Psaní ve Francouzštině

Od: Datum: 26.01.15 19:17 odpovědí: 6 změna: 27.01.15 10:31

Zdravím, mám jeden velký problém. Potřebuji psát dopisy ve francouzštině, ale nemám francouzskou klávesnici. Píšu ve Wordu. Jde nějak nastavit jazyk? Ale nějak snadně, jsem dost ničemná na tyto úkony. Když píši na české klávesnici, tak je to přímo pekelné úsilí, protože mi to Word upravuje podle svého nastavení a neustále se musím vracet a znova upravovat skoro každé slovo, které Word považuje za chybu. Je to jedna hrůza. Může mi někdo nějak pomoci? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 26.01.15 19:33
Suzy,asi mně vynadáte,ale což takhle klasický papír a propisku?...
doplněno 26.01.15 19:59: Dnešní doba je taková...Věřte či ne,dopisy píši ráda a právě klasicky.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.01.15 19:54

Wamp, nebudu nadávat, dneska už jsem si myslela, že se k tomu uchýlím. Ale člověk jaksi zlenivěl a na klávesnici to jde rychleji a lépe to vypadá. *smich*

doplněno 26.01.15 19:59:

Dříve jsem se mohla pyšnit krásným rukopisem, ale dnes to po sobě kolikrát nepřečtu ani sama. Mám totiž divnou vadu a během psaní několikrát změním styl psaní písmenek. Holt už jsem si nějak odvykla psát rukou a je to takto *klik*

Datum: 26.01.15 23:19

Suzymon, máte-li v dolní liště zobrazen panel jazyků, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte nastavení (předposlední). V následném dialogu se Vám zobrazí, které jazyky máte nainstalovány a po kliknutí na tlačítko přidat se Vám zobrazí nabídka jazyků.

Po přidání francouzštiny klikněte na použít a následně na OK.

––– Nemáte-li panel jazyků na liště, budete muset přes tlačítko Start: Start Ovládací panelyMístní a jazykové nastavení (Dostanete se do dialogu, který popisuji výše.)

––––– Po přidání francouzštiny bude nutné ji přidat do Wordu nebo vypnout kontrolu pravopisu.

Přidání slovníku pro kontrolu pravopisu: NástojeJazyk Nastavit jazyk

Nemáte-li nainstalován slovník pro opravu francouzštiny, doporučila bych ve Wordu vypnout automatické opravy (minimálně pro psaní ve francouzštině). Já jsem takhle kdysi automatickou opravu vypnula kvůli němčině (Word všechno podtrhával) a už jsem u toho zůstala. Vlastní kontrola je podle mne lepší.

Vypnutí automatických oprav: Otevřete si Word, v hlavní (horní) liště klikněte na Nástroje a z nabídky vyberte Možnosti. V následném dialogu klikněte na kartu Pravopis a odškrtněte (nechte prázdné) okénko před Automatická kontrola pravopisu.

––––– Možná, že to působí složitě, ale nemusíte se toho bát, proklikejte si nastavení a vyzkoušejte. Pokazit byste podle mne nic neměla.

S rozložením francouzské klávesnice Vám nepomůžu, ale to asi znáte ...

––––– Další možnost by byla vybrat si pro psaní dopisů editor, který opravy nenabízí.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 27.01.15 08:22

Ivzes díky. Teda vypadá ho hodně složitě, ale zkusím to. Když se v tom začnu nějak motat, tak na to raději pozvu někoho chytřejšího a ukážu mu ten tvůj mustr. ;) Ale to Cz dole ani nikde jinde nemám.

doplněno 27.01.15 08:27:

Cs, ale stejně to nemám.

Datum: 27.01.15 10:31

"Ale to Cz dole ani nikde jinde nemám." Je to velmi jednoduché si to tam přidat. Stačí najet na ten spodní pás a kliknout pravým tlačítkem myší. Pak v nabídce která se zobrazí najet na "Panely nástrojů" a dále v další nabídce která se zobrazí najet na "Panel jazyků" a kliknout na to. Ten "Panel jazyků" by se ti tím měl zatrhnout tak jak je to vidět na přiloženém obrázku a to je vše. Pak by se ti už měl ten panel jazyků (to CS) zobrazovat. Je to velmi jednoduché a pokud nejsi negramotná což nepředpokládám tak by jsi to měla bez problémů zvládnout.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.01.15 00:09

Myslím, že ivzez to popsala docela dobře. Já často používám Polštinu a také ji mám nastavenou mezi jazyky abych si na ni mohl přepínat klávesnici. I když na české klávesnici některé polské písmena nejsou tak se dá zapamatovat kde které polské písmeno je a zvyknout si na to. Alespoň já s tím nemám problém. Ve Francouzštině to asi bude podobné. Jinak bych ještě dodal, že v tom nastavení jazyků se dá na záložce "Upřesnit nastavení kláves" po kliknutí na tlačítko "Změnit kombinaci kláves..." nastavit "Přepnutí vstupního jazyka" což jsou klávesy pro přepínámí mezi jazyky. Já tam mám nastavené Ctrl+Shift a mačkáním těchto dvou kláves současně můžu snadno a rychle podle potřeby přepínat mezi jednotlivými nastavenými jazyky.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.