Repro Genius a jejich vypínání

Od: Datum: 25.03.15 14:45 odpovědí: 2 změna: 25.03.15 15:37

Zdravíčko, koupil jsem si tyto repro dnes

http://reprosoustavy-reproduk…reka.cz/genius-sw-hf2_1-1700/

zarazila mě jedna věc, otočným kolečkem hlasitosti nejdou ty repra úplně vypnout, vypínač mají ze zadní strany, což je dost nepraktické a v mém případě i nezrealizovatelné, bedny mám v polici zatlačené, musel bych subwofer vždy úplně vytáhnout ven.

Stane se něco těm bednám, když je nechám nonstop zaplé? bude to žrát hodně el? Já myslím, že jsou na to dělané, protože jinak by tam tak debilně vypínač nedali, ne?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.15 15:10

Samozřejmě mohou zůstat zapnuté, ale budou mít sice malou ale trvalou spotřebu. Nebylo by lepší dát na přívodní kablík šňůrový vypínač? Případně koupit vícezásuvkovou" prodlužku a vypínat vše komplet - i PC, monitor, ...

Ohodnoceno: 0x

Od: kutululu
Datum: 25.03.15 15:37

Genius skoro u žádných repro soustav nezakomponoval funkci standby a vždy se musí vypínat tlačítkem, které je na zadní straně. Já vlastním soustavu od Geniusu 5.1, subwoofer mám v obývací stěně a na tlačítko nedosáhnu, takže jsem to vyřešila tak, že jsem si je zapojila do samostatné prodlužovačky, která má vypínač a ten vypínám. Ještě předtím jsem měla jinou soustavu od Geniusu, kterou jsem nechávala neustále v režimu mute a po dvou letech subwoofer vyhořel. Tak nevím, zda by se to stalo i tak a nebo to bylo tím, že jsem je nikdy nevypnula.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.