Nanačítá DVD mechanika

Od: Datum: 09.02.15 02:31 odpovědí: 10 změna: 15.02.15 14:09

Zdravím. Potřebuji poradit s DVD mechanikou u nb Asus x55vd, DVD Sup.MTI., W7. Když vložím DVD domechaniky, vůbec se nenačte.Mechanika je pouze slyšet.Vkládám DVD+RW a vyzkoušel jsem jich 8. Ani jedno se nenačte.V jiném nb tyhle DVD+RW fungují normálně. Našel jsem disk CD-R a různé malé instalační disky (např.TP-Link ..) a ty se načtou všechny bez problémů.Je tedy něco s mechanikou, jako takovou, nebo kde je chyba?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.02.15 09:55

Dobrý den, podle toho, jak to popisujete, se zdá, že mechanika neumí načíst DVD-RW.

Tedy, neumí pracovat s přepisovatelným médiem. Zkuste si otevřít vypalovací program a v něm se podívat na vlastnosti mechaniky - v tom mém je vidět, jaká média jsou tam podporována. Zdravím!

P.S. Zkoušíte nová a čistá DVD-RW nebo již dříve vypalovaná či jsou plná?

doplněno 09.02.15 14:58:

Sice jste neodpověděl, jaká média tam vlastně zkoušíte a zda jste zjistil něco o té mechanice, ale pokud chcete investovat, tak si ji kupte celou novou.

doplněno 09.02.15 23:12:

To je v pořádku - každá další informace je dobrá. Tedy, ta mechanika by měla číst i vypalovat médium DVD-RW. Vy tam zkoušíte média zaplněná (již vypálená), ale asi jste nezkusit DVD-RW zcela nové ("funglovku"). Obecně - mechanika má nejlepší schopnost číst média originální, pak jsou vypalovaná (např. CD-R) a nejvíce ji dají zabrat média přepisovatelná. Možná slábne laser v mechanice nebo je jeho čočka ušpiněná (jen spekulace). Médium by mělo být čisté a nepoškrábané.

Zkusil bych čistící CD nebo po otevření mechaniky vyčistit tu čočku (velmi opatrně), A také zkusit to nové a dosud nevypalované médium.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.02.15 22:59

Omlouvám se, nevšiml jsem si vašeho doplnění. Používám(val) DVD+RW. Nejsou vypalovaná, jen nahrané soubory a filmy.Mechanika podporuje:

Schopnosti Náhodný prístup, Podporuje zápis, Podporuje výmenné médiá
Schopnosť čítať CD-R, CD-RW, CD-ROM, DVD-RAM, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R DL, DVD+R DL
Schopnosť zapisovať CD-R, CD-RW, DVD-RAM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R DL, DVD+R DL

doplněno 09.02.15 23:02:

Mechanika je originál v nb Asus x55vd sx003 viz níáže

Slimtype DVD A DS8A8SH
Typ média DVD Writer
Názov Slimtype DVD A DS8A8SH
Dostupnosť Spustené/Napájané
Schopnosti Náhodný prístup, Podporuje zápis, Podporuje výmenné médiá
Schopnosť čítať CD-R, CD-RW, CD-ROM, DVD-RAM, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R DL, DVD+R DL
Schopnosť zapisovať CD-R, CD-RW, DVD-RAM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R DL, DVD+R DL
Stav zariadenia Zariadenie pracuje správne
Správca konfigurácie FALSE
Jednotka E:
Načítané médium FALSE
SCSI zbernica 0
SCSI logická jednotka 0
SCSI port 0
SCSI Target Id 1
Stav OK

Datum: 14.02.15 20:11

Dobrý den. Tak jsem zakoupil nové DVD+RW a bohužel nahrát na něj nejde nic. Vždy to jen vyhodí zprávu "systém windows nemohl dokončit formátování" Jak jsem už psal minule, tak disk CD-R je bez problémů

Datum: 14.02.15 20:15

Mechanika je prostě špatná. Není nad čím jiným přemýšlet. Časem mechanika odejde.

Datum: 14.02.15 22:32

Přepadla mne myšlenka, a to jestli lze tyto mechaniky vyměnit-přehodit z jednoho nb do druhého.Lenovo je funkční

doplněno 14.02.15 22:35:

ten 1. obrázek je Lenovo

Od: zkorumpovanalis
Datum: 15.02.15 11:35

Pokud sedí sběrnice, pak to půjde bezproblémů prohodit.

Datum: 15.02.15 14:09

Omlouvám se, ale nemám ani potuchy, jak srovnám sběrnice v obou nb-jestli "sedí". Nedá se vyčíst něco tady na obr.?

Od: ben®
Datum: 15.02.15 01:35

Dobrý den, zkuste ještě nějaký jiný vypalovací program (nebo i více), jestli by lépe spolupracoval s tou mechanikou. Nové DVD-RW se snad formátovat nemusí (to se dělá před novým zápisem, resp. vymazáním záznamu před opětovným vypalováním). S tou výměnou mechanik u NTB si netroufám poradit (u PC by to vadit nemělo). Zdravím!

P.S. Pokud jste úmyslně zahájil vypalování na nové DVD-RW formátováním, tak to zkuste bez něho (hned zadat požadavek na nový DVD projekt a zkusit vypalování). A jestli to formátování selhalo, tak stejně zkuste vypalovat - někdy je to hláška varující, ale vypalování se zdaří.

Datum: 09.02.15 10:14

Dobry den. Muzete zkusit preinstalovat ovladace, popripadne prehrat FW mechaniky, ale obavam se, ze je to spis na reklamaci, nebo vymenu. CD a DVD se nacitaji na jine vlnove delce. Takze je mozne, ze DVD fotodioda odesla, ale CD se nacitaji OK.

Vyzkousete original DVD, pokud mozno overeny v jinem prehravaci.

doplněno 09.02.15 15:01:

Jeste jsem nevidel, ze by to nekdo opravoval, ale treba to jde, v tom Vam neporadim. Ja by jsem koupil novy kus. popripadne se podivat na aukru a podobne. Myslim si, ze to vyjde levneji, nez oprava

Je take moznost zakoupit externi mechaniku a pouzivat tu.

Datum: 09.02.15 14:55

Tak jsem zkoušel aktualizovat ovladače, marně. V druhém nb se DVD normálně načtou a vše funguje, jak má. Teď ještě dotaz. Je potřeba vyměnit celou mechaniku, nebo lze vyměnit pouze tu fotodiodu, popřípadě kolik cca. ta legrace přijde?

Jinak děkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.