Dá se na FB zjistit IP adresa uživatelů

Od: Datum: 15.02.15 12:30 odpovědí: 3 změna: 15.02.15 13:04

Totiž takhle: Mohou mí přátelé šmírovat jiné mé přátele, odkud své komentáře píšou a zjišťovat si jejich IP adresy, třeba ze zdrojových kódů stránky? Nebo to dokonce může dělat kterýkoliv uživatel FB, i když ho nemám v přátelích, aby sledoval, odkud někteří mí přátelé píšou?! Děkuji moc za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.15 13:01
avatar

To je zase dotaz... Pokud uživatel Facebooku neuvádí svojí polohu, tak vidět nic nemůžou. Předpokládám, že tvoji přátelé nejsou natolik zběhlí v počítačích, aby dokázali jakýmkoli způsobem zjistit něčí IP, pokud to vůbec jde a upřímně bylo by jim to k ničemu. Většina lidí má v dnešní době soukromou IP a tudíž může dotyčný vidět maximálně jejich poskytovatele v žádném případě jejich polohu. Jediné čeho byste se měl bát je samotný Facebook, jako jediný totiž vidí a může dělat vše.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.02.15 13:01

Těžko říct, jestli něco jde/nejde. FB může mít jako každá jiná stránka nějakou zranitelnost, která dovolí zjistit IP, ale pravěpodobně to žádný tvůj kamarád nezvládne. Jinak řečeno u FB velmi pravděpodobně tvoji přátelé tvoji IP nezjistí.

Druhá věc, zmiňuješ se o tom sledování odkuď píšeš. To ani nemusí být žádná zranitelnost, ale vlastnost FB. Pokud se něco nezměnilo, tak když píšeš z mobilu, tak je tam defaultně nastaveno, že se ukazuje přibližná poloha a to je v chatu pak vidět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.15 13:04
avatar

Nedá. A i kdyby se ip adresa zjistit dala, tak by byla k ničemu, protože statickou ip adresu má kolik lidí? Jedno procento?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.