN-8, tak Vám více neporadím. Snad jen, že Vám tam nefungují korektně gesta. Možná by pomohla aktualizace ovladače pro touchpad (ale, jestli to dáte je otázkou). Dělá se to přes Správce zařízení.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.03.15 17:58

Díky Bene, no to víš...laik a ještě k tomu ženská :-D.

NT = ACER

W = 8

A ovládám bez myši jen dotykem pod klávesnicí tím obdélníkem.

Od: arba®
Datum: 28.03.15 18:11

Zkuste současně stlačit klávesu Fn+F7.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.03.15 18:48

Díky, ale tím to není, zkusilajsem a nešlo to vůbec. Kurzor mi jde, když používám jeden prst a posunuji jen kurzor, ale chci rolovat obrazovku dvěma prsty a nic, ani když dvěma prsty zkouším zvětšovat nebo zmenšovat obrazovku.

Od: nickys
Datum: 29.03.15 10:15

Koukám samej odborník tady.

Pravděpodobně vám přeinstalovali systém a nedoinstalovali ovladač touchpadu. Je také možné, že tam ovladač je, a není povolen multitouch. Hledejte ve správci zařízení, zda máte opravdu ovladač touchpadu, nebo jen obecný ovladač pro myš.

Pokud je nainstalován touchpad, aktivujte multitouch v ovládacích panelech - myš.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.