Jaký firewall k Avastu?

Od: Datum: 21.02.15 20:26 odpovědí: 4 změna: 21.02.15 21:31

Zdravím,

pořídil jsem si nový notebook s Windows 8.1 a nainstaloval jsem do něj antivirový program Avast free. Tento antivir jsem používal i v minulosti a nikdy mě nezklamal. Nyní využívám internetbanking a proto se ptám jestli stačí používat pouze tento antivir a nebo si mám ještě navíc nainstalovat nějaký firewall?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.15 20:52
Osmy mají základní firewall od mrkvosoftu. Je ale pravda že je otravný a blokuje víc uživatele než to co by měl. Proto jsem dával místo něj Comodo firewall. Na stránkách výrobce je nabízený vedle antiviru tak si to při stahování nepopleť, když chceš zůstat na avastu. I když bys chybu určitě neudělal kdybys dal od comodo i antivir protože je podle mě lepší ale to je tvoje volba.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.02.15 21:16

Proč instalujete dedikovaný antivirový program do systému, který jím už disponuje?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.02.15 21:25
Třeba kvůli daleko lepšímu ovládání a nastavení. Navíc Comodo dělá firewally co je internet internetem takže mu věřím víc než mrkvosoftovému produktu.
doplněno 21.02.15 21:56: Já s deffenderem vydržel v počítači týden. Mám teorii že když má 80% uživatelů na prohlížení explorer a používá antivir od mrkvosoftu nota bene zadarmo tak je pro každého projektant viru otázkou cti dělat vir který proleze přes explorer a vyhne se ms.antiviru, protože tím jeho výtvor bude mít největší pole působnosti. A o tom že MS produkty jsou děravé jak ementál se snad nedá vést dlouhá diskuse. Vždyť po celou dobu podpory winXP neuplynul týden aby nepřišla "důležitá bezpečnostní záplata". Myslet si že osmičky jsou napsaný líp může jen idealista.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.02.15 21:31

Tak Defender jsem nastavil jednou a stačí...

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.