Zamčený soubor

Od: Datum: 07.02.15 09:21 odpovědí: 28 změna: 09.02.15 18:35
avatar

Zdravím,

chtěla jsem si stáhnout včerejší díl ze seriálu "Soukromé pasti - Manželství nebo život" a narazila jsem na zamčený soubor. Když jsem na to klikla, tak je tam napsáno, že musím vložit nějaké heslo. Co to znamená? Já žádné heslo nemám. Už jsem to viděla několikrát, mohl by mi to někdo vysvětlit. Je to na "Ulož to". Děkuji.

doplněno 07.02.15 09:28:

A ještě bych se ráda při té příležitosti zeptala, co to znamená soubor ZIP a nebo RAR. Také se mi často stane, že když chci něco stáhnout co mne zajímá, není to k dispozici jinak než jako ZIP a já se toho bojím, protože nevím co to vlastně stahuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.15 09:27
avatar

Dobré ráno,heslo slouží pro uzamčení souboru, zná jej pouze majitel souboru, který heslo zadal při nahrávání. Pokud u souboru není k dispozici možnost zaslání zprávy uploaderovi, pravděpodobně si nepřeje soubor zveřejňovat. V takovém případě není reálné heslo zjistit.

doplněno 07.02.15 09:41:

ZIP a RAR je populární, všeobecně rozšířený souborový formát pro kompresi a archivaci dat. ZIP soubor vytvořený kompresí obsahuje jeden či více komprimovaných souborů, což ve výsledku pomůže zredukovat velikost uložených dat.Pro rozbalení po stažení je nutno mít např. toto:http://www.stahuj.centrum.cz/…ty_a_ostatni/komprese/winrar/ ,http://www.stahuj.centrum.cz/…ty_a_ostatni/komprese/winzip/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.02.15 09:46
avatar

Tak děkuji Pavka. Jdu prostudovat Tvé odkazy. U toho zamčeného souboru jsem žádnou možnost k zaslání hesla neviděl, nebo to tam je, ale já tomu nerozumím. Ale proč to tam ten dotyčný tedy vkládá, když si to nepřeje zveřejňovat? Tak si to může nechat rovnou jen pro sebe.

doplněno 07.02.15 09:48:

Aha, tak už tomu rozumím, musí se to koupit, aby se to dalo používat. Díky.

doplněno 07.02.15 09:49:

Tedy mluvím o tom RAR a ZIP.

Od: zztop*
Datum: 07.02.15 09:50

No třeba to tam nahrál pro svoji potřebu a nebo prostě ten odkaz šíří jinak a tobě to vyskočilo jen náhodou díky vyhledávání na to jsi nemyslela. A pokud neznáš heslo a neumíš napsat uploaderovi tak se na to vybodni. Žádný program na to pořádně nefunguje. Příště když budeš něco hledat na uloz.to tak si vyber možnost: bez zaheslovaných ju.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.02.15 13:31
avatar

Jasně Zzotop, normálně to tak dělám, ale zrovna tento díl je tam pouze jako zaheslovaný, tak jsem na to klikla. To nevadí, já se nezblázním. Oni to budou stejně opakovat. Já jenom že jsem těsně před koncem usnula, tak nevím jak to dopadlo. Ale kopřivka mi kvůli tomu určitě nevyskočí..*smich*

Datum: 07.02.15 11:08

Mám na ULOZTO:CZ uloženo mnoho souborů a jde vesměs o soukromé fotografie, nebo fota, která chráním před zveřejněním. Mám je uložené z důvodu selhání vlastních (mechanických) domácích záloh (vyhoření PC. hard disku) a tím eliminuji riziko, že o své soubory příjdu. Na Uložto.cz se tyto soubory dají nahrát tak, že se na serveru objeví název souboru pod ikonou zámku a je tedy zaheslovaný, nebo se dá uložit zcela utajeně a mám k nim přístup jen já (můj případ). Kdo nechce své soubory zveřejnit třeba z důvodu ochrany autorských práv je prostě zahesluje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.15 13:09
avatar

No tak tohle jsem vůůbec netušila. Já nevěděla, že na "Ulož to" se mohou ukládat i soukromé, tedy mé vlastní nahrávky. A je pravda, že jsem byla několikrát hodně překvapená, když jsem třeba hledala film "Svatba jako řemen", vyskočila tam spousta všelijakých nahrávek ze svateb obyčejných lidí. Což mne samozřejmě vůbec nezajímalo. netušila jsem, že tento server slouží i pro ukládání soukromých nahrávek, když se k tomu může dostat i široká veřejnost. Já myslela, že to je jenom ke stahování filmů a seriálů normálních. Snad jsem vysvětlila srozumitelně můj omyl.

doplněno 07.02.15 13:28:

Salamos, teď jsem Ti chtěla přidělit bodíka, a koukám, že už jsem je vypotřebovala. Tak jenom velké díky za vysvětlení. S.

