Laserová nebo inkoustová?

Od: Datum: 30.01.15 19:27 odpovědí: 30 změna: 21.01.17 15:09
avatar

Zdravím téma asi mluví za vše. Základní rozdíl mezi inkoustovkou a laserovkou znám, ale pro obě hovoří něco. Inkoustovku (mám vyhlídnutou za 2200,-) bych ráda, protože občas vyrábím pomůcky k výuce a tudíž se hodí barvy. Není to ale často, odhaduji to do 10 listů měsíčně. Laserovku (mám vyhlídnutou za 3000,-) bych ráda, protože je levnější tisk a celkově se mi líbí tisk písma u nich, připadá mi kontrastnější, a nemaže se. Černobílý tisk (jen písmo) odhaduji cca 100 listů měsíčně.

Předpokládám, že rozdíl v ceně (800,-) se mi při barevném tisku u inkoustovky vytratí rychle. Jak bude ale pak znát rozdíl v náplních? Kamarádka říká, že kupuje náplň za 500,- každé tři měsíce do inkoustovky - připadá mi to dost, je to reálné při mé spotřebě? Zatím se přikláním k té inkoustovce, pokud mne ale náplně budou stát tolik, raději půjdu do laserovky. (Ten barevný tisk beru jako bonus, za který se holt platí, jde mi o porovnání hlavně toho černobílého. Inkoustovka má samozřejmě oddělené náplně.)

A pak taky, zda mi inkousty nezaschnou, když budu tisknout takto málo? Frekvence by ale byla vyšší, párkrát do týdne pár papírů (méně u toho barevného, spíše po 1-2 týdně).


doplněno 21.01.17 15:07:

Jelikož téma ožilo, tak poctivě hlásím, že Samsung pracuje poctivě 2 roky, tak snad se něco nepovoře teď :-D s cenou tisku jsem taky spokojená, momentálně tam mám (neoriginální) toner za asi 549,- už několikátým měsícem, a to tisknu daleko víc, než jsem kdysi předpokládala.


doplněno 21.01.17 15:09:

Akorát bych dnes brala wi-fi. Ten kabel mě štve. Ze začátku se tiskárna ztrácela, když jsem ji současně zapla a zapojila kabel, tak mě nějakou dobu zlobila, než jsem na to přišla.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.15 19:43
avatar

Mám obě dvě tiskárny, ale více používám laserovou - má totiž levnější tisk černobílý. U inkoustové tiskárny jsou nehorázně drahé cartridge. Takže tu mám zrovna akorát tak na oprašování prachu...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.01.15 19:51
avatar

No právě... vůbec nevím, jestli může být na 100 listech měsíčně znát úspora. Naše stará Canonka tiskla údajně za 40 haléřů, inkoustovka prý kolem 2 korun, ale nevím, co všechno je na tom pravdy. Ale i kdyby ten rozdíl byl koruna, tak je to 100,- měsíčně a 1200,- ročně, no. Plus když bude inkoustovka, tak budu tisknout i barevně, takže ještě další náklady. Na druhou stranu, ta možnost vytisknout si pomůcky na laminování barevně, to je skoro k nezaplacení...

Datum: 30.01.15 19:57
avatar

To je sice fajn tisknout si pomůcky v barvě, ale časem zjistíte, že barva je hned pryč a budete neustále kupovat náplně...Když tak, barevnou laserovou. Ale ta inkoustovka - už nikdy. Jak jsem psala, akorát mi na ni sedá prach. Ale já tisknu černobíle, takže asi nejsem směrodatná.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.01.15 20:01
avatar

Moc Vám děkuji, už se mi to asi ujasnilo. Vezmu laserovku, než se prát se svým svědomím, že tisknu moc, to raději asi oželím ten barevný a holt za to sem tam dám nehorázné prachy v krámě :-D Našla jsem i levnější (2600,-)... Díky, mějte se krásně

Datum: 31.01.15 08:25
avatar
Před půl rokem jsem přešel z inkoustovky na laser. Je to úleva. Tisknu také málo, resp 30 listů každé 3 měsíce. :-D
Koukněte po oled oki 301, tu mám. Byla levná a má dobré hodnocení.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.01.15 20:57

Pokud opravdu tisknete jen pár listu měsíčně, tak budete bojovat se zasycháním inkoustových náplní.

