System Volume Information

Od: Datum: 24.03.15 18:25 odpovědí: 11 změna: 27.03.15 01:31

Potřebuji se z určitých důvodů dostat do složky "System Volume Information”. Vím, že je to obnovení systému. Normálně se tam nedostaneš - hláška. V LINUXu ano. Použil jsem PrivilegeUp. Je třeba ke stáhnutí tady http://uloz.to/xuqPvYm/privilegeup-exe . Jde to i jinak? Třeba pomocí příkazového řádku? Děkuji za rady. Tuto složku používá různá pakáž. Třeba k umístění virů.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.03.15 18:59

Ve vlastnostech složky změň vlastníka na sebe a pak by to mělo jít.

Ohodnoceno: 0x

Od: pejo®
Datum: 24.03.15 20:27

Zapomněl jsem dodat, že mám legální XP HOME ne PROFESSIONAL.

Datum: 24.03.15 22:15

Sakra, promiň, zapomněl jsem že jsou to XPčka a s těmi už nějakou dobu nepracuji. Zkus se tam dostat v nouzovém režimu nebo pomocí toho Linuxu.

Datum: 25.03.15 01:22

V nouzáku se tam nelze dostat - odepřen přístup a v Linuxu se tam lze dostat. Je tu nějaká rada?

Od: ben®
Datum: 25.03.15 08:17

Dobrý den, zda je to rada, tak to nevím. Ale, z praxe si pamatuji, že v OS WIN-XP nebyl žádný problém se tam normálně dostat (jako administrátor) za předpokladu, že HDD byl naformátován na FAT32. Pokud byl naformátován na NTFS, tak byl přístup zamítnut.

Já bych zvolil Live-CD s OS Linux, to nabootovat a potom už není problém se tam dostat. A Vy asi máte HDD naformátován na NTFS, že? Zdravím!

P.S. Obnovení systému lze i částečně nebo zcela zakázat, ale to asi nechcete. Já jsem ponechával jen obnovu pro oddíl C, kde byl OS. Na dalších oddílech rozděleného HDD jsem to zakazoval.

Datum: 25.03.15 20:23

Dobrý večer,

v kompu mám dva harddisky SATA. Jeden je záložní pro data a jeden hlavní se systémem. Obnovení systému mám na záložním disku vypnuté a na hlavním zapnuté. Občas to Obnovení systému použiji. Nemám heslo do PC. Používám ho jenom já a tak není třeba. Stejně to jde obejít - http://blog.zarohem.cz/clanek.asp?cislo=796 . Mám na obou discích NTFS. Obnovení systému nechci zakazovat. Děkuji za rady.

Datum: 25.03.15 20:37

A proč si to co potřebuješ teda neuděláš v tom Linuxu?

Datum: 26.03.15 00:41

Už jsem to v Linuxu udělal, ale zajímá mě, jak na to ve Windows.

Datum: 26.03.15 00:57

Zadal jsem v Příkazovém řádku CACLS a screen posílám.

Datum: 26.03.15 01:21

Už jsem se tam ve Windows dostal. Pomohlo mi toto http://nick.tode.cz/cacls-nas…veni-prav-k-souborum.a35.html .

Datum: 27.03.15 01:31

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.