Datum: 09.02.15 14:26
avatar

Právě k tomu (stahování fílmů a seriálů) by to sloužit nemělo, i když se to tak používá. A druhá věc - proto je tam možnost uzavřít soubor heslem, kvůli ochraně soukromí.

Jinak zamčený soubor může být chráněn heslem proti stažení, ale taky se může stát, že stáhmu zazipovaný soubor aý do počítače, ale uý ho neotevřu bez znalosti hesla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.15 10:00

Oficialne ma slouzit uloz.to jako uloziste souboru s tim, ze umoznit nasledne sdileni (stahovani) souboru, ke kteremu existuji autorska prava, muze byt spojeno s porusovanim techto prav. Pokud ovsem dojde k ulozeni dila s autorskym pravem bez umozneni sdileni (zaheslovani apod), tak se to muze brat jako ulozeni pro vlastni potrebu. To autorsky zakon umoznuje. Pokud to heslo ale sdeluje nekdo uplatne (za SMS, benefity, apod) a treba mimo rodinu, tak uz je tu opet problem s ochranou prav.

To zaheslovani byva na dvou verzich : primo pri uploadovani je mozno zvolit zaheslovani (symbol zamku u souboru) a dalsi veci. To je Vas pripad - "Manželství nebo život - SP II.mp4" na uloz.to
nebo jiz pri zabaleni souboru do "komprimovaneho" baliku ZIP, RAR atd.

Tolik strucne a hodne zjednodusene. Vedou se kolem toho ruzne sofistikovane diskuze, ale pro tacatecnika by to snad mohlo stacit :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.02.15 13:13
avatar

Horak, tak tohle právě jsem nevěděla. To je pro mne novinka. Ale hodně mi tato moje, ode mne jak je vidět hloupá otázka pomohla. Ale asi se bude jednat pouze o ten server "Ulož to". Nebo je to stejné na Hell spay a Megarapid?

Datum: 07.02.15 15:51

Autorska prava resi ruzne zeme rozdilne. V nekterych je zakaz sdileni chranenych del (tzn. upload a umoznit stahnout). Jinde zase naopak je zakaz stahovani techto del. Protoze v tomto pripade je problem jak amater pozna, ze sdilene dilo bylo ci nebylo nabidnuto se souhlasem autora, tak u nas se to resi radeji tim prvnim zpusobem. Mj. dalsim problemem je i odkaz - link na stranku nabizejici evidentne neautorizovana dila (Uloz.to - link na torrenty). Tam dokonce se stava stahovatel i sdilejicim a je postihnutelny jako neopravneny poskytovatel dila. Dokonce i odkaz na legalni stranku je problematicky. Je to cele velka valka. Uloz.to to ustal. Maze dila, ktere jsou mu nahlasena. Neodpovida za obsah. Prakticky je to tak, ze smaze jednu vec a za par hodin je to tam pozmenene znovu. Uploadujici nemusi byt dohledatelny. Pokud za to chce penize nebo vyhody (bonus - rychlost stahovani atd), tak to lze dohledat. atd.
Takze resume :
stahujte dokud to jde, neuploadujte a hlavne pozor - nestahujte pres torrenty z Uloz.to, Jo a pozor na stranky, ktere nabizi neco zajimaveho a soubor, ktery stahnete ma priponu exe a jine spustitelne (nebo po rozbaleni zipu). Napr. "Downloader_Pelisky_CZ.exe" , bud si zatahnete do PC virus apod. svinszvo nebo je to klint pro instalaci torrentu a pak pres Vas PC budou anonymne provaden provoz torrentu - viz vyse.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.15 21:39

Zdravím. Je tohle to o čem píšete výše? Po rozbalení to má koncovku .exe

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.15 23:33

Ano. Muze byt i v zipu soubor po rozbaleni s priponou exe

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.02.15 01:12

Díky. To jsem chtěl vědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.15 10:17
avatar

Na rozbalení souborů s příponou rar nebo zip si stáhněte tento program.Je zdarma a funguje dobře a je jednoduchý.

http://www.slunecnice.cz/sw/7-zip/

Stáhněte a poté nainstalujte.