Volil bych barevný laser, tam toto nehrozí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.01.15 21:06
avatar

Když barevný laser je strašně drahý :( potřebuji multifunkci - tisknout se dá kdekoliv, ale naskenovat celá skripta, kopírovat různě poskládané věci, to už jde (hlavně bez nervů) jen doma. Takže to by byla investice kolem 6 tisíc myslím - stačilo mi jednou nakouknout do té kategorie a stačilo :-D ale každopádně díky za nápad

Datum: 31.01.15 01:47

Věřte mi, že barevné inkousty jsou ve výsledku mnohem dražší než barevná laserová tiskárna.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.01.15 21:24
avatar

Já měl inkoustovou EPSON a už nikdy více!

Věčně čistit trysky, každý obrázek proužkatý, při čištění těch trysek z nich prská barva, takže jsem měl tak 2-3 hezky vytištěné stránky na jednu cartridge za 800,- kč. Zbytek se vypatlal na to neustálé čištění.

Taky jsem mudroval, že když budu tisknout "rozumně", tedy málo, tak se to vyplatí... No nevyplatilo.

Teď mám čb HP LaserJet už dva roky, a tisknu docela dost, i obrázky na stále původní toner, který byl dodán v tiskárně jako poloviční náplň.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.01.15 22:09
avatar

Zdravím,
proč trváte na multifunkci? Kombinace klasické tiskárny (inkoustové nebo laserové) a obyčejného skeneru vyjde podstatně výhodněji cenově (cca 2/3 ceny multifunkce). Navíc skener je věc v podstatě skoro nesmrtelná. Jen to zabere o kousek místa navíc, to je fakt.
Co se týká nákladů - pokud budete tisknout třeba A4 fotky barevně, ak se vyplatí laser. Pokud občas jen něco málo barevně (hlavně třeba poznámky do černobílého textu), pak je levnější inkoust. Záleží na pokrytí stránky tiskem. Mám inkoustovku (multifunkci) a mám klasickou tiskárnu i klasický skener. te´d teda používám tu mltifunkci, protože skener jsme dlouhodobě půjčil. Tisknu málo - kartridge měním tak jednou za rok. Nekupuju originály, neplním si sám, ale kupuju repasované naplněné kartridge. Cena cca poloviční oproti originálům, o něco dražší než holé inkousty k plnění kartridgí doma. Se zasycháním problém nemám - moderní tiskárny si při každém spuštění automaticky prostříknou trysky, což je na druhou stranu ale nevýhoda - plýtvá se tak inkoustem. Zasychání trysek byl problém hlavně starých tiskáren, které si trysky nečistily automaticky.
Co se týká značek - skener mám Canon - bez problémů. Tiskárnu i multifunkci mám HP - bez problémů. Ale podle recenzí a dotazů v různých fórech bych doporučil se vyhnout tiskárnám (u multifunkcí nevím) značky Canon - doslova legendární je jimi vyhazovaná hláška B200 - což je chyba, která nejde odstranit, i když tiskárně nic není, pouze se zablokuje. Podle informací z diskusních fór prostě "odtiskne" určitý počet stránek a pak vyhodí tuhle hlášku. bez ohledu na to, jestli kartridge jsou originál nebo repliky atd. Takže to jen jako varování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.15 08:29
avatar
Multifunkce je pohodlnější, ale také je nemám rád. Lepší oddělit, pak se rozbije jen něco a ne obojí. Navíc třeba Canon měl program, že ze skeneru a tiskárny udělal kopírku jedním tlačítkem, tedy multifunkci.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.15 09:33
avatar

