Kde koupit náhradní wifi kartu do HP 4340s?

Od: Datum: 24.02.15 12:18 odpovědí: 13 změna: 25.02.15 23:48

Dobrý den,

v notebooku mi nejspíš odešla wifi karta. Konkrétně se jedná o model HP ProBook 4340s, kde původně je Ralink VQF-RT-3290.

Nikde jsem však na internetu nenalezl tuto kartu ke koupi. Nevím, jestli tám může být nějaká jiná.

V BIOSu je poznámka: replace with HP spare 690020-001 8K1290.

Mohl by mi prosím někdo z vás doporučit kompatibilní wifi kartu do tohoto notebooku (nejlépe, přímo odkaz na obchod, kde lze koupit). Děkuji. Doufám, že nebude příliš drahá.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.15 12:38
Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.02.15 12:43

ke koupi? vypadá to, že u nás jen HP servisy...

doplněno 24.02.15 12:56:

našel jsem toto - Ralink RT3290 Bluetooth

http://drivers.downloadatoz.c…driver-9-0-656-21-9-0-656-22/

Datum: 24.02.15 13:21

Neni potreba aby jste kupoval stejny model karty - Ralink VQF-RT-3290. Napiste kdyz tak sem do vnitrni posty, mne se tady jedna podobna vali a klidne Vam ji daruji... Je to Broadcom BCM94312HMG. Pokud ale opravdu nemate problem s ovladaci jak pisi borci prede mnou (coz je u pouziti s OS windows velice pravdepodobne)... :D

GL

Datum: 24.02.15 17:04

Vždyť na eBay je za pár korun?

Datum: 24.02.15 18:24
Už jsem s tím asi otravný ale doporučuju zkusit Linux. Jen spustit z cédéčka bez jakékoli instalace. Jestli jsou opravdu na vině nefunkčnosti jen ovladače tak linux wifi najde a vy budete vědět že nemusíte nic kupovat. Jinak můžu potvrdit že s tímhle tipem mají windows problém ani mě po instalaci windows adaptér Ralink bez dodatečné instalace ovladačů nenaběhl.
Ohodnoceno: 1x

Od: accur
Datum: 24.02.15 18:33

Díky za radu. Už jsem to zkoušel, ale Linux mi nenabootoval. Jenom pro upřesnění uvedu, že karta přestala fungovat "z ničeho nic" a ovladačů jsem zkoušel několik. Hledal jsem závadu i ve vypínači karty.

Datum: 24.02.15 20:22
Linux nenabootoval . . a je správně nastavený bios aby mechanika byla první boot volba? Případně hdd disabled? Nebo může být špatně vypálený. Je možnost stáhnout verzi na usb flash. Na rozdíl od verzí na vypálení které bývají *.ISO jsou usb verze většinou zip nebo rar který se na flešku jen rozbalí.

Od: accur
Datum: 24.02.15 21:13

Při spouštění live verze Linuxu UBUNTU z CD se mi zobrazila chyba ohledně grafického rozhraní a systém se nespustil. Omlouvám se, že jsem použil zavádějící výraz nenabootoval. Mohl byste mi doporučit nějakou live verzi Linuxu?

Datum: 24.02.15 23:20
Poslední co jsem testoval na ultra starém notebooku byl puppy linux ve verzi 5.7 ten je ke stažení v obou verzích - jak na vypálení tak na flešku. Výhodou je že celý systém má 270 mega před rozbalením takže je staženej za pár minut. Rozbalený má asi 350 takže se v klidu načte do RAM paměti a nemusí si dělat žádný odkládací prostor na hárddisku. Překvapila mě i možnost vybrat češtinu ale ta volba je aktivní až když se člověk rozhodne pro plnou instalaci. Live běží jen v angličtině. Odkaz nedám protože jsem v práci a píšu na mobilu ale není těžké ho najít. Poslední dvě nejnovější verze jsou na jádru Ubuntu takže doporučuju stáhnout tu starší minimalistickou na jádru Slack aby ta ubunťácká nevyhodila stejnou chybu.

Datum: 24.02.15 19:05

Nepovazoval bych Totoaku tvoji odpoved za otravnou.. Spise rozumnou. Elegantni reseni! Ty wokenacke tooly vesmes nic nevyresi a diagnostika neni zrovna dostacujici a pokud clovek hleda opravdu nekompromisni a presne reseni, tal vzdy linux tooly nebo nejake live distro. Autor tady pise, ze mu lin nenabootoval.. Takze problem bude asi jinde :D

Datum: 24.02.15 23:24

ano, otravny je presne to slovo :)

doplněno 24.02.15 23:27:

je to totiz trochu jako "Mam problem vymenit svicky"... "Kupte si diesela, ten svicky nema" :) apod

Datum: 25.02.15 23:48

Kdybych se chtěl držet tvé auto terminologie, tak já neříkám, kup si diesla, já říkám,- než nakoupíš svíčky, píchni to napřed na OBD diagnostiku zadarmo, ať nevyhodíš prachy zbytečně. Ona to podle popisu autora asi bude na 90procent hárdvérová závada protože to odešlo naráz, né po nějakých změnách software ale za zkoušku nic nedá.

Datum: 24.02.15 23:28

Můžete použít jakýkoliv typ notebook inter wifi karty. Rozhodující bude jen rychlost a podpora OS.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.