Připojení ADSL

Od: Datum: 26.03.15 09:36 odpovědí: 3 změna: 26.03.15 16:08

Pardubický kraj okolí České Třebové, několikrát denně vypadne připojení, zhasne dioda internet na Zyxelu a je výpadek, používám XP a Linux. Je to chyba u poskytovatele, v Zyxelu neb v počítačích. Děkuji za posouzení.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: milantulenko
Datum: 26.03.15 14:58

U ADSL internetu je kvalita linky a poskytovanej služby zavisla úmerne od kvality metalického vedenia a vzdialenosti od vašeho ADSL modemu alebo Route k DSL SLAM-u. Pokiaľ bývate ďaleko od DSL SLAM-u alebo je nekvalitné staré metalické vedenie je často zmenšená rýchlosť linky a sú časte výpadky internetovej konektivity. Ja som zo Slovenska od Bardejova,v minulosti som tiež mal ADSL a výpadky internetu asy 2 krát za hodinu a niekedy aj viac. Vyriešil som to tak že som si kúpil wifi-anténu ktorú mam na streche domu,mam oveľa rýchlejší internet a za cely rok mi nespadne internet ani raz.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.03.15 15:51
avatar

Prihlaste se do routeru a podivejte se do logu. nejspis to bude chyba poskytovatele. Zavolejte na jeho helpdesk, at to u Vas premeri

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jaroslaw
Datum: 26.03.15 16:08

Měl jsem podobný problém jako vy. Modem Zyxel a několikrát za den vypadlo připojení /případně se sám od sebe restartoval modem/.

Pracuje ve firmě obchodující s technikou kolem PC. Napřed jsem si chtěl vypůjčit ten samý ZYXEL a vyzkoušet, po poradě s PM, který má tuto komoditu u nás na starosti jsem přeinstaloval firmware a je po problému, od doby přeinstalování žádný výpadek. Také skončily občasné výpadky ve spojení s NASem, který je k Wi-Fi routeru připojený.

Firmware i dokumentaci jak na to najdete na : http://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pro-adsl-vdsl/

hodně úspěchů...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.