Právě kvůli tomu místu - kancelář ani "kancelářský růžek" doma asi nikdy mít nebudu. Momentálně budu ráda, když mi nikde nebude zavazet ta jedna bedna. A mnohokrát se mi stalo, že jsem nutně potřebovala něco většího naskenovat, třeba skripta, protože jsem si už nemohla prodloužit výpůjčku z knihovny na ně. To je záležitost na dvě hodiny, tak jsem kvůli tomu jela k rodičům, takže celý den v háji... jsem se prostě naprdla a sekla se, že chci multifunkci doma :-D s tím skenováním a kopírováním se to má tak, že to nepotřebuju extra často, ale když jo, tak je to nutnost a dost mně prudí, že to nemám. Budu doufat, že bude fungovat jako ta stará rodinná. Už je to stařenka A zrovna Canonka

Od: bmbx®
Datum: 30.01.15 23:42

Jedině inkoustovky mají dostatečně kvalitní tisk na tisk fotografii, pokud se jedná jen o tisk dokumentů tak laserovka.

Pokud se inkoustovka plní, tak má tisk dostatečně levný, cenu náplní lze stáhnout až na desetinu ceny originálů a ze skušenosti mohu napsat, že někeré alternativní inkousty dávají lepší výsledky než originály. Kdo má problém s plněním tak ať si pořídí Epsona s dolévacími nádržemi.

multifunkce je skladnější a lze jí použít jako kopírku bez použití počítače, používám tiskárnu, scanner a multifunkci - multifunkce je prostě praktičtější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.15 09:37
avatar

Ne-e, fotky určitě ne. Jen sem tam občas obrázky, které zalaminuji a jsou z toho pomůcky na výuku ale už jsem se rozhodla pro černobílý laser, barevné si holt občas (to omezím...) nechám tisknout v Livoxu, mělo by mě to i tak přijít levněji (kompatibilní toner by dle údajů měl tisknout za 0,80,-).

Datum: 31.01.15 00:48
avatar

Máme multifunkci epson za 1200Kč. Ze začátku jsem šílel, origoš barvy hned pryč, náhradní náplně s 18ml vypotřebovali jen 7ml a pak netiskly, poněvadž nemám resetovač. Později podle rady zde na poradně jsem sehnal samoresetovací kartridge a od té doby klid. Poslal mi je pán z hiprint.cz za cenu poštovného na odzkoušení a plně naplněné. Poslal mi pět kusů - dvě černé. Nyní po čtyřech měsících mám stále všechny barvy na třičtvrtě objemu - jsou průhledné, tak je do nich krásně vidět a jednoduše se dají naplnit. Využijí veškerý obsah, protože při každém vypnutí tiskárny se zresetují. Barvy 4x100ml stojí 290kč, což se nedá spotřebovat za několik let. Náklady na tisk jsou tedy minimální, jasně, něco stojí tiskárna cca 1200kč plus samorestovací kartridge s barvama 4x100ml mají za 390kč, to máte necelých 1600kč a pak můžete tisknout do aleluja. Větší náklady budou na elektřinu a papíry než barvy. A ty nezasychají ani když se dloho netiskne.To se dřív posere tiskárna, protože dnes má všechno kurvítka a po záruce odchází do věčných lovišť. Zvláště u canonu kurvítka fungují spolehlivě, takže kupovat drahou tiskárnu v domnění že déle vydrží je dnes blbost. Ta moje má wifi, takže nepotřebuju žádný kabel, jednoduše se dají vytisknout dokumenty i s mobilu, takže není třeba ani zapínat notebok či počítač. Kopírování je opět jednoduché, jedním tlačítkem, opět k tomu není třeba pc. Jinak skener mám ve sklepě nevyužitý, j jako nový, ale morálně starý, poněvadž dnešní windows jsou tak blbé, že na něj nemají ovladače.


