Firefox a Adobe Flash

Od: Datum: 31.01.15 11:17 odpovědí: 5 změna: 07.02.15 16:49
avatar

V posledních dnech se mi na stránkách této poradny a některých jiných (ne všech) začal po jejích načtení zobrazovat nahoře černý pásek s bílým textem "Aplikace Firefox zabránila spuštění neaktuálního zásuvného modulu "Adobe Flash" na www.poradte.cz." a tlačítky "Pokračovat v blokování" a "Povolit...". Pravděpodobně se to začalo zobrazovat po aktualizaci Firefoxu. Prozatím na to nijak nereaguji, ale zajímalo by mne co to je a jak na to případně reagovat. S něčím takovým jsem se ještě nesetkal a nevyznám se v tom.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.15 11:19

stačí aktulizovat flash http://get.adobe.com/flashplayer

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.02.15 23:35
avatar

Ten flash jsem aktualizoval a po restartu Firefoxu byl s tím až do teď klid. Dnes večer se mi to po týdnu začalo zase zobrazovat. Jde nějak někde něco nastavit aby se ten flasch aktualizoval sám automaticky pokud je k dispozici aktualizace? Co když kliknu na "Pokračovat v blokování" nebo "Povolit...", jaké to bude mít následky nebo co to způsobi? Příliš mne nebaví ten flash pořad aktualizovat. Kdysi ve starších verzich Firefoxu se mi tato informace nezobrazovala.

Od: ben®
Datum: 06.02.15 23:44
avatar

Dobrý den, ten AFP není zase tak často aktualizován, tak nějaká automatika nemá význam.

Vy se ještě podívejte do nastavení Firefoxu, jestli máte povoleny cookies a JavaScript. Co odklepnete v té hlášce je skoro jedno - stránka se buď načte celá nebo tam bude něco chybět.

Nic závažného se nestane. Zdravím!

doplněno 07.02.15 09:38:

Ano, AFP vydrží poměrně dlouho bez aktualizace (možná rok i více), tak o tom to nebude.

Snad jste si při poslední aktualizaci vybral ten správný, pro Váš OS (i jeho verzi) a pro ten správný prohlížeč. A při té jeho instalaci vypnul antivir - bez toho se ta instalace (aktualizace) zřejmě nedokončí správně a celá. Pokud Vám ta hláška vyskakuje i zde na poradně, tak to bude asi jen na stránce, která obsahuje video. Na stránce, kde není žádný flash, by se to dít nemělo.

Zkuste tu aktualizaci AFP zopakovat (a správně).

doplněno 07.02.15 13:54:

Já tam na té stránce mám možnost (pod tím nastaveným OS) odklepnou "Potřebujete aplikaci Flash Player pro jiný počítač?" a tam si lze už vybrat.

doplněno 07.02.15 16:46:

Ale, to má takto většina uživatelů Windows u nás - má ty "české". Jazyk AFP vůbec nemusíte řešit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.02.15 00:47
avatar

Aktualizace do týdne mi připadá být trochu častá. Některé programy mívají aktualizace i po několika měsících. Cookies a JavaScript bych snad povoleny měl mít. Rád bych aby se mi stránky načítaly celé bez toho aby na nich něco chybělo, ale zároveň abych kvůli tomu nemusel každý týden nebo nějak často aktualizovat flash.

doplněno 07.02.15 13:32:

Tak jsem před chvíli opět aktualizoval ten Adobe Flash a nyní po restartu Firefoxu se už ta informace o zabránění spuštění neaktuálního zasuvného modulu nezobrazuje. Jsem zvědavý jak dlouho to nyní vydrží než se to zase znova začne zobrazovat. Při instalaci toho AFP je ale OS už na te stránce s instalaci pevně přednastavený. Asi to samo zjisti verzi OS v počítači a podle toho přednastavi. Mne to tam ale ukazuje Anglickou verzi Windows i když mám Českou a změnit to nejde.

doplněno 07.02.15 16:26:

"Já tam na té stránce mám možnost (pod tím nastaveným OS) odklepnou "Potřebujete aplikaci Flash Player pro jiný počítač?" a tam si lze už vybrat." Ano to tam je ale to nic neřeší. OS mi to urči správně, ale jazyková verze neodpovídá. Já mám Českou verzi Windows a ne Anglickou a to už tam nikde nejde změnit.

doplněno 07.02.15 17:07:

Je to asi tím, že AFP asi v češtině není. Já to ani řešit neřeším, ale je to tam na te stránce pro stažení AFP trochu blbě uvedené, tak jako by to bylo určené pro Anglickou verzi Windows.

Datum: 07.02.15 16:49
avatar

No jo, Flash Player nemá pravděpodobně českou lokalizaci, ale asi i proto, že ji nikdo neřešil. Většinou se to nainstaluje a pak už videa fungují bez většího nastavování.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.