Musím zálohovat?

Od: Datum: 18.03.15 14:08 odpovědí: 13 změna: 18.03.15 15:13

Dobrý den

Musím nastavit zálohování,nebo ne?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.15 14:13

Pokud máš na počítači nějaká duležitá data, tak je vhodné si je zálohovat.

Pokud ti nevadí, když ti zhavaruje pevný disk, protože tam pouze hraješ hry, tak zolohovat nemusíš.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.03.15 14:15

Hry nehraji,ale mám strach,abych nepřišla o programy na disku C.

Od: usera*
Datum: 18.03.15 14:18

Tak přesně tomuhle zabrání zálohování :D

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.03.15 14:19

Děkuji

Datum: 18.03.15 14:22

Tak k zalohovani programu to neudela, jen dokumentu, fotek a jinych souboru, ktera v tech programech vytvarite. programy znovu nainstaluejte z instalacniho media. Nekde lze nastavit zalohovani nastaveni programu.

doplněno 18.03.15 14:35:

Nemate zac, coporucil by jsem Vam koupit nejaky externi disk a zalohu pravidelne delat na externi zarizeni. Osobne jsem jeste zacal pouzivat "cloud" Onedrive, kde si sychronizuji soubory u kterych se nebojim, ze by je videl nekdo neopravneny. Ostatni se da take zalohovat, ale jen sifrovane.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 18.03.15 14:27

Tak to jsem chtěla vědět, děkuji

Datum: 18.03.15 14:40

Já nemám nic , co by se mělo zálohovat, jen pár Giga fotek, hudby,filmů a nějaké programy ,jako Photofiltre a podobně.

Takto to mám už asi 8 let a zatím v pohodě. Když toho mám víc, vypálím si to na DVD.

Datum: 18.03.15 15:10

Zaloha na DVD je take zaloha, ale pozor, DVD jsou citliva na uskladneni a po 5. letech je uz take nemusite nacost, takze jako dlohodoba zaloha to neni moc vhodne. Fotek by bylo skoda :)

Datum: 18.03.15 15:13

Ano vím,asi si časem koupím externí disk.

Od: bmbx®
Datum: 18.03.15 14:18

Zálojhují se pouze data, programy máte zajisté na instalačních CD/DVD nebo je lze stáhnout z internetu

Ohodnoceno: 3x

Od: usera*
Datum: 18.03.15 14:17

To záleží na vás. Není to vyloženě nutné, ale záloha souborů by se vám při případné poruše rozhodně hodila.

doplněno 18.03.15 14:17:

Omlouvám se, nečetl jsem předchozí komentáře.

Datum: 18.03.15 14:55

nejen zálohování, doporučuji i bitovou kopii disku

po návštěvě viru CryptoLocker-u v malé firmě se snažím zálohovat vše i doma - viděl jsem výsledek napadení, bez zaplacení prostě KONEC veškerých dat, některých obrázků, některých programů, atd...ještě, že měli zálohy z minulého dne, ale i přesto to bylo dost citelné pro chod firmy...a útočníci chtěli 300Euro za odblokování...jenom...

http://www.systemonline.cz/it…vyderac-co-dodrzuje-slovo.htm

pokud máte Win, je možno vytvořit bez jakýchkoli dalších programů přímo ze systému "Bitovou kopii systému" a to pomocí START - OVLÁDACÍ PANELY - ZÁLOHOVÁNÍ A OBNOVENÍ, příp. i následně VYTVOŘIT DISK PRO OPRAVU SYSTÉMU; pokud by došlo k nějakému problému, můžete obnovit systém do takového stavu, v jakém byl, když byla dělána tato kopie systému; toto medium (třeba přenosný disk) pak uložit někde mimo (pokud by byl připojen k PC a navštíví vás tento pro někoho "výnosný" vir, stejně by vám přejmenoval a zašifroval skoro všechny soubory) no a běžně třeba denně, jednou týdně...dle uvážení, zálohovat data pomocí zálohovacích programů - hlavně, pokud se jedná o nenahraditelná data...třeba některý z těchto

http://www.zive.cz/clanky/sed…at/sc-3-a-161771/default.aspx

nebo některý úplně jiný...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.03.15 15:07

Děkuji za vyčerpávající odpověď

Naštěstí nejsem firma a za 8 let jsem žádný vir nechytla,možná rýmu

Acronis a Crypto mám také a nemám žádná data,která by mě při ztrátě mrzela,jak už jsem psala výše

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.