doplněno 31.01.15 08:54: Jinak dcera ji používá taky do školy. Někdy tiskne 50 papírů, jindy i více než sto za měsíc, dělá graficky dizajn, tak vše v barvě. Kdyz jsou prázdniny, tiskárna 2-3 měsíce nejede a není pravda, ze by barvy zasychaly. To se ještě nestalo, i kdyz při výběru jsem z toho měl taky obavy. Neoprávněně, barvy nezasychaji a s těmito samoresetovacimi naplnemi neni žádný problém. Jak jsem psal, nejvyšší nálady na tisk představuje papír. Je to konkrétně tento model, u nás v obchodě stál tehdy 1190 Kč, byli v tom i poloviční náplně.
http://www.epson.cz/cz/cs/vie…ucts/mainunits/overview/11100
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.01.15 09:41
avatar

stirecek, nestačím čubrnět, to tisknete opravdu levně škoda, že už se neprodává, to bych se nad tím zamyslela

Datum: 31.01.15 01:43

100 stránek měsíčně je relativně hodně, rozhodně se vyplatí koupit barevnou laserovou. V inkoustu utopíte balík a i kdybyste tiskla míň, inkousty budou vysychat. Rozhodně bych volil laserovou barevnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.15 09:43
avatar

Díky, ale on ten barevný tisk je něco, co můžu oželit. A mám rozpočet limitovaný částkou, která mi teď přišla za nějaké výukové materiály z min. roku, jinak jsem bez peněz i práce, takže si laserovou barevnou doslova nemůžu dovolit ale vybrala jsem černobílou

Datum: 31.01.15 07:53
avatar

Používám HP5525 ... tč. http://www.alza.cz/hp-deskjet…tage-e-all-in-one-d482851.htm k ní dostanete zaváděcí kazety s malým obsahem inkoustu ... kazety si můžete nechat doplnit v některém servisu, třeba i 2x, pokud nepřekročíte datum vyznačené na kazetách ... nebo při osobní technické zručnosti si zakoupit inkousty a doplnit sama.

Jinak nakupuji kazety v Gigaprintu.cz, cca kus za 140,- Kč které se mohou rovněž doplňovat do určité doby (viz výše). Oproti Vašim pořadavků tisknu méně a tisknu i fotografie bezproblémově. Pochopitelně každý stroj se musí udržovat, tedy i provést čas od času automatické čištění.

V současné době již nejsou k dostání fotografické papíry 10x15 lesk, s gramáží 170 g/m2 a proto bych doporučil jinou tiskárnu, která má vkládání papíru tak, aby nemusel procházet přes zadní válec, tedy nejlépe se zadním vkládání papíru. Při procházení silnějšího fotopapíru (210 g/m2) přes válec u HP5525, někdy dochází k zaseknutí papíru v části, kdy se otáčí vzadu kolem podávacího válce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: moto®
Datum: 31.01.15 08:18
avatar

Mám dvě inkoustové od Canonu a docela mne irituje, i když tisknu převážně černobíle a ne moc tsků, každou chvíli dochází inkoustová náplń a to i barevné, takže náklady na tisk jsou značné. A to jsem ještě pořízoval dražší tiskárny které mají oddělené náplně inkoustu.

Teď se již delší dobu rozhoduji, že asi koupím toto: http://www.softcom.cz/eshop/epson-l300-cis-a4-33ppm-4ink-usb-zdarma-3-lahvicky-s-barevnym-inkoustem_d131141.html


doplněno 01.02.15 08:06:

BMX: Do novější tiskárny jsem objednal tonery zde: http://www.add4you.cz/naplne-…51bk-c-m-y-kompatibilni-sada/
Ta je i multifunkční takže ji používám i ke kopirovaná. Druhá je Canon IP4500 a ta mne tedy štve více. Zatim jsem kupoval značkové tonery a navíc u ni přestal fungovat barevný tisk, tiskne částečně v zelené a přitom když dám údržbu a zkušební tisk tak ten je v pořádku. Je tam nějaké kůrvítko. Teď ještě jednou objednám sadu z firmy na kterou jsem dal odkaz a uvidím. A pokud bych tiskárnu kupoval, tak Epsonku s těmi velkými zásobníky. Multifunkční tiskarnu mám v prodejně a tu druhou doma kde také úřaduji. Tisknu ale celkem málo a když dám nový toner a za chvíli a nějakou desítku tisků ukazuje varování, že je málo inkoustu, mám chuť ji fláknout z okna.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bmbx®
Datum: 31.01.15 09:41

