Kontrola disku

Od: Datum: 23.02.15 10:59 odpovědí: 9 změna: 23.02.15 12:59

Dobrý den. Když zapnu počítač tak se mi tam objeví kontrola disku nechal jsem to spuštěno skončilo to na 39%. Tak jsem to spustil znovu ale více jak 39% to nešlo již. Co stim dále udělat aby kontrola byla na 100%. Dále aby to neobtěžovalo při každém spuštění počítače,Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 23.02.15 11:13

Vlevo dole "start" - hledat soubory "CHKDSK" - spustit - projede kontrola při spuštění windows.

Zřejmě máte chybu na disku - pokud výše uvedené nepomůže, ozvěte se.

doplněno 23.02.15 12:35:

Disk se při těch 39% stále točí a kontrolka disku (jeho činnosti) bliká - tj. prověřuje ... nebo se to sekne, disk se netočí, nevrčí.

Stav 39% je trvalý? tj. Je jedno, jestli to je půl hodiny či více - prostě se víc nehne?

Ohodnoceno: 0x

Od: baltazar
Datum: 23.02.15 11:31
asi vás zklamu, ale je nutné aby kontrola disku proběhla celá. Já bych jí spustil přes noc. Ještě se zeptám při těch 39% je vidět činnost disku?

Od: alex567
Datum: 23.02.15 12:16

Píšetě mi o disku nevím jak poznám jestli je v pořádku. Ale jak mám spustit celou kontrolu disku aby proběhla. Děkuji.

Datum: 23.02.15 12:33

Proběhne tak, že to necháte běžet. Jak víte, že se to zaseklo? Pravděpodobně se to jen zpomalí.

Datum: 23.02.15 12:31

Prázdná místa to projíždí rychleji, zaplněná pomaleji. Na tom místě může být problém, který se to snaží diagnostikovat nebo vyřešit. Je nutné to nechat doběhnout, může to trvat i hodiny. Jakmile to projde, nebude to otravovat. Za jak dlouho to dojede na těch 39%?

Datum: 23.02.15 12:38

napiste do Start > Najít cmd to se nahore vyhleda, dvojklikem spustit, otevre se command prompt okno

do nej vepiste chkdsk c: /r a pak enter, kdyz napise, ze to nelze a ze naplanovat pri rebootu PC? tak dejte Y (ano) a restartujte a pockejte na dokonceni

Od: miro567
Datum: 23.02.15 12:52

Na těch 39% to dojede do 5 minut

Datum: 23.02.15 12:59

Fajn, tak to nechejte delší dobu. Pokud bliká kontrolka disku, tak to pracuje.

Od: ben®
Datum: 23.02.15 12:50

Dobrý den, myslím, že neuvádíte, o jakou kontrolu HDD se jedná. Může to dělat OS nebo možná jde o skenování antivirem. Asi by bylo dobré to upřesnit nebo vložit obrázek. Zdravím!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.