Přeinstalace windoes - Co vše zálohovat?

Od: Datum: 15.02.15 10:54 odpovědí: 10 změna: 16.02.15 17:34

Ahoj, chtěl bych přeinstalovat svůj windows na W8.1, instalace je prý jednoduchá, ale nejsem si jistý co vše je nutné zálohovat. Je mi jasné, že se zálohují programy a soubory co člověk potřebuje, ale dočetl jsem se na netu, že se zálohují i nějaké ovladače např. k síťové kartě, pak jsem se něco dočetl, že se musí zálohovat něco ohledně IP adresy, pokud není přidělována automaticky. Napsal byste mi prosím, co se opravdu musí zálohovat? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.02.15 11:25

Dobrý den, co míníte tou přeinstalací? Je to ze staršího OS na novější nebo OS WIN 8.1 zase na OS WIN 8.1? Máte instalační CD s OS? Máte stažené všechny správné ovladače pro správný OS (nebo víte, kde je hledat)? Už jste to někdy dělal, že Vám to přijde snadné?

Bude to čistá instalace i s formátováním a dělením HDD? Zdravím!

doplněno 15.02.15 13:08:

Pokud máte PC (hardware) 32-bit, tak si musíte koupit OS také 32-bit. Dělením HDD jsem myslel jeho rozdělení (při instalaci) např. na C (pro OS) a D (pro úložky a hry).

Čistá instalace s formátováním Vám zcela vyčistí HDD. Programy, které již používáte si zálohujte (ovšem, jejich instalačky, protože nebude stačit jen zkopírování), úložky také zálohovat mimo PC (flashka apod.). Ovladače si raději také stáhněte předem (pro 32-bit).

Pokud se instalace OS podaří, tak použijete všechny ovladače, nainstalujete zpět programy a hry, DirectX a vrátíte si tam asi zálohované úložky. Je to hodně práce, tak ať se podaří.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.02.15 12:57

Dobrý den, je to ze staršího W na W8,1. Instalační Cd chci teprve koupit. Teď jsem slyšel, že ovladače se nainstalují většinou sami, nebo se pak stahují ze stránek výrobce, že je není ani potřeba zálohovat. Že je to snadné mi někdo psal v jiné otázce, a viděl jsem to i na youtube a četl návod a přišlo mi to celkem snadné, i když nějakých komplikací se bojím. Myslím, že to bude ta čistá instalace, i když nevím co je to dělení hdd. Chtě bych, aby po té přeinstalaci toho bylo v tom pc co nejméně z toho předchozího, i když je fakt, že moc programů ani souborů v Pc nemám. Taky sem zjistil, že mám Pc 32 bitů, a zvažuji, kterou verzi W zakoupit, jestli 32, nebo 64, ale našel jsem nějaký program od W, který otestuje zda to vše bude fungovat, jinak by snad ta 64 bit verze měla být výkonější co jsem četl. Díky

Datum: 15.02.15 11:55

Ono je taky třeba si dopředu ověřit, jestli s novým OS budou spolupracovat programy, které používáš a hlavně periferie.

Datum: 15.02.15 12:06

Fotky, mejly, pozice ve hrách, nějaké obtížně postahované "skvosty" jako písničky, nebo programy. Všechny Vámi vytvořené věci, tabulky v Excelu, poznámky, textová díla, presentace a projekty. Hesla.

Popřemýšlejte, co děláte jako první, když sedente k PC. To pak bude důležité i na tom novém.

Ale základ jsou asi fotky.

Datum: 15.02.15 13:01

Ani jedno z výjmenovaných, nepotřebuji, jde mi jen o to, abych ten Pc jako takový rozchodil i s veškerým hardwearem, ale jak jsem psal kolegovy výše, tak existuje program od W, který by to měl otestovat. Jinak si opravdu myslím, že když vše důležité zalohuji, tak ta instalace, není težká.

Datum: 15.02.15 13:04
Máš instalačku na DVD nebo půjde o uvedení do továrního nastavení přes recovery oddíl? Obnova továrního nastavení má dvě volby. Buď úplnou reinstalaci nebo jen obnovu windows která zachovává tvoje soubory. V tom případě jediné o co přijdeš je funkčnost tebou instalovaných programů. Ostatní obsah se uloží do složky Windows Old.

Datum: 15.02.15 13:05

Planuji zakoupit CD s windows v obchodě, stojí to asi 2500Kč.

Datum: 15.02.15 14:02
Jestli seženeš sedmičky kup rači sedmičky. Viděl jsem je nedávno za 1390.- Podle dostupných zpráv chce mrkvosoft umožnit majitelům licence win7 a win8 bezplatný upgrade na win 10. Ty se mají objevit v létě. A i kdyby to nakonec byla fáma, jsou sedmy lepší. Osmičky mají jen lepší podporu dotykových displejú jinak se v podstatě od sedmiček moc neliší. Teda když pominu systém dlaždic který si stejně půlka uživatelů vypíná a mrkvosoft sám uznal že to byl krok špatným směrem a v desítkách ho zas opouští.

Datum: 15.02.15 15:33

S tímto názorem jsem se taky už setkal, a myslíš, že ty w7 jdou stejně lehce nainstalovat jako w8?

Datum: 16.02.15 17:34
To můžu potvrdit na 100%. Dřív u XP musel člověk sedět a furt něco potvrzovat. U sedmiček jen vybereš z možností instalace jestli se instaluje automaticky nebo chceš rozhodovat co se má instalovat. Na čistém hárddisku tě maximálně vyzvou k formátování disku a to je všechno. Veškerá další nastavení ( datum čas poloha, rozložení klávesnice ) se dělají až dokončení instalace při prvním spuštění.
Maximálně kdybys měl multilang tak vlastně ještě před tím vším nastavuješ jazyk komunikace.
Jestli jsi přesvědčený že zvládneš instalaci osmiček, zvládneš i sedmičky je to prašť jako uhoď.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.