AUKRO / vyhrál jsem aukci ale prodejce neplní

Od: Datum: 26.03.15 14:39 odpovědí: 8 změna: 02.04.15 15:02

Jako kupující v případě že vyhraji dražbu jsem bezpodmínečně povinen plnit kupní smlouvu tedy předmět koupit.

Jak to ale funguje obráceně?

Tedy když prodejce uspořádá dražbu a poté vám předmět neprodá a fakticky tedy odstoupí jednostranně z prodeje. Je samozřejmě nespokojený s výší vydražené částky a bude třeba tvrdit že předmět se během dražby rozbil, ztratil se atp.

Navíc když poté co uvede " ruším, protože se na mé straně vyskytly překážky dodat Vám zboží takové, jaké je uvedeno v popisku" tak se obchod neuskuteční a není ani možnost dát prodejci negativní hodnocení které by varovalo ostatní potencionální budoucí účastníky dalších aukcí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.15 14:52
avatar

Pokud prodejce odstraní příhozy a ukončí dražbu předčasně, je to sice smutné, ale nedá se nic dělat - nanejvýš si stěžovat na aukru, což má podobný efekt jako stížnost na lampárně. V takovém případě nejste defacto kupující, protože k uzavření smlouvy (koupi nebo výhře v aukci) nedošlo.

Pokud dražba dojede do konce, takže smlouva je uzavřená, ale prodejce neprodá, tak tam už ta možnost dát negativní hodnocení je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bad71
Datum: 26.03.15 15:57

No je to právě ta druhá varianta kdy to doběhlo do konce.

Předpokládám že prodejce teď určitě požádá Aukro o ukončení provize z důvodu neuskutečnění prodeje a následně mi tedy přijde ověřovací e-mail s volbou "ano x ne" zda se prodej uskutečnil.

Když dám že po pravdě že se neuskutečnil, tak už podle mne žádnou možnost hodnocení mít nebudu.

Když dám že uskutečnil, tak budu v podstatě lhát. Po té prodejci odečtou provizi a obchod bude v seznamu mezi uskutečněními transakcemi a budeme si mít možnost dát vzájemně negativa. Ale bude to na hlavu postavené a uškodím v hodnocení i sobě.

Od: zztop*
Datum: 26.03.15 14:53

Aukro no. Pokud jste už nezaplatil tak s tím nic moc neuděláte. Bohužel. Zkuste napsat na jejich podporu i když jak je znám tak možná ani neodpoví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bad71
Datum: 26.03.15 16:01

No procházel jsem to tam a hledal podporu, ale nějak to tam teď úplně překopali. Navíc už tam není ani "Forum" kde vím že kdysi nějací lidé podobné věci řešili.

Datum: 26.03.15 16:10

Nechal bych to být, protože to je ztráta času! Aukro s tím stejně nic neudělá a vy předmět mít také nebudete. Aukru jde jen o jedno - o prachy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bad71
Datum: 26.03.15 17:05

Jde o princip. Prodejce má potom jen super reference a přitom by ostatní uživatelé měli být varováni. Samozřejmě pro mně osobně by bylo jednodušší se na to vykvajznout.

Od: jmlc®
Datum: 26.03.15 17:11
avatar

Přesně - ztráta času.

Už jsem se radoval několikrát z výborné koupi... kočárek za litr, autosedačka za pár korun... Minimálně 5x se mi stalo, že se prostě prodejci zdála částka málo, tak to prostě neposlal... Co mu udělají? Dostane černý puntík...maximálně ho bloknou, tak se zaregistruje na někoho z rodiny...

Běžně tak podniká mraky lidí...Já se raduju, až když mám věc doma a odzkoušenou...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bad71
Datum: 02.04.15 15:02

Tak jsem nakonec zjistil že komentář k nákupu i když neproběhl možný je. Tedy jsem mu dal neutrální a uvedl že po vyhrané aukci jsme prodejce kontaktovali kvůli dopravě. A že on však sdělil že na zboží shledal 2 zásadní vady již během aukce. Proč tedy nevyužil funkce komentář doplnit či aukci rovnou nezrušil a nechal nás do poslední minuty soutěžit nám není jasné. Aukro taky mělo dotaz na vrácení provize. Napsal jsem jim jak to bylo a že předpokládám že dle jejich obchodních podmínek prodejce úmyslně či nedbalostí nesplnil podmínky ať si to už vyřeší podle sebe. A jestli mi dá nějaký záporný komentář on, tak se jen ztrapní, takže bych to viděl jako vyřízené.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.