Poté na stažený soubor klikněte pravou myší a z roletky vyberte možnost 7-ZIP a poté na možnost rozbalit.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 07.02.15 11:26
avatar
Neuražej se prosím ale více méně stejný dotaz ohledně zabaleného souboru jsi tu už tenhle týden položila a radili jsme ti abys si instalovala 7zip nebo winRAR. To že jsi narazila na soubor zamčený může teda být pro tebe novina, ale o tom co je zabalený - komprimovaný soubor a jak ho rozbalit už bys měla vše vědět z minulé diskuse. Proč si to necháváš opakovat?
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.02.15 13:03
avatar

Totak, ani náhodou se neurazím. Tak jestli mi to už bylo vysvětlováno, bylo to v jiné otázce a já jsem to nepochopila. Tuto otázku sem dávám poprvé. Vím však, že jsem založila otázku, ohledně autorských práv. Že jsem jako pochopila, že když si zaplatím tu "krabičku", přes kterou stahuji filmy, tak mám autorská práva zaplacené. Tak jestli tam v té otázce bylo diskutováno i toto, tak jsem to jednoduše nepochopila. To víte, nejsem už z těch nejmladších a mnohé významy a výrazy odborné v tomto oboru mi unikají. Tak se omluvám, víc nemohu v této chvíli udělat.

doplněno 07.02.15 13:17:

A jsi si jistý, že jsem tu otázku položila opravdu já? Tak budu asi už pitomá, protože na to nemám žádnou vzpomínku. Naopak vím, že si už docela dlouho říkám, že se na to zeptám. Schválně se kouknu do svých založených otázek, jestli to tam najdu. Pokud jsem to skutečně udělala, musím tu otázku najít. Pak napíšu výsledek.

doplněno 07.02.15 13:19:

Tak se mýlíš, protože já založila otázku "Autorská práva" a to jsem měla na mysli něco úplně, ale úplně jiného.

Datum: 07.02.15 14:19
avatar
Omlouvám se. byl to někdo jiný
https://m.poradte.cz/volna-di…2-serial-posledni-sezona.html
Mea culpa, mea maxima culpa
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.15 20:43
avatar

Totak, vůbec nevadí. Nemusíš se vůbec omlouvat. Já jenom že mne to překvapilo. Ale protože se v tom nevyznám, tak jsem si fakticky myslela, že už mi to někdo vysvětloval, a já blbec to zase nepochopila. *placni*

Od: ben®
Datum: 07.02.15 11:55
avatar

Dobrý den, už jenom doplním, že na Uložto je možnost (u některých archívů) se podívat na jejich obsah ještě před stažením - záložka Obsah archívu. Zdravím!

doplněno 07.02.15 13:35:

No, podle toho, co hledáte, tak si zadáte slova do vyhledávače - a on to asi doplní. Nebo si tam zadáte např. AVI (a zobrazí se soubory filmů). Nebo RAR či ZIP a to jsou ty archívy, které se po stažení musí rozpakovat v PC (a v nich je ten obsah - např, film). Stahovat zaheslované soubory nemá význam (vlastně to ani nejde). Podívejte se i na "palcování" - soubor s mínusovým hodnocením je podezřelý a občas je dobré si přečíst i ty komentáře. Obsah archívu je už jasný a také tam vidíte (u filmů), jaké mají vlastnosti (záložka Parametry). Postupujte v klidu, rozvážně a ono to půjde - a opsat obrázek a zmáčknout Stáhnout asi umíte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.02.15 13:26
avatar

Aha, tak to budu příště kontrolovat. Mne to tady naučila stahovat 14cti letá vnučka mé kamarádky a naučila mne jen ty základní manévry, abych si prostě film našla, stáhla a pak přehrála do toho mého Passeportu, abych se na to mohla dívat v televizi. Víc nic mi nikdo nevysvětloval a mně to do téhle chvíle stačilo.

Datum: 07.02.15 20:36
avatar

Ano, dávám si pozor na mínusové ohodnocení a také čtu komentáře, když jsou veřejně přístupné. Někdy nejsou specielně na "Ulož to". ale to je asi proto, že tam nemám předplacený kredit. Z tohoto serveru stahuji zdarma, i když to trvá hodně dlouho. Chtěla jsem si kredit koupit, ale je dost drahý v porovnání s těmi, co jsem si předplatila. A protože jsem doma a mám čas, tak mi nevadí stahovat jeden film třeba dvě hodiny. Takže prostě pendluji mezi třemi servery. Ale upřímně mohu říci, že na "Ulož to", najdu skoro všechno, zatímco na těch druhých je toho hodně málo. Megarapid je úplně nulový. Tam není skoro nic. tedy ne to, co by zajímalo mne. Tam vyčerpám svůj kredit a pak si raději předplatím Ulož to. Stahovat umím a jsem nesmírně spokojena. Nahradilo mi to mé "stoleté" video.

