Mezery za slovy

Od: Datum: 13.02.15 13:25 odpovědí: 7 změna: 13.02.15 14:45

Hezhý den, měla bcch dotaz. Dají se ve Wordz nějak nastavit meuzery za slovy. Potřebuji jednu, ale občas se mii tam objeví 2 nebo zase tam mezeru emám.

Díky za odpověď a přřeji krásný víked. Týna2277

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.15 13:30

Mezery za slovy? Myslíte ty mezery, které děláte mezerníkem? Buď ho musíte zmáčknout abys tam mezera byla nebo ho nemačkat 2x, aby tam nebyli 2 mezery. Možná máte pod mezerníkem nějakou nečistotu a kvůli ní mezerník špatně reaguje (buď se nedomáčkne nebo se zmáčkne na dýl)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.02.15 13:45

Automatický opravník ve Wordu zelenou vlnovkou podtrhne dvě sousední slova, mezi kterými je víc než jedna mezera. Tím vás upozorní a na vás je to případně opravit.

Existuje i možnost automatických oprav, ale to moc nedoporučuji – stává se, že opravník vám slovo s překlepem opraví na nějaké úplně jiné a vznikají různé nesmysly a komické situace. Podle mě je lépe si nastavit "na chybu upozorňovat, ale neopravovat".

doplněno 13.02.15 14:33:

Jaký word máte? Můžu popsat postup nastavení u word 2007 (ale ono se to asi moc lišit nebude).

doplněno 13.02.15 14:36:

Obecně to bude někde v nastavení, pak možnosti aplikace word, pak kontrola pravopisu a mluvnice, pak možnosti automatických oprav,...

Od: mkat®
Datum: 13.02.15 13:52

Nechcem byť blbý.Skúste si prečítať čo ste napísali,a potom pouvažujte či to nerobíte sama.

Od: tyna2277
Datum: 13.02.15 14:33

Děkuji za odpověď. Jen bych chtěla vědet, jak nastavit ve wordu to, co jste uvedk, aby mi to zeleně podrhovalo slova, kde je ptoblém v mezeře. Automatická oprava mi jen červěně ukáže chyby, ale jinak nic.

Datum: 13.02.15 14:28

Občas si nechám text ioravdit ve Wordu, ale nevím, jak si nastavit automatický opravník. by bylo pro mně super. Píši práce na objednávku, chyby odstraním, s tím problém nemám. ale pak kikám na poslední písmeno ve slově a počátám, zda tam mám jen jednu mezeru. Takže to, co jste uvedl, by se mi velice hodilo. Týna

Datum: 13.02.15 14:45

Také sio myslím, že by to mělo být u všech Wordů aspoň podobné.Budu Vám opravdu velice vděčná, pokud byste mi to poslal. Týna

Datum: 13.02.15 13:51

Pokud mate nastaveno formatovani "do bloku" a ukoncujete radky SHIFT+ENTER, tak se Vam radek zarovna do bloku a k tomu pouzije zvetsene mezery mezi slovy. Zkuste si dat zarovnani doleva, jestli to pomuze

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.