Co to je? noscript.net

Od: Datum: 09.03.15 18:45 odpovědí: 11 změna: 11.03.15 03:01

http://noscript.net/?ver=2.6.9.17&prev=2.6.9.16 Už poněkolikáte se mi při otevření, místo seznam.cz, objeví toto. Co to je? Proč to je? Mám to i nadále ignorovat? Děkuji a přeji hezký večer

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.15 18:50

Zdravím,
máte nezvanou návštěvu v pc - malware či adware. Takže zkusit CCleaner, případně ADWcleaner a vyčistit pc.

Ohodnoceno: 0x

Od: klaban*
Datum: 09.03.15 18:55

Ccleaner ani to druhé ti moc nepomůže. Mnohem komplexnější a výkonnější je program Trojankiller. Tím se toho balastu v PC zbavíš.

Datum: 09.03.15 18:58

Mnohokrát děkuji. Mám CCleaner, CCleaner Hampage a CCleanerHomepage. Mohu použít některý z nich a nestahovat vámi nabízený? Dost se jakéhokoliv stahování bojím.

Datum: 09.03.15 19:29

cleaner a antimalware jako instantni reseni vsech problemu s PC je kravina,
kdyby si aspon radci na strance precetli o co jde http://noscript.net/ je to plugin/zasuvny modul v prohlizeci, ktery si muzete odinstalovat/zakazat se Sprave zasuvnych modulu primo v prohlizeci, bude to mit take svou ikonku nahore, kde muzete nechat seznam.cz ignorovat apod (viz obrazek na strance vpravo).

Pravdepodobne je na strance seznamu nejaka agresivni scriptovana reklama, a protoze se Noscript naopak snazi potlacit zavadne scripty (je to kamos a ne nepritel), spusti se, jenze na zaklade vaseho odkazu jde videt, ze plugin pri spusteni zjistil, ze je na serveru novejsi verze, nez ta vase, rika si o aktualizaci pluginu Noscript z verze 2.6.9.16 na verzi novou 2.6.9.17

Ohodnoceno: 5x

Datum: 09.03.15 19:33

Jojo, ta ikonka nahoře vpravo je a občas po mně chce, něco povolit nebo zamítnout. S tímhůle si jakž takž rozmím. Joudic, děkuji, budu klidně spát ;)

doplněno 09.03.15 19:48:

Mužští, moc vám všem děkuji za starost a snahu pomoci mi. Až si večer zalezu do postele, pomodlím se, ať je to vpořádku. Věřím, že bude, že nebudu muset přivolávat své mladé :-D Dobrou noc *pusa*

Od: stan33
Datum: 09.03.15 19:34
Tak vypadá to spíš jako rozšíření prohlížeče Firefox noscript což má zlepšovat bezpečnost-pokud teda používáte F.
Pokud ne tak je to něco v prohlížeči nainstalované při instalaci nějakého programu a nebo z netu a antivir by k tomu měl něco říct-konec konců kontroluje stránky na nebezpečný kód a skenuje systém.
Pokud používáte Firefox tak se podívejte do jeho doplňků co tam máte nainstalovaného a co jde nainstalovat (tj zda tam no skript je k instalaci nebo se vám někdo snaží podstrčit falešnou stránku).
Samotné rozšíření si můžete klidně stáhnout ale radši v addonech a ne z té stránky.
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/noscript/
Tady k tomu mají nějaký český popis.
http://www.stahuj.centrum.cz/…_rozsireni/plug-iny/noscript/
http://www.sosej.cz/Software/…-pro-Mozillu-Firefox/NoScript
doplněno 09.03.15 19:38: No jo než jsem to zplodil tak už to tu někdo mnohem lépe odpověděl. :)
doplněno 09.03.15 19:39: No jo než jsem to zplodil tak už to tu někdo mnohem lépe odpověděl. :)
Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.03.15 21:49

Pravděpodobně jste si nainstalovala do Firefoxu rozšíření NoScript (také s ním jsem spokojena)

a tato stránka Vás upozorňuje na aktualizaci.

Na rozdíl od předchozích rad bych dala přednost stažení přímo od výrobce ...

Od: klaban*
Datum: 10.03.15 08:51

aha, omlouvám se ti babkozov já si nerozkliknul ten tvůj odkaz na začátku...tím pádem je ccleaner, trojankiller a ostatní programy zbytečností. A samozřejmě mají pravdu rádci dole. Ještě jednou se omlouvám , že jsem byl líný rozkliknout odkaz :(

Já jsem odtušil, že tě prohlížeč odkazuje na stránky které nechceš.

Datum: 10.03.15 13:38

Mno, nevím jestli vám to pomůže, ale NoSript je doplněk do internetového prohlížeče, který zabraňuje spouštení většině skriptů, používá se spolu s dalšími doplňky v prohlížeči, ybjste byly na internetu prakticky anonymně - používá je například TorBrowser...

Jinak nevím, proč vám místo seznamu otevírá toto.. Předpokládám, že asi používáte na prohlížení internetu prohlížeč Firefox? Stačí jen odebrat, či jen zakázat tento doplňek a neměl by už ničemu bránit...

Datum: 10.03.15 16:39

Děkuji všem. Příjde mi to jako nová verze, kterou mi nabízejí hlava nehlava. Zapomínají, jak člověka neznalého, tohle rozhodí. *mala* Musím vám všem říct, že se v tom plácám neuvěřitelným způsobem. :-D Děkuji vám všem.

Datum: 11.03.15 03:01

Otevrete Nastroje > Spravce doplnku > Zkontrolovat aktualizace > Instalovat dostupne aktualizace :) Podrobneji nepomuzu, protoze pouzivam uz x let bocni panel All-in-one (taky plugin do Firefoxu), ktery to uz vsechno (pluginy, stahovani, historie atd) zobrazuje primo v sobe, takze uz davno nevim, jak to vypada "normalne" :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.