Změna programů

Od: Datum: 19.02.15 09:26 odpovědí: 13 změna: 02.03.15 18:19
avatar

Mám navozen prioritní program Firefox. Dříve to byl Internet Exprorer. Při ukládání emailových zpráv se mi tyto ukládají do Microsoft Outlook. Když chci soubor otevřít, tak se mi to nedaří. Při možnosti změnit program, nenacházím tam Firefox. Jak si mám počítat, abych řadu souborů z Microsoft Outlook mohl pohodleně otevřít a změnit na Firefox.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.15 10:11
avatar
Si myslím, že ti úplně nerozumím. Na poštu používáš Outlook, nebo tam chodíš přes webový prohlížeč, tedy přes Firefox?
A email který ti přijde, se ti nedaří proč otevřít? Co to píše, nebo co to dělá?
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.02.15 14:23
avatar

Emailovou poštu posílám v Seznamu.cz přes Firefox. Email, který mi přijde ukládám přes Firefox, dříve bohužel přes Outlook. To se mi podařilo změnit. Mě se teď jedná o to, že ty přechozí uložené emaly v Outlooku nemohu jednoduše otevřít.

Od: ben®
Datum: 19.02.15 10:20
avatar

Dobrý den, Váš dotaz je skutečně mnohoznačný. Můj výklad je, že máte nastaven prohlížeč Firefox jako výchozí, ale když odklepnete odkaz v mailu, tak se nestane buď nic nebo se stránka otevře v Internet Exploreru. Zkusil bych v nastavení Internet Exploreru zrušit, aby byl jako výchozí prohlížeč a znovu si v nastavení Firefoxu nastavit ten, jako výchozí prohlížeč. Pokud by šlo o soubory v příloze mailů, tak si je uložte někam do složky na HDD a otevírejte je podle jejich formátu (např. video v přehrávači nebo text v text. editoru). Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.02.15 14:29
avatar

Firefox mám nastavený jako výchozí prohlížeč, nastavení Internet Exploreru jsem zrušil. Tady se jedná o krátkou minulost, kdy jsem používal k uložení Outlook. A právě tyto uložené soubory se mi nedaří otevřít a když přece jen některý záhadně otevřu, tak už ho nemohu uložit v programu Firefoxl

Datum: 20.02.15 11:40
avatar

Microsoft Outlook je e-mailový klient a Firefox je internetový prohlížeč.

Pokud byste chtěl elektronickou poštu vyřizovat ve Firefoxu,

musel byste se do schránky přihlašovat přes webové rozhraní.

E-mailového klienta (Outlook) lze nahradit jenom jiným e-mailovým klientem.

Firefox (prohlížeč) neslouží jako e-mailový klient.

Ještě mne napadá starší verze prohlížeče Opera, tento prohlížeč měl zabudovaného vlastního klienta.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.02.15 12:56
avatar

Tak jsem si nainstaloval nového prohlížeče Opera, tak doufám, že nebudou problémy, když by nastaly , tak bych se ozval

Datum: 01.03.15 17:12
avatar

Dle vaší rady jsem si nainstaloval výchozí prohlížeč Opera. Funguje, ale zatím se mi nedaří jeho prostřednictvím otevírat Microsoft Outlook, jehož soubory jsem uložil nevhodně jako datové soubory s aplikací Outlook. Tak teď nevím, jak dál postupovat.

Datum: 01.03.15 17:30
avatar

Pleteš si dojmy a pojmy. Buď chceš pracovat s poštou na netu, pak k přístupu použiješ webový prohlížeč. Jedno jestli IE, FF, Operu nebo cokoli jiného.

Nebo chceš s poštou pracovat v PC, pak použiješ poštovního klienta: MS Outlock, Mozilla Thunderbird nebo nějaký jiný program. Je to samostatný program a s použitým webovým prohlížečem nemá prakticky nic společného.

Většinou ten, kdo používá MS Internet Explorer, používá MS Outlock. Ten, kdo Mozilla Firefox, tak Mozilla Thunderbird. Ale podmínkou to samozřejmě není.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 01.03.15 17:50
avatar

Dobrý den, kolega Vám to napsal jasně a i pochopitelně. Já už se jenom zeptám, v jakém formátu máte uloženy ty soubory, které nejdou otevřít, resp. jaká je koncovka souborů?

Proč trváte na tom, že se nutně musí otevřít v prohlížeči (např. Opera)? Zdravím!

doplněno 01.03.15 18:13:

Pokud je to opravdu (i obsahem) soubor HTML, tak by ho měl otevřít prohlížeč.

doplněno 02.03.15 13:03:

Moc tomu už nerozumím - ve svém PC si "zapikolujete" maily v MS Outlook do formátu HTML.

Ten (dle Vás) nejde otevřít v prohlížeči. Proč znovu nespustíte MS Outlook? Vy jste ho odinstaloval?

Proč si ho znovu nestáhnete z internetu a nenainstalujete (a bez flashky)? Jen by měl být pro Vaši verzi Windows.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.15 18:10
avatar

Soubory Ooutlook mají koncovku HTML

Datum: 02.03.15 11:27
avatar

Bohužel, nedaří se mi otevřít žádným prohlíželém čem, nyní používám Operu, na váš popud, před tím to byl Firefox. Celý problém je v tom, že jsem soubory uložil jako datové s aplikací Outlook. Včera byl u mě mladík, který je znalý internetu a konstatoval, že mohu jedině stáhnout u někoho program Microsoft Outlook a pomocí flešky jej stahnout do počítače a tím bude problém vyřešen. Zatím jsem se o to nepokusil

Datum: 02.03.15 13:01
avatar

Dobry den, bohuzel nechapu, jak jste exportoval emaily z outlooku do HTML formatu. bezne maji koncovku .msg. Zkuste prejmenovat soubor.html na soubor.msg, jestli se Vam otevre v nejakem postovnim klientu.

Jestli jsem pchopil, tak problem neni s postou, kterou ukladate ted, ale s postou, kterou jste si nejak ulozil z outlooku a program vymazal. Mladim ma pravdu, nainstalujte si zpet outlook a soubory otevrete v nem a exportujte je do nejakeho vhodneho formatu. Osobne nechapu proc si ukladate emaily ze seznamu, ale treba to mate jako zalohu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.15 18:19
avatar

Děkuji za vaší odpověď. Provedu instalaci nového Outlooku. Pokud se ptáte, proč si ukládám emaily ze Seznamu. cz, tak proto, abych si je uložil do příslušné složky, kterou mám pro to založenou pod určitým jménem. Pak si mohu pohodlně tuto zprávu otevřít a přečíst si jí a připravit později odpovědi, nebo zařídit potřebné úkoly. To snad není nenormální. Jinak tímto uzavírám můj dotaz na Změnu programů.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.