Srovnání výkonu pc a tabletu

Od: Datum: 07.02.15 08:35 odpovědí: 7 změna: 07.02.15 16:51

Dobrý den,

jelikož nejsem expert v oblasti pc, chtěl bych se zeptat na srovnání výkonu mého pc s tabletem, o kterém uvažuji, že si ho pořídím.

Otázka tedy zní, co je výkonější zda můj pc AMD A8-3870 APU with Radeon(tm) HD Graphics 3.00 GHz. Ram 4GB. OS win7. nebo tablet surface pro 3 verze s core i3.

Předem děkuji za odpověď.

doplněno 07.02.15 08:46:

Můj pc s grafickou kartou AMD Radeon HD 6550D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 07.02.15 08:56

Dobrý den. Chcete porovnávat hrušky s jablky. Musíte si nejdřív uvědomit, co vlastně chcete. Chcete PC nebo tablet? Znáte výhody a nevýhody? S tabletem můžete do autobusu, do postele,.. ťukáte palečkem.. PC je na stole a nikam ho neodnesete v zapnutém stavu...

nechte si svůj PC a kupte si tablet na cesty

doplněno 07.02.15 09:51:

Dokážete si představit motor z BMW X5 v malém Fiat500? Ta rozdílnost velikosti se musí projevit dalším omezením nebo opotřebením jiných částí.
Ano, na prohlížení internetu, videa atd., na to vše bude tablet stačit. PC ale nenahradí. Grafická karta vám umožní hrát nové hry, pouštět velmi náročné programy bez sekání. Tablet může být super, ale porovnávat tyto dvě věci prostě nelze - už jen kvůli omezení přenosu, dobíjení, zahřívání procesoru a pamětí (a hlavně nemožnost vylepšit či nahradit jeden HW).

Osobně bych vám doporučil ponechat si PC a ten tablet koupit nějaký levnější - na "nepracovní" činnost. Já mám tablet na ukázání fotek návštěvě, zabavení dětí v autě, případně jako "tlustou fešku".

Ohodnoceno: 2x

Od: cecidit*
Datum: 07.02.15 09:24

Děkuji za vaši reakci. Jelikož výše zmíněné PC využívám v podstatě jen na internet, filmy hudbu, office, sem tam úprava fotek a videa (žádné hry či graficky náročné programy), tak bych chtěl aby mi doma nahradil toto současné PC. Do vyšších verzí surface pro 3 se mi jít nechce kvůli ceně, ale nechtělbych si koupit něco za 22 tisíc a po nainstalování antiviru, office a těch základních programů zjistit, že to bude zasekaný. Proto bych chtěl srovnat výkon, zda tento tablet poběží stejně jak mé současné pc nebo líp či hůř.

doplněno 07.02.15 09:42:

Chtěl bych aby mi doma nahradil současné PC a zároveň měl tablet na cesty.

Datum: 07.02.15 10:22
Právě v tebou uváděném office může být zakopaný pes. Mrkvosoft androidovou verzi opice pouští teprve poprvé do prodeje takže to bude nejspíš samý bug a ostatní kancelářské programy dostupné z marketu zase nemusí být s běžným ofisem plně kompatibilní.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.02.15 16:51

Surface Pro 3 nemá Android...

Datum: 07.02.15 10:37

Tablet PC nenahradí nikdy. Je na primárně určen na cesty, ale už absolutně ne jako náhrada PC.

Od: cecidit*
Datum: 07.02.15 14:19

Ano chápu, že strojař, stavař asi nebude na tabletu rýsovat v CADu. Já počítač používám na kancelářsko-multimediální věci. Proto bych chtěl srovnat hardware mého současného pc se surface pro 3 verze i3. (to s tím android officem nějak nechápu)

Datum: 07.02.15 14:29
Tak podívejte..na mobilu za 3tis Kč se čtyřjádrovým procesorem, otevřu výkres z AutoCADu stejně jako na PC..a dokonce ve 3D.S tím stejným výkresem by ještě před pár lety měl tehdejší stolní PC problém.
Na druhou stranu bez presných specifikací procesoru a dalších komponent nelze porovnat nic..Leckdy je problém porovnat i výkony dvou PC s různými procesory Intel vs.AMD.Intel bývá často lepší, ale ne vždy a záleží na konkrétní aplikaci která je testována.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.