moto:

nechápu co s tou tiskárnou děláš? Mám už asi pátého Canona s dělenými inkousty, tiskne se v naší dománosti opravdu hodně a nemohu říci že by mi inkoust každou chvíli došel. Když je nejhůř tak se mění tak za měsíc. Plním nebo kupuju alternativu na Aukru, náklady pětinové nebo dokonce desetinové proti originálu. Mám vždy jednu sadu inkoustů v záloze, když dojde barva tak jí vyměním a je to. Osobně si myslím, že tiskárnu pořád vypínáš, to pak častěji čistí a inkoust ti jde doslova do kanálu :-D

To že docházejí i barevné při řernobílém tisku je logické, ostíny šedivé jsou tvořeny mícháním barev, jen černým inkoustem nelze docílit tolik odstínů a pak když ti tiskárna často čistí, tak ti jde do kanálu i barva.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.15 12:34
avatar

Ze začátku mi to taky vadilo, když došla jedna barva, netisklo se. A jedna barva v originálu stojí 290kč za 5-7ml! Celá sada pak vyšla na cenu nové tiskárny! Druhou sadu jsem koupil na aukru 4x18ml za 150kč i s poštovným. Za měsíc a něco barvy opět netiskly, tiskárna ukazovala, že jsou prázdné, ale inkoust v nich šplouchal o sto šest. Poté je už neuměla ani načíst, náplně nerozpoznány! Poté na radu Ara jsem kontaktoval pána s Hiprint.cz a ten mi vysvětlil, že tiskárna nevidí hladinu barvy v kartdridži. Ukazuje jen stav na základě kapek, které projdou ven, podle toho dopočítává objem a jakmile projde ven 7ml, tiskárna hlásí, že je náplň prázdná. Proto je zbytečné kupovat náplně s vyšším obsahem než mají origoš náplně a ten je těch 7ml. Aby člověk využil celý obsah, musí mít resetovač a kazetu zresetovat, poté se tváří opět jako plná. Ten pán mi pak nabídl na zkoušku za cenu poštovného naplněné kartdridže a že za nich nic nechce, jen poštovné 50kč za pět kartdridží - dvě černé.A prý když nebudou pasovat, že je mám vyhodit. Chtěl mi k tomu poslat zdarma i tiskárnu, kterou mu tam nechal zákazník v servisu Kartdridže fungují naprosto v pořádku a i přes to, že nějaká barva z nich při přepravě vytekla, byly skoro plné. Dnes po čtyřech měs mají skoro třičtvrtě obsah, nevím ale kolik se do nich vleze inkoustu. Tiskárnu vypínám i ze zásuvky, protože třeba 14dní vůbec dcera netiskne, z toho pak třeba třicet listů za den, barevně.Přes prázdniny vůbec, pak se zapne a zase jede v pořádku, nic nevysychá, nic není třeba čistit a i kdyby, ten inkoust je skoro zadarmo. Troufám si tvrdit, že tyhle náplně vydrží víc než rok, podle toho, jak hladina inkoustu klesá. Poté koupím buďto 4x100, to se ale nedá využít, spíš 4x25ml za stovku a jen doplním a mám na víc než rok tisknutí, za stovku!

