Tisk z mobilního telefonu?

Od: Datum: 02.02.15 15:45 odpovědí: 7 změna: 02.02.15 18:04

Dobrý den,

rád bych se zeptal jestli je možný tisk z telefonu sony xperia E přes tiskárnu HP 1510... Redukci portu a USB mám, ale ted jsem se svými znalostmi v koncích, protože mě telefon k přidání tiskárny nutí registraci účtu googlu plus. Jak vše funguje, jak mám stáhnout instalační program a připojit se na tiskárnu, jde to?

Odešel mě USB modu v notasu, tak trošku panikařím, protože je napevno s deskou a potřebuji tisknout...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zepe®
Datum: 02.02.15 15:56
avatar

ja si dokumenty vytvorene v mobilu poslu na svuj email a v pc to vytisknu pro me rychlejší než nějak pripojovat telefon

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.15 15:58

Právě že mě odešel USB modul u notebooku a tiskárnu k němu nepřipojím...

Datum: 02.02.15 16:28

Dobrý den,

jelikož vám odešlo USB tak předpokládm, že PC tiskárnu nevidí, abyste mohl tisknout z mobilu potřebujete buď tiskrnu která umožňuje bezdrát. tisk nebo tiskárnu s podporou google cloudprint, ovšem tento ty HP co já vím tak to neumí.

doplněno 02.02.15 16:48:

starý PC nelze připojit k internetu nebo na něm naistalovat tiskárnu? přes CD mi to přijde moc komplikovaný, to už bych si to radši dal do telefonu a překopíroval z telefonu, pokud druhý PC nelze připojit k internetu,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.15 16:41

Takže nejjednoduší prozatímní řešení bude asi na notebooku, který je připojen k internetu uložit na CD a to potom vložit do starého PC a vytisknout...

Od: bmbx®
Datum: 02.02.15 17:00

Androidí aplikace Printer Share nebo Print Hand umožňuje tisk na mnoha tiskárnách a všemi možnými způsoby připojení i USB. Volně funguje přes cloud, přímé spojení s tiskárnou Wi-Fi, Bluetooth, USB podporuje jen zakoupená verze, stojí kolem 250Kč. Před zakoupením lze funkčnost ověřit zkušební stránkou. Jsou to dost povedené aplikace (mám dojem, že od stejných tvůrců). Print Hand mi příjde povedenější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 02.02.15 17:44

I nejchytřejší telefon je hloupý, aby uměl obsluhovat přímo tiskárnu, tak se tisk z něj řeší tak, že dokument vytiskne právě třeba nějaká internetová služba, na kterou dokument pošlete, ale předem jí musíte ukázat, na ktero tiskárnu to má poslat. U google se to jmenuje "Google Cloud Print" a musí to podporovat i tiskárna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 02.02.15 18:04

rv:

to že i nejchytřejší telefon je hloupý na to aby obsluhoval přímo tiskárnu není pravda. Mnou výše uvedené aplikace to umí - osobně vyzkoušeno a to opravdu nemám žádný oslňující smartphone :-D , je v nich nesmírné množství ovladačů a maká to přes USB, bluetooth nebo Wi-Fi, podle toho čím tiskárna disponuje, nehledě na to, že existuje mnoho aplikací pro konkrétní značky a modely tiskáren.

Stačí se podivat na stranky printershare :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.