Proc jede pomalu internet?

Od: Datum: 10.03.15 19:47 odpovědí: 9 změna: 12.03.15 11:13

Dobrý večer, jak jsem psal v názvu je problem s internetem u notebooku. Notebook mám něco přes dva roky. Nikdy sním nebyli problémy co se týká internetu. Až do nedávna, kdy se začal jednu dobu oběvovat výpadek internetu. Mslím tím že internet je přes wifi u notebooku. Psalo chyby jako že néní spuštěna služba dps( diagnostic policy servise nebo tak nějak) a že néní nalezen server DNS ale pak se to rozjelo a bylo v pohodě. Asi dva týdny ty dvě chyby vypádávali skoro každý den a pak to přestalo a internet jel jak dřív. A nyní je úplně pomalý a zasekaný internet. Stránky se nechou načítat skoro a uplyne třeba hodina a jede jak kdyby se nic nedělo a pak se třeba vrátí zas spátky a seká se. V domě máme klasický počítač a vede k němu kabel s internetem s routru a s teho samého beru signal pro notebook a počítač takové problémy nemá. Co udělat nebo jak zjistit jestli je chyba v notebooku nebo v routru nebo co se stalo ze začal byt takovej problém s internetem u notebooku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.15 19:49
avatar

zkuste na začátek resetovat router (vytáhnout napájecí kabel z routru tak na dvacet sekund) a dejte výsledek

doplněno 10.03.15 19:58:

a jiné zařízení přes wi-fi jede normálně - tablet, mobil? jiný notebook?

doplněno 10.03.15 20:47:

když se závada projevuje na všech wi-fi zařízeních, problém bude v nastavení, firmware (nebo železe) routeru; typ? výrobce?

doplněno 11.03.15 06:06:

odstraňování poruch popsáno od str 42

http://www.luxus.cz/dokumenty/rt_n10_manual_czech.pdf

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kubik
Datum: 10.03.15 19:54

to sem skoušel když se objevovaly ty dvě chyby. A parkrát sem skoušel i když se sekal nebo nejel vubec internet. Ale v podstatě to na to nemělo žádny vliv. Jen teď řeším problém proč je internet u mě na notebooku pomaly a zasekany když na stolním počítaču je pořad rychly a přitom se bere internet s jednoho routeru akorat je rozdil že počítač káblem a notebook přes wifi.

Od: kubik
Datum: 10.03.15 20:02

můj a sestry mobil jede celkem v pohodě ale její kluk říkal že měl kolikrát problém se připojit a nebo že mu nejel myslim tim na jeho notasu.

doplněno 10.03.15 20:11:

Tím chci říct že jel v pořadkuvždycky internet a pak se začli oběvovat ty dvě chyby a vypadával. Když přestaly se objevovat ty chyby tak jel jak má internet a když to vypadalo že je v pohode že se nakou dobu nic neobjevilo, tak se začal sekat a spomalovat.

doplněno 10.03.15 20:59:

Kdyby to byla chyba v nastavení, tak by se to projevovalo už před rokem co se instalovel ten routr a ne az teď ne? ASUS RT-N10

Datum: 10.03.15 22:03
avatar

Takže asi problém wifi u routeru nebo notebooku. Zkuste ještě připojit notebook k routeru kabelem, ať je jasný, že jde problém wifi. Zkuste pak odinstalovat wifi ovladače a stáhnout nové k notebooku. Projděte nastavení wifi v routeru a koukněte na QoS pro wifi zařízení. Taky zkuste použít wifi s notebookem třeba metr od routeru a zjistit nějakou změnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubik
Datum: 11.03.15 08:53

Děkuji Vám za odpovědi a hned jak to bude možné vyskouším vaše rady.

Od: kubik
Datum: 11.03.15 12:35

Dobry den, skoušel sem ovladače a sou i aktualizované a žádná změna. Skoušel sem i stát přímo u routru s notebookem a je to chvilkama o něco lepší. Kabel vyskouším později a jestli se mohu zeptat to nastaveni wifi a qos najdu kde nebo co vše bych mel skontrolovat spíš jak poznám jestli je to správné nebo ne.

Datum: 11.03.15 14:02
avatar

Signál ukazuje dobrý až výborný a přesto blbne připojení?

Máte 2 roky notebook bez čisté přeinstalaci Windows?

Možná by neškodilo zkontrolovat wifi adaptér v notebook a připojení kabel anténky na wifi signál

Máte ještě v domě jiný wifi zařízení a jestli funguje normálně, nemá konflikt s připojením.

Zjistětete si IP adresu routeru a pak v notebooku zadejte v přikazovém řásku příkaz ping + IP adresu. Bude vše OK a jaká bude odezva ms?

Dále zkontrolujte možnost viru či malware, který blokuje wifi připojení.

Nakonec zkusit vyměnit wifi adaptér (dají se sehnat za hubičku)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubik
Datum: 11.03.15 14:52

V pokoji mam dobrý signál a když jsem přímo u routru tak je vynikající. Od koupi nebyl ještě přeinstalovávaný. čas mi napsalo 3 až 5 ms. Vir by být neměl používám avg a zkoušel sem počítač parkrát projet a nic. Vyměnit je asi poslední možnost abych neměnil zbytečně. Wifi adapter v notebooku? Když ho otevřu tak píše že zařízení pracuje správně a že je aktuální verze.

Od: fanda4445
Datum: 12.03.15 11:13

Zastaralé ovladače.Nelépe to řeší Piriform CCleaner.com.-Placený!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.