Windows XP.Nejde spustit

Od: Datum: 18.02.15 20:10 odpovědí: 7 změna: 18.02.15 20:38

Dobrý den,nejde mi spustit počítač.Mám tam Windows XP.Nic nejde,jen je tam tabulka tahle stránka.Jde s tím něco udělat?Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 18.02.15 20:15

nejde nic - tj. nejde spustit ani stav nouze? šipky reagují? jakou máte klávesnici - zástrčku - USB nebo kolíkovou?

doplněno 18.02.15 20:34:

Jak píše culdabulda - máte největší pravděpodobnost kompletní reinstalace OS. Pokud potřebujete zachránit data z disku, musíte ho napojit do jiného PC nebo dát do servisu (ale záloha v servisu je relativně drahá).

Formát a instalace systému (pokud máte ISO CD nebo alespoň kód k aktivaci) chce mírně pokročilé znalosti.

Ohodnoceno: 0x

Od: jiko
Datum: 18.02.15 20:19

nejde nic.Zástrčku mám kulatou takže kolík.

Od: ben®
Datum: 18.02.15 20:22

Dobrý den, co nastane, když skončí ten odpočet do startu OS? Zdravím!

doplněno 18.02.15 20:33:

culdabulda1 - já bych zkusil dostat se do BIOSu a tam nastavit výchozí (default). Potom by se to mohlo zase rozběhnout.

doplněno 18.02.15 20:45:

jmlc - no, to je asi pravda a možná i škoda. Já mám problém přečíst z toho obrázku tu horní polovinu obrazovky - tak, nevím, jestli tam není něco zajímavého pro vyřešení.

A ten BIOS se dá jen "projet" pravou šipkou na poslední záložku a tam vybrat tu možnost.

Od: jmlc®
Datum: 18.02.15 20:38

možná by to v biosu šlo - ale pokud tazatel má zkušenosti s PC podle dotazu, pak BIOS může spíše poškodit... asi bych to po netu nedoporučoval opravit - chce to někoho, kdo dokáže alespoň instalaci OS

Od: jiko
Datum: 18.02.15 20:20

stav nouze?To znamená jak?Kamkoliv kliknu tak nikde to nejde

Datum: 18.02.15 20:22

Zkusil jste zmáčknout Enter?

Datum: 18.02.15 20:24

- tak přesně tohle se mi stalo. Nešlo nic !

doplněno 18.02.15 20:30:

- když skončil odpočet od startu - tak taky nic. Odpojení ze sítě, nové zapojení - nic. Stav nouze - nic. Asi by se musely přeinstalovat Windows. Jsem zvědava, co Vám zde poradí. Já jsem počítač vyhodila, stejně byl starej.

doplněno 18.02.15 20:53:

ben - děkuju za odpověď - zkoušela jsem nastavit něco jako výchozí nastavení, ale v programování se nevyznám, takže taky nic. Windows XP jsem stejně neměla koupený, ale nainstalovaný od známého, navíc už XP-čka stejně nejsou podporovaný, tak mi přišlo nejrozumější koupit nový počítač. Data jsem naštěstí měla zálohovaná.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.