Práce s Gimpem

Od: Datum: 27.03.15 15:48 odpovědí: 9 změna: 29.03.15 11:23

Zdravím,,pracuje tadyněkdo s Gimpem?Neukazují se mi boční panely a mám stále fotku na ploše a nejde mi ji dát pryč..díkyNepište moc odborně jsem samouk

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.03.15 17:58

Dobrý den, předpokládám, že jste GIMP nesprávně ukončila a po jeho znovu otevření nevidíte žádné panely nástrojů - jen okno, kde máte otevřenou fotku (tak nelze obrázek upravovat). Klikněte na Soubor / Dialogy / Vytvořit nový dok / Vrstvy, kanály a cesty. Mělo by to obnovit karty (panely). Zdravím!

doplněno 27.03.15 20:08:

Tak, GIMP už máte zase funkční? Podívejte se do příručky viz odkaz a postupujte pomalu vpřed.

http://gimp.kvalitne.cz/uvod.htm

doplněno 28.03.15 10:21:

zavinac - pokud máte v PC Photoshop a zvládáte ho, tak by se snad dal zvládnout i ten GIMP.

Ta příručka (viz odkaz) je opravdu podrobná (a ještě jsou tam obrázky). Ale, pokud si přiznáte, že pro tentokrát prostě technika (program) zvítězil, tak to není ostuda. Třeba pokoříte Photoshop.

doplněno 28.03.15 11:07:

zavinac - ale, ten rozdíl nebude tak dramatický. Otevřu program, otevřu obrázek (nebo si udělám nový) a upravuji dle Panelu nástrojů. Kopíruji, vkládám nebo vystřihnu. Vložené se posune na místo a zadá se Ukotvit vrstvu, doladí se barvy, jas a kontrast. Použije se nějaký vhodný filtr a uloží se výsledek. Běžné úpravy se naučíte za chvilku a tu příručku máte v tom odkazu (nebo si na Google najdete x jiných návodů). Vytrvejte a výsledek bude!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.03.15 19:39

bene,,já jsem to zkoušela z youtubu,,ale jak kliknu na soubor,tak se mi neukázaly dialogy..Někakým neznámým způsobem se mi to pak povedlo,ale zas nevím,jak tam mám vložit fotku,,Já totiž dělám s photoshopem,a gimp sem zapomněla ,nedělala jsem to dlouhou dobu tak jsem to zapomněla...moc děkuji

Datum: 28.03.15 09:54

nejde mi to,,neumím ani už oříznout postavu,,neumím smazat obrázek,když chci použít jiný ,,to se těžko takhle vyrozumí moc děkuji

Datum: 28.03.15 10:53

bene,,já jsem dříve pracovala s Gimpem-pouze,,ale kolega mne přesvědčil,že photoshop je lepší celkově a jednodušší. Tak jsem přešla na něho,,a zapomněla jak se zachází s Gimpem..Jsou tomu cca 2roky ,ale chtěla bych si zopakovat něktweré věci z Gimpu. ,,které se mi na něm lépe tvoří.Dělám koláže a jiné věci ,,,a některé byly lepší v Gimpu.ach jo ta hlava dubová,,,a nemám příručku laitsky napsanou polopatisticky.

Datum: 28.03.15 11:53

,,nedokážu to..zapomněla jsem to ..nevím základyjak dát další obrázek jak ho třeba ořezat jak ho odeslat..Takže se vzdávám,,, díky moc

Datum: 28.03.15 04:18
Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.03.15 09:54

hm,,tak tohle vůbec nevím co to je,,,

Datum: 28.03.15 21:36

Chtěla jste ukázat "boční panely". To jsou ta dokovatelná dialogová okna... Zde se nastavuje jejich chování (skrývání apod...)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.03.15 11:23

na boční panely jsem přišla už,,ale nevím,to,co jsem psala výše,,to chce vidět jak se to dělá a pomalu,

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.