Co mi v PC může blokovat stránky?

Od: Datum: 26.02.15 13:01 odpovědí: 4 změna: 27.02.15 13:09

z ničeho nic mi nejde na stolním PC otevřít stránky typu ( youtube.com, seznam.cz, idnes.cz, facebook.com, poradte.cz) ale některé jdou, zkoušel jsem mnoho prohlížečů i restartovat modem, zkontrolovat rychlost připojení ( dostatečné kolem 20 ) , i jsem tam strčil USB flash internet od jiného poskytovatele a také to nejde. Tudíž musí být chyba na straně PC, stalo se mi to v posledním půl roce už po třetí, žádné rozšíření jsem nestahoval ani tam není, pouze bloker reklamy a antivir ale i při deaktivování nejde, jediné co se instalovalo je aktualizace včera dopoledne ale poté jsem pracoval na PC a bylo vše v pořádku ale až dnes ráno začalo blbnout. Nesetkal jste se s tím někdo a jak jste to zprovoznili?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 26.02.15 15:14
avatar

jsou dvě možnosti

1) blokujete i to, čemu nerozumíte,... pak blokujete i stránky žádoucí...

2) i přes blokaci (nebo někdy právě díky stažení "programu pro blokace") máte v PC vir, adware, malware... který vám znemožňuje otevírání stránek.

Odinstaloval bych blokátor. Čistil bych přes ccleaner, adwcleaner - nejlépe v nouzovém režimu, a pak po restartu projel antivirem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.02.15 10:40

Já si to stáhl ale přímo přes chrome obchod, udělal jsem ale tvrdej restart ( vytáhl ze zásuvky když byl zapnutý ze vzteku) a najednou to jde. Divné ale je že když dám komplet vyčištění přes antiwir a najde mi to něco špatného tak to nejde smazat ani přesunout do truhly, jednoduše mi to nenabídne s tím nic dělat.

Jinak děkuji za odpověď.

Od: shneck*
Datum: 27.02.15 12:33

Zkuste se kouknout do c:/windows/system32/drivers/etc/ a tam je soubor s názvem hosts . Pokud nemáte totalcommandera, tak klikněte pravým tlačítkem myši, vyberte otevřít v nebo otevřít , použijte poznámkový blok a koukněte, co tam je napsáno. Může tam být pár řádků, ale před každým řádkem musí být znak # . Pokud tam je nějaký řádek, který nezačíná znakem # , mohla by to být příčina. Pokud tam např. bude napsáno

128.12.255.1 youtube.com

Tak to znamená, že po napsání youtube.com do prohlížeče, budete nasměrován na server s IP adresou 128.12.255.1 (vymyšlená IP)

Pokud tam neni nic neobvyklého, tak vám neporádím :)

Více o souboru hosts je třeba zde http://navody.c4.cz/hosts

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.02.15 13:09

Pokusím se děkuji..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.