Mejl ze stejné adresy

Od: Datum: 13.03.15 23:13 odpovědí: 10 změna: 24.03.15 17:58

Ahoj. Právě, jsem našel ve své mejlové schránce cizí mejl, se stejnou adresou jako je ta moje. @seznam.cz s úplně stejným názvem. Jak je to u seznamu .cz možné? Nebo, je ten Seznam nějak samostatný v cizině a na tom českým nezávislý?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.03.15 23:17

Dobrý den, proč si myslíte, že je to cizí mail a není určený Vám (i když asi nevyžádaný)?

Je to text v češtině? Zdravím!

doplněno 13.03.15 23:24:

lujs - v tom případě si poslal mail sám sobě (možná omylem).

doplněno 14.03.15 00:06:

lujs - to by znamenalo, že se Vám do schránky dostal někdo cizí, kdo zná přihlašovací údaje.

Stačí, když se neodhlásíte ze schránky na PC nebo tam máte nastaveno trvalé přihlášení (v práci nebo intern. kavárně). Není možné, aby např. na Seznamu byly dvě zcela shodné mail.

adresy (to tam systém neumožní ani založit).

doplněno 14.03.15 08:28:

humbucker - na světě nebude ještě další Seznam.cz (to by si jistě Seznam právně ohlídal) a už vůbec ne s doménou cz. Vám přišel "normální" spam (můžete si vydělat peníze) a tak je nejlepší to ihned smazat. Proč je stejný odesílatel jako adresát nevím - nesetkal jsem se s tím.

Kolegové Vám nějaké vysvětlení už napsali.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.03.15 00:27

Já dostal už 3x e-mail "sám od sebe" - nabídka super práce ... Důrazně jsem protestoval u mého poštovního serveru Tiscali - vždy mi odpověděli, že se nic něděje - je to normální, není to problém. Po prvním mailu jsem změnil heslo, i tak jsem dostal za čas další dva. Nezájem, že si může někdo něco odebrat a vymáhání přijde ke mně - na registraci jsou přesné mé údaje. Nebo někdo rozeštve příbuzenstvo, provokace ... (údajně to byla trasa z jižních Čech)

Od: lujs®
Datum: 13.03.15 23:21

Kolega zřejmě myslí že odesílatelem by podle mejlové adresy měl bejt vlastně on sám.

doplněno 13.03.15 23:57:

Bene to nemusí bejt pravda. Mně už se taky stalo že mi přišel mejl a odesílatel byla moje adresa ale já sem si ten mejl neposílal.

doplněno 14.03.15 00:48:

Já bych jenom dodal že se velice čile obchoduje s různými databázemi jmen, telefonních čísel a adres a mezi těmito údaji můžou bejt i mejlové adresy.

Od: hm®
Datum: 13.03.15 23:34

Odesílací mail má stejnou vypovídací hodnotu, jako zpáteční adresa uvedená na dopisu. Kdokoliv může poslat mail "odkudkoliv".

Maily, jako ten zmíněný, jsou obyčejné spamy. Smazat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.03.15 00:30

Ahoj. No tak chlapi! Nejsem tak blbej, abych si posílal nějak ze svého mejlu cokoliv.

Z toho mejlu jsem opsal:

1.I built it, tested it and it WORKS!

2. Start profiting in less Than 15 minutes.

3. Free Access.

http://Heinrich-Work-home.com.

Jestli to k něčemu pomůže. Nemůže být ve světě ještě jeden seznam.cz?

Od: problem
Datum: 14.03.15 00:52
Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.03.15 05:05

odesilatel lze podstrcit, takze to nemusi znamenat zadne nabourani do schranky

doplněno 14.03.15 08:57:

resp. kdyz mi date vas mail, tak vam z PHP poslu mail s vasi adresou jako odesilatel, jde tam dat cokoli, i uplny nesmysl

Ohodnoceno: 5x

Od: spam
Datum: 21.03.15 23:13
jak bylo jiz napsano, odesilatele lze lehce podstrcit, je to vlastnost smtp serveru.

Datum: 24.03.15 07:09

Souhlasím s @joudic. Není těžké odeslat mail z libovolného poštovního serveru s libovolnou adresou. Pokud stále máte ten "falešný" mail, zkuste se mu podívat do hlavičky, která je běžně skrytá. Měla by tam být adresa serveru, ze kterého byla zpráva odeslána a seznam.cz to pravděpodobně nebude. ;)

Datum: 24.03.15 17:58

Ahoj. Já jsem tu lumpárnu hodil do spamu a pak smáznul. Co s tím víc?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.