Na monitoru je po straně černý pruh

Od: Datum: 11.03.15 19:38 odpovědí: 3 změna: 12.03.15 04:37

Dobrý večer, mám monitor Dell 20" v poměru 4 : 3, cca 40 x 30 cm. Stalo se, že vypadlo napájení zdroje, zajiskřilo to a po zapnutí se obraz zmenšil - po pravé straně je 4 cm široký černý pruh. Rozlišení je 1600 x 1200 ( doporučené ). Při jednom spuštění se sice obraz rozšířil na celou plochu, ale naskočilo velice nízké rozlišení. Kde mám hledat závadu? Děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.03.15 21:21

Dobrý den, asi bych zkusil Ovládací panely a tam Obrazovka. Patrně na poslední záložce lze měnit rozlišení (vyzkoušet různé). Také tam bude tlačítko pro nastavení toho grafického adaptéru (to je grafická karta). Dále je možné, že si Vaše graf. karta "šoupla" vlastní panel pro její nastavení do Ovládacích panelů - tak zkoušet i tam (někdy tam lze obrazem i posouvat ve směru).

No, a ve Správci zařízení se podívat, zda není hlášen nějaký problém s tou graf. kartou. Zdravím!

P.S. Předpokládám, že PC i monitor ten výpadek proudu přežil bez poškození.

doplněno 11.03.15 22:51:

Ikony si srovnáte volbou Vyrovnat ikony nebo Srovnat (podle názvu). Velikost ikon a písma si srovnáte v Obrazovka. Tam si můžete vytvořit i vlastní vzhled.

doplněno 12.03.15 10:08:

patronka - tak, to máte asi "samoopravitelné" PC . Jinak, po výpadku proudu je to někdy loterie co OS udělá (když nebyl dříve správně ukončen). Hlavně, že to přežil HW.

doplněno 12.03.15 10:47:

patronka - rozumím.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.03.15 22:45

Díky za info. Různá rozlišení jsem už zkoušela, třeba 1280 x 960 je pěkně přes celý monitor, akorát jsou zvětšené a rozházené ikony. Toby mělo znamenat, že za chybou nebude vadný kondenzátor v monitoru, ale bude to někde v software. PC se to netýká, to byl adaptér jen pro monitor. Podívám se ještě na tu graf. kartu, sama jsem ji před několika měsíci měnila kvůli portu HDMI a fungovala skvěle. Můžu zítra zkusit připojit jiný monitor... Dobrou noc :)

doplněno 12.03.15 09:59:

Kdybych s otázkou ještě den počkala, nebylo by se na co ptát. Všechno se samo srovnalo, jen ty ikony jsem musela přetahat ručně, protože mám svůj vlastní systém. Včera se stáhly nějaké aktualizace, ale jak se to opravilo fakt netuším. Díky za rady, třeba je použiju příště... :)

doplněno 12.03.15 10:39:

Bene, to s PC skutečně nemělo nic společného ( naštěstí ), vypadlo jen napájení monitoru, takže program nebyl předčasně ukončen. Tam funguje autoadjust a tím se to srovnalo, jenže až za dva dny. Každý problém vede k dalšímu poznávání...

Od: bmbx®
Datum: 12.03.15 04:37

Pokud není monitor CRT tak změnu rozměrů obrazu lze těžko hledat v kondenzátoru, to opravdu ne. Já bych si osobně pohrál s nastavením monitoru, asi v první řadě resetovat, nebo "auto nastavení".

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.