Datum: 07.02.15 21:50
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.15 22:10

Chtěl jsem vědět, když se po rozbalení ze Zip se objeví soubor př. titanic ... .exe, tak je to špatně s nějakým nežádoucím obsahem? Tedy soubor titanic ... avi-je to OK?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.15 09:00
avatar

Jéžiš Ernie, mockrát děkuji. Ty jsi ale šikovný. *palec* Já na Tvůj odkaz klikla a ono se mi to samo začalo stahovat. Koukám tady jako blázen. Jo, když někdo umí, tak umí. Jak je vidět, ani zdaleka netuším, co všechno se dá s tím počítačm dělat. Ještě jednou Ti děkuji. S.

 

Datum: 08.02.15 17:25
avatar
Často se tu v diskusích na téma stahování objevuje kolega, který doporučuje používání FreeRapidDovnloader. Jestli uvažuješ o koupi kreditu ulozto tak bys možná měla zkusit napřed jestli se ti nepodaří rozběhnout ten FRD. Sice se ti s ním nezrychlí běžné stahování ale dokáže to stahovat i čtyři linky ulozto naráz což se ti přes prohlížeč nepovede. Další dobrý program je XBMC ten zas umí spustit přímo z uložto aniž bys ho musela stahovat. Taky u něj je ale trošku složitější první nastavení a stažení plugínů.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.02.15 19:12
avatar

Ahoj Totak, já ani nevím co to znamená "plugín". Já nerozumím spoustě těch technických výrazů a proto se toho bojím. Ale máš pravdu, kouknu se na ten FreeRapid... To by mi úplně stačilo, stahovat ty čtyři linky najednou. Normálně mohu stahovat pouze jeden film. U mne je problém ten, že i když to najdu, tedy ten program, tak jestli se to musí nějak instalovat do počítače, tak jsem vedle jak ta jedle. A to jinak nejsem úplně pitomá, ale na tohle ano. Já jsem si právě nějakým omylem nainstalovala do počítače takovou modrou otevřenou krabici a ta mne neustále otravuje, kdykoli otevřu počítač, protože mi vyskočí na obrazovce a já ji musím napřed zavřít, jinak nemůžu otevřít nic. A to mi tam takhle vyskakuje i Skype a ten musím také zavírat. přitom ho vůbec nepoužívám už děsně dlouho. On zase chce, abych si instalovala nějakou novou verzi a já nestojím ani o tu starou, natož abych se babrala s novou verzí. A od té doby co jsem si horko těžko nainstalovala to oranžové strašidlo, co mi hlídá viry, tak se mi počítač strašně zpomalil. A ještě tyhle dva k tomu, ta krabice a Skype, tak než to všechno pozavírám, tak mám virážku.*smich*

Datum: 08.02.15 20:37
avatar
Plugín znamená zásuvný modul. To je o tom že třeba daný program XBC umí na internetu najít tisíc televizních stanic a hrát ti jejich program. Aby ti ale ne nabízel programy v čínštině nebo třeba maďarštině, instaluješ si jen plugin který ze seznamu všech dostupných zná adresy českých kanálů a pro tebe vybere jen ty české.
No nic, tím ti nebudu dál motat hlavu. Chtěl jsem abys věděla že existuje program který umí hrát filmy přímo z uložto bez stahování. V případě zájmu by se tu možná našlo pár obětavců kteří by tě instalaci provedli. Je to ale multimediální centrum které má dost velké požadavky na systém počítače. Když píšeš že máš počítač líný tak se XBMC nebudeme zatím zabývat.
doplněno 08.02.15 20:46: Abych z tebe nemusel lámat informace o tom, jaké používáš windows, mám jiný nápad. Ze slunecnice.cz si stáhni program CCleaner. Při instalaci dostaneš nabídku volby jazyka takže to pak s tebou bude mluvit česky. CC umí krom údržby počítače otevřít seznam všech programů které můžeš odinstalovat. tak se zbavíš skype a možná i " modré krabice". Kdyby ne, tak CC umí taky otevřít složku "po spuštění " kde můžeš rozhodovat o tom které programy naběhnou automaticky se spouštěním počítače. Tam tu modrou potvoru dokážeš snadno zakázat.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.15 18:35
avatar

Ahoj Totak, tak já na to zítra kouknu. Ale moc si nevěřím. Abych si nakonec neodistalovala něco jiného. Já už si na to zvykla. Zítra napíši jak se ta modrá potvora jmenuje. Třeba to je něco potřebného a já to ani nevím. Teď to neuvidím, objeví se to jenom když otvírám počítač. A jinak mám Windows 7. Ale to píši jen tak, protže to náhodou vím. Neboj, vůbec s tím nechci otravovat. Stejně mi na to moje síly nestačí a zbytečně by se mnou někdo ztrácel čas.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.