WiFi se stejnou SSID padá

Od: Datum: 05.03.15 17:58 odpovědí: 4 změna: 24.04.15 07:55

Mám modem od o2 - Zyxel Prestige P-660HN-T3A (1), no a měl jsem špatný dosah signálu wifi a chtěl jsem ho rozšířit a proto jsem sáhnul po starším modemu/routeru od O2 - Zyxel P660HW-T3 v2 (2). V (1) jsem kabel zapojil do LAN4 a do (2) jsem zapojil do LAN1, nastavil jsem na obou wifi stejné zabezpečení, stejnou SSID, i heslo a vše mi fungovalo. Pokud jsem šel s notebookem o patro níže automaticky se přepojilo na dolní wifi bez problémů, to samé i na mém iPadu i iPhonu. Problém, ale nastává, když ségra dostala mámi Samsung Galaxy Pocket, když se připojí na wifi začne se furt telefon přepojovat z jedné na druhou wifi a hned spadne, připadá mi to divné, když notebook ani zařízení s iOS s tím problémy neměli, zkusil jsem i strejdy SAMSUNG S5363 a problémy byly samé a já nemohu přijít v čem je problém buď jestli, že mají Android, nebo že už to jsou starší modely telefonů, nebo také, že router (1) je nastaven na 802.11 g/n a (2) na 802.11 g, protože 802.11 n neumí. Prosím poraďte

PS: Obě wifi běží na odlišném kanálu, tedy mají oba nastaveno na Auto Scan

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 05.03.15 18:25

nystavte kanály na pevno, a alespoň o 3 kanály odstup..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.03.15 19:33

Děkuji, kanály jsem nastavil na pevno dál od sebe, ale síť stále padá, ale teď už i na notebook i na iOS zařízeních a na všem, nevím včem je problém. Copak nemohu mít wifi se stejnou SSID?

Od: modem
Datum: 05.03.15 21:31

Celé nějak divné. Druhy modem funguje jako switch, stejná IP adresa.Proč ne připojit router, jiná IP adresa případně SSID, nebo vypnout první wifi

A tyto modemy maji snad jen dvě Lan ze čtyř pro internet

Ohodnoceno: 0x

Od: michal23
Datum: 24.04.15 07:55

Použijte wifi cloud které poskytuje více SSID v jednom zařízení a nebo více routerů s jedním SSID.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.