Rozdíl mezi notebookem a chromebookem

Od: Datum: 02.03.15 21:54 odpovědí: 1 změna: 02.03.15 22:25

Zdravím.Jaký je prosím rozdíl mezi notebookem a chromebookem? Děkuji a hezký večer.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.03.15 22:25
avatar

Chromebooky používají operační systém Chrome OS, což je zjednodušeně řečeno prohlížeč Chrome doplněný jednoduchým správcem souborů, přehrávačem videa a příkazovou řádkou.

Pokud si chcete vyzkoušet schopnosti Chromebooku, stačí abyste na Windows využívali jen prohlížeč Chrome s jeho doplňky a aplikacemi z Obchodu Chrome. Když si dáte tu práci, najdete náhradu za velkou většinu aplikací, které používáte.

Kromě systému Chrome OS si můžete na Chromebooku i Linux, ten jede zcela souběžně se základním systémem a můžete mezi nimi plynule přepínat. Do Linuxu si můžete přes Wine instalovat i aplikace pro Windows, ale tento argument v diskuzi nebudu zneužívat. Linux na Chromebooku je jako nouzové řešení. Rozjedete na něm Minecraft nebo XBMC, ale upřímně na takové věci jsou lepší jiné počítače.

Chromebooky ale určitě nejsou pro každého, typicky náročné hry, editace videa nebo DTP jim nesedí. Většinou si je lidé kupují jako druhý pomocný notebook, když se jim nechce tahat větší nemotorný stroj, případně jako doplněk pro velký stolní počítač. Často ale časem zjistí, že z Chromebooku je najednou jejich hlavní pracovní počítač a stroje s Windows plní roli podpůrných a jen zřídka využívaných počítačů, ke kterým se z Chromebooku připojuje přes vzdálenou plochu.

Notebooky s Windows ve srovnání s Chromebooky jsou pomalejší a s menší výdrží. Kdo hledá notebook pro přístup na web, sledování videa a psaní textů, Chromebook může být lepší volbou.

doplněno 02.03.15 22:30:

+ http://technet.idnes.cz/chrom…=A150127_194235_notebooky_vok

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.