Automatické odpojování externího disku

Od: Datum: 03.02.15 16:24 odpovědí: 4 změna: 14.02.15 17:58

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda lze někde v systému Windows 8.1 nastavit, aby se automaticky neodpojoval externí harddisk.

Mám disk Western Digital My Passport 0730 - 1TB.

Na starém notebooku, kde byla Windows 7 se to nedělo a disk fungoval bez problémů bez odpojování.

Nyní jsem koupil ultrabook Acer TravelMate X313-M, ve kterém jsou Windows 8.1 a disk to vždy cca po pěti minutách nepoužívání jakoby odpojí. Jakmile pak chci něco z disku na co odkazuje například zástupce na ploše, hodí to chybu o nepřipojeném zařízení, pak to pár sekund pracuje a disk se automaticky připojí. Možná to nevypadá jako příliš velký problém, ale pokud například poslouchám písničky a hudbu stopnu, po pěti minutách se vrátím a chci ji pustit, tak to již nejde a musím playlist načíst a pustit znovu.

Děkuji všem za odpovědi, případně návrhy na řešení.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.15 17:50
Ohodnoceno: 0x

Od: olasek*
Datum: 13.02.15 20:37

Tak cca po deseti dnech fungování se mi začalo dít opět to samé, ovšem s tím rozdílem, že nyní i se správným nastavením to nefunguje. Trochu nechápu, kde by mohl být problém. Ale když disk připojím do jiného PC nebo notebooku, tak se to neděje. Nevíte o něčem jiném, co by to mohlo způsobovat?

Datum: 14.02.15 16:44

nainstaloval jste?

http://www.microsoft.com/cs-c…b-1abd-2c51-b5034bcdd6d2=True

na jiných PC, kde to funguje, je taky win 8.1?

Ohodnoceno: 0x

Od: olasek*
Datum: 14.02.15 17:58

Ano, a po instalaci to začalo blbnout totálně. Nyní se to odpojuje samo například i při koukání na film či poslouchání hudby:(

Na všech zkoušených PC byla Win 7. Inu W8.1 je velmi nedodělaný systém. Doufám, že ty desítky už budou pořešené trochu lépe a neodejde mi do té doby disk...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.