Php formulář - menší problém

Od: Datum: 28.01.15 14:18 odpovědí: 1 změna: 28.01.15 14:35
avatar

Dobrý den, narazil jsem na jeden menší problém. Aktuálně pracuji na webu, který nemá žádné využití a ani ho nikdo nebude navštěvovat. Vím že to zní divně, ale dělám to JEN a POUZE protože mě to baví, a je to taková forma samostudia. Proto neřešme teď funkci webu. Mám tam formuláře a pomocí php jej zpracovávám. Problém ovšem nastal u jednoho zápisu, který se mi nedaří napsat správně. Pro zjednodušení: Člověk na webu má vybrat zda je muž či žena. Toto vybere díky input type="radio" name="pohlavi" value="zena" nebo input type="radio" name="pohlavi" value="muz" . (snad to poradte.cz nezpracuje.) V souboru skriptu je pak hodnota uložena do $ pohlavi. A jsme u problému.

Chci vytvořit dvě různé akce. Pokud se proměnná $pohlavi bude rovnat slovu muz, ukáže se jeden text, a pokud zena ukáže se druhý. Ovšem nefunguje mi ani zápis "muz" ani jen muz. Uryvek ze začátků kodu když.

if ($pohlavi == muz){

Asi je to banální problém, ale nějak se mi ho pořád nedaří vyřešit. Budu rád za pomoc. Díky předem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.15 14:35
avatar

Už mi to funguje. Musí to být v uvozovkách. A chyba byla jinde. Na řádku nad tím mi chyběl středník.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.