http://www.hiprint.cz/337-epson

tiskárna tím, že se vypne ze zásuvky sama zresetuje náplňě, takže se dá vytisknout celý obsah a člověk nemusí kupovat resetovač. Je mi úplně jedno, zda i na černý tisk spotřebovává i barevné náplně, protože cena tisknu je zanedbatelná, barvy jsou v tomto množství zadarmo, největší cenu na tisk tvoří papír, cca 12-14haléřů jeden. Cartdridže jsou na opakované použití. Nevím kolik se toho vleze do té kartridže, ale dle toho, jak rychle ubývá papír a jak pomalu inkoust, nedá se spotřeba inkoustu spočítat, papír je mnohem dražší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 31.01.15 16:26

stirecek:

je sice pravda, že Canon má mnoho spolehlivých kurvítek, ale měření hladiny inkoustu má bezkonkurenční. Měří opticky hladinu inkoustu v jednotlivých nádobkách a když hladina zmizí, začne počítat zbytek inkoustu v nasáklém absorbčním materiálu, který je větší než u tiskáren s nedělenými inkousty (a v nich je absorbční materiál jediným zdrojem inkoustu, takže po zmizení hladiny se toho pořád vytiskne dost a žádný inkoust v nádobce nazbývá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 01.02.15 13:16
avatar

No a kromě toho tam mám další kurvítko, tiskarna se mi imrvere přepíná na tisk s kazety i když trpělivě nastavují jako výchozí nastavení zadní podavač. Vždy to musím v tisku z progamů kontrolovat a nastavovat. Ze zvědavosti jsem dal kontrolní tísk v rozhraní údržby a nebyl jsem schopen jej při kontrole trysek vytisknout, vytrvale hrabalo po papíru ze spodní kazety kam A4 nevleze a i v rozhraní údržby mám primárně nastavený zadní podavač. A tonerové kazety tam mám také správně. Jde mi i o to, že jednou tiskárna selže zrovna když ji budu potřebovat, jak to mají tato zařízení neblahým zvykem. Jo a tiskárna stojí v dokonalé rovině.
Kdysi na začátku devadesátých let jsem koupil laserovou tiskárnu Star LS5, nebyla zrovna levná, natisknul jsem na ni neskutečné množství různých tiskovin a je dodnes funkční. Jen jsou velmi obtížně dostupné válce z tonerem a za dost ukrutné ceny, navíc to má port LPT. Před časem jsem byl v cukání koupit toner na Ebay a také USB převodník na LPT, pak jsem volil nákup další Canoky

doplněno 01.02.15 17:50:

bmbx: no prostě v nastavení tiskárny je zadní přihrádka, tiskárna se přitom vytrvale snaží brát papír ze spodní kazety.
Přiznávám se, že spodní kazetu jsem ještě nikdy nepoužil, přijde mi ale, že je jen na menší fotky, CD a pod. ale A4 do ni nejde vložit
jak jsem psal, když tisknu třeba z Exelu tak začne někdy hrabat pro papír do spodní kazety, zatím co jej mám v zadním zásobníhu, tak zruším tisk, vyprázdním tiskovou frontu a dám nový tisk, tentokrát z menu Soubor a ve vlastnostech přepnu na zadní zásobník, pak již další tisky z ikonky s tiskárnou funguji normálně. Příště ale je primárně přepnuté do spodní kazety. A to i přesto, že jsem z panelu správa tiskárny nastavil zadní zásobník. Třeba pomůže tiskárnu odinstalovat a znovu nainstlovat.
No a když jsem se snažil tisknout z funkce kontola trysek, tak tiskárna se chová jako bych měl primárně nastavenou spodni kazetu a vytrvale se snaží podat papir z ni.
Co mne také štvalo, že se mi pořád spouštěla nějaká žádost, abych se s programem tiskárny registroval na firemní stránce Canonu. Na to kašlu, vše jsem si koupil a zaplatil a PC mi nebude posílat nějaké servisní hlášení.
Při čištění systému PC jsem ale všechny podobné dotěrnosti zlikvidoval.

doplněno 01.02.15 18:28:

uf, tak jsem zjistil, že i spodní kazeta se dá nastavit na A4 *zed*
když už jsem u toho bádání, stahl jsem nově obslužný program, přeinstaloval, a hle, místo zelené se objevila správná červená
no díky, že jste mne k tomu dokopali lidi *ua*
mám objednané dvě sady tonerů, takže uvidíme: http://www.add4you.cz/naplne-pro-tiskarny/5/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 01.02.15 10:15

moto:

Tiskárnu Ip4500 jsem měl, má dokonce větší zásobníky než moje současná tiskárna ani s ní ani s touto nemám problém že by měla malou výdrž. Jak jsem psal v naší domácnosti se tiskne hodně i foto a jak známo na fotografický papír je mnohem větší spotřeba inkoustu. Nevěřím tomu že, zkušební tisk je v pořádku a výsledný tisk je do zelena. Taková kurvítka Canony nemají Buď si na zkušebním tisku něco přehlédl, nebo máš tiskárnu na šikmé ploše a inkoust ulpělý na povrchu hlavy stéká k jedné straně a míchá se ti, i s takovým problémem jsem se setkal.

doplněno 01.02.15 16:53: moto:přepínání podavačů je otázkou softu v počítači, tiskárna sama si jej přepnout neumí a jak mám rozumět tomu, že...nebyl jsem schopen jej při kontrole trysek vytisknout, vytrvale hrabalo po papíru ze spodní kazety kam A4 nevleze?
doplněno 01.02.15 19:26:

mto:

obávám se, že všechny problémy máš díky tomu, že ses nedostatečně seznámil s nastavením a možnostmi tiskárny :-D

Zásobník / kazeta na papír je na všechny velikosti a bylo by nepraktické, kdyby zrovna nejpoužívanější rozměr by nezkousla

Ono je totiž pro běžné použití nejvýhodnější dát běžnou A4 do kazety (vejde se tam 150listů) a zbytek co člověk nepoužívá často (fotopapír všech velikostí, HR papír, folie, atd...) dávat zadní přihrádkou, na potisk CD/DVD je zcela jiná přihrádka a šuplík.

Je dobře že si to zjistil, seznamuj se dál a uvidíš, že zase takový klumpr to není i když kurvítka tam jsou, ale až se ti nějaké aktivuje tak to bude chyba B200, nebo tiskárna úplně nečekaně zdechne :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Od: grog
Datum: 21.01.17 12:00

Potvrzuji. Canon je trout inkoustu a to mam take drazsi tiskarnu s oddelenymi cartridge. Prechazim na laser.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: bmbx®
Datum: 21.01.17 15:09

grog:

mám laser, inkoust Canon, termosublimační i jehličkovou.

Nic z toho bych nenazval žroutem a pokud vybírám na čem se co bude tisknout, tak jde především o učel vytištěného dokumentu a ne co je jaký žrout ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.15 09:48
avatar

Díky všem za rady a příspěvky vybrala jsem černobílou laserovou Samsung, tak jsem zvědavá, buď budu mít multifunkci navěky, nebo zajímavou zkušenost že Samsung ne-e :-D a budu zase jak studentík lítat do knihovny :-D

Značka mě trochu odrazovala (asi není typická tiskárnová, že?), ale mám se Samsungem dobré zkušenosti ohledně televizí a jen ty nejlepší ohledně mp3 přehrávačů, tak jsem to riskla. Jak říkám, uvidíme. Budu počítat papíry a kdyžtak dám vědět, jak to fachčí


doplněno 31.01.15 11:09:

bmbx: navěky = dokud existuje běžný operační systém kompatibilní s tiskárnou. Vím, že ne všechno vydrží napořád, ale třeba budu mít štěstí. I to se stává ;)

Od: bmbx®
Datum: 31.01.15 09:51

Co je dnes navěky? Když má většina výrobků v sobě kurvítka? - tkzv. řízená životnost


doplněno 31.01.15 11:13:

Kompabilita je taky čím dál tím víc jeden z druhů kurvítek, ve win XP není problém najít ovladače na tiskárny i několik desítek let staré.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.15 11:53
avatar

Na ten můj skener byly poslední ovladače ve win98, xpéčka bohužel. A ten skener tehdá stál